F 16 - 17 år:

100 meter:

12.00

+1.1

Anna Ek-87, Klippans FK

13.08

Falun

12.37

+1.7

Nina Thörnqvist-87, IK Finish

23.06

Jönköping

12.37

+0.0

Nina Runvik-87, IFK Lund

17.07

Halmstad

12.40

+1.5

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

05.06

Växjö

12.47

+0.0

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

17.07

Halmstad

12.49

+0.7

Anna Wemmert-88, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.54

+1.0

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

13.08

Falun

12.57

+2.0

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

12.57

-0.2

- " -

05.09

Lund

12.59

+1.0

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

10.07

Helsingborg

12.66

+0.0

Victoria Waldemarsson-88, Klippans FK

17.07

Halmstad

12.66

-0.8

- " -

31.07

Ängelholm

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.21

+3.4

Nina Runvik-87, IFK Lund

06.06

Klippan

12.23

+3.1

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

22.05

Malmö/S

12.23

+4.1

- " -

05.06

Växjö

12.37

+3.4

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

22.08

Lerum

12.45

+2.9

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

13.08

Falun

12.65

+4.1

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

05.06

Växjö

200 meter:

24.71

+0.2

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

05.09

Göteborg/U

25.42

+1.1

Nina Runvik-87, IFK Lund

18.07

Halmstad

25.64

-1.7

Nina Törnqvist-87, IK Finish

04.07

Göteborg/U

25.70

+1.1

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

15.08

Malmö/He

25.70

+0.7

- " -

28.08

Nyköping

25.87

-2.2

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

31.05

Värnamo

25.90

-1.7

Anna Wemmert-88, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

25.94

+1.0

Nathalie Sandell-87, IK Finish

04.07

Göteborg/U

25.96

-1.9

Anna Ek-87, Klippans FK

20.05

Norrköping

26.11

+0.9

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

14.08

Falun

26.24

-0.5

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

24.07

Halmstad

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.45

+2.5

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

23.05

Malmö/S

400 meter:

   54.54

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

14.08

Borlänge

   58.70

Nina Runvik-87, IFK Lund

14.08

Borlänge

   59.13

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

19.09

Gävle

   59.62

Nathalie Sandell-87, IK Finish

17.07

Halmstad

   60.19

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

   60.46

Petra Axenram-87, Malmö AI

20.06

Vellinge

   60.46

- " -

03.07

Göteborg/U

   60.93

Anna Svensson-87, Eslövs AI

20.06

Vellinge

   62.81

Sara Jönsson-88, Malmö AI

23.05

Malmö/S

   63.57

Caroline Persson-88, Malmö AI

20.06

Vellinge

   64.12

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

11.09

Rønne,DEN

800 meter:

2.21.34

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

22.05

Malmö/S

2.22.03

Frida Jönsson-87, Eslövs AI

19.09

Gävle

2.25.40

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

04.07

Göteborg/U

2.25.49

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

20.06

Jyväskylä,FIN

2.26.75

Anna Svensson-87, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

2.27.11

Sara Jönsson-88, Malmö AI

31.05

Värnamo

2.27.56

Therese Hurtigh-89, Malmö AI

20.06

Vellinge

2.28.68

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

29.08

Nyköping

2.28.77

Caroline Persson-88, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

2.33.66

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

30.05

Lerum

1500 meter:

4.55.62

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

18.07

Halmstad

5.15.18

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

13.08

Falun

5.16.67

Kajsa Olofsson-87, Ängelholms IF

03.07

Göteborg/U

5.17.30

Sara Jönsson-88, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

5.26.39

Sara Ivarsson-87, Malmö AI

17.09

Gävle

5.40.40

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

06.07

Göteborg/S

6.22.00

Annie Persson-87, Klippans FK

20.05

Norrköping

3000 meter:

10.36.70

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

16.07

Halmstad

11.23.72

Kajsa Olofsson-87, Ängelholms IF

09.07

Helsingborg

11.39.17

Anna Svensson-87, Eslövs AI

15.08

Falun

12.42.12

Emelie Månsson-88, Åhus FIK

20.05

Norrköping

12.47.77

Henrietta Plymoth-87, Malmö AI

21.08

Västerås

15.50.33

Anna Nilsson-87, Simrishamns AIF

20.05

Olofström

100 meter häck, 76.2 cm:

14.35

+1.2

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

14.37

+2.0

Anna Ek-87, Klippans FK

18.09

Gävle

14.56

+1.5

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

11.07

Helsingborg

14.74

+1.2

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

14.92

+1.5

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

24.07

Hässleholm

15.91

+1.5

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

15.97

+0.5

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

29.05

Lerum

16.07

+0.4

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

11.07

Helsingborg

16.07

+0.5

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

29.05

Lerum

16.23

+1.5

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.68

+3.1

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

23.05

Malmö/S

300 meter häck, 76.2 cm:

   44.02

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

19.06

Vellinge

   45.61

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

   45.69

Nathalie Sandell-87, IK Finish

16.07

Halmstad

   46.32

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

19.09

Gävle

   46.80

Petra Axenram-87, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

   47.81

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

19.06

Vellinge

   48.42

Fredrikke Jensen-87, Vittsjö GIK

16.07

Halmstad

   49.31

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

19.09

Gävle

   53.56

Maria Andersson-88, Vittsjö GIK

24.07

Hässleholm

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.31.23

Anna Svensson-87, Eslövs AI

14.08

Falun

5.47.94

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

18.09

Gävle

6.53.51

Helena Kristiansson-87, Malmö AI

18.09

Gävle

Höjdhopp:

1.67

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

1.66

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

20.06

Vellinge

1.61

Anna Ek-87, Klippans FK

06.06

Klippan

1.60

Karolina Lindén-87, Malmö AI

20.06

Vellinge

1.51

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

28.08

Nyköping

1.51

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

28.08

Nyköping

1.50

Emma Nilsson-88, Ängelholms IF

16.05

Glostrup,DEN

1.50

Miryam Condé-88, IK Pallas

16.05

Glostrup,DEN

1.50

- " -

23.05

Malmö/S

1.50

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

16.05

Eslöv

1.50

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

19.06

Jyväskylä,FIN

Stavhopp:

3.85

Isabell Lilja-87, Malmö AI

.07

Hamstad

3.85

- " -

02.08

Malmö/S

3.76

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

3.70

Alisa Dimante-88, Malmö AI

12.06

Trelleborg

3.35

Tora Bjartmarz-88, Malmö AI

08.08

Simrishamn

3.02

Victoria Waldemarsson-88, Klippans FK

24.07

Hässleholm

3.00

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

20.05

Malmö/S

2.95

Amanda Bjurling-88, Malmö AI

08.08

Simrishamn

2.85

Stina Burri-88, Malmö AI

17.09

Gävle

2.50

Amanda Frid-88, IFK Trelleborg

20.05

Norrköping

1.90

Anna Nilsson-87, Simrishamns AIF

28.07

Simrishamn

Längdhopp:

5.56

+0.0

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

14.08

Falun

5.37

-0.2

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

31.05

Värnamo

5.36

+0.0

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

14.08

Falun

5.35

+0.6

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

5.25

+1.2

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

19.09

Gävle

5.23

+0.8

Helena Kristiansson-87, Malmö AI

18.09

Gävle

5.15

+1.26

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

23.05

Malmö/S

5.15

+1.1

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

5.15

+1.6

- " -

21.08

Klippan

5.07

-0.1

Melinda Ymsén-88, KFUM Kristianstad

08.08

Simrishamn

5.04

+0.4

Nathalie Sandell-87, IK Finish

11.07

Helsingborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.39

+2.24

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

23.05

Malmö/S

5.32

+3.8

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

06.06

Klippan

5.22

+2.1

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

21.08

Klippan

5.21

+3.3

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

06.06

Klippan

5.16

+3.2

Anna Ek-87, Klippans FK

06.06

Klippan

5.10

+2.5

Melinda Ymsén-88, KFUM Kristianstad

08.08

Simrishamn

5.06

Maja Lidén-88, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

Tresteg:

11.45

+0.9

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

10.83

+1.1

Nathalie Sandell-87, IK Finish

12.09

Vellinge

10.66

+1.9

Ronja Gartsjö-88, Malmö AI

17.09

Gävle

10.64

+1.0

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

19.09

Gävle

10.05

+0.07

Camilla Hansson-87, IF Kronan

01.08

Ängelholm

10.00

+0.0

Johanna Falk-88, IFK Lund

05.09

Lund

9.88

+1.99

Josefin Englund-88, Åhus FIK

11.09

Rønne,DEN

9.87

+0.4

Madeleine Friberg-88, Ystads IF

05.09

Lund

9.65

+1.2

Helena Kristiansson-87, Malmö AI

19.09

Gävle

9.52

-0.4

Matilda Hansson-Ascarde-87, Ystads IF

20.05

Olofström

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

10.21

Madeleine Friberg-88, Ystads IF

11.09

Simrishamn

10.05

+2.7

Josefin Englund-88, Åhus FIK

11.09

Rønne,DEN

9.94

+3.9

Melinda Ymsén-88, KFUM Kristianstad

17.09

Gävle

Kula 3.0 kg:

13.45

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

31.07

Ängelholm

12.63

Jonna Olsson-88, Vittsjö GIK

13.08

Falun

12.41

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

19.09

Gävle

12.19

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

12.14

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

03.07

Göteborg/U

11.72

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

28.08

Nyköping

11.21

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

13.08

Falun

10.58

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

22.05

Malmö/S

10.58

Karolina Lindén-87, Malmö AI

06.06

Klippan

9.49

Madeleine Persson-88, IFK Trelleborg

12.06

Trelleborg

Diskus 1.0 kg:

37.02

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

14.08

Falun

36.35

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

13.06

Trelleborg

29.44

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

23.02

Josefin Englund-88, Åhus FIK

20.05

Norrköping

21.83

Sandra Ekman-88, Ängelholms IF

22.08

Norrköping

21.70

Lina Sjölin-88, IFK Trelleborg

10.07

Helsingborg

20.97

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

26.09

Eslöv

20.06

Madeleine Persson-88, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

19.74

Anna Nilsson-87, Smrishamns AIF

20.05

Olofström

18.26

Sofie Svensson-87, Eslövs AI

27.09

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

44.30

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

31.07

Ängelholm

37.58

Madeleine Persson-88, IFK Trelleborg

17.07

Halmstad

33.81

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

15.08

Falun

27.30

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

19.06

Vellinge

23.32

Jessica Nilsson-87, Vittsjö GIK

21.08

Klippan

21.90

Karolina Lindén-87, Malmö AI

17.07

Halmstad

21.53

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

17.07

Halmstad

21.45

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

26.09

Eslöv

20.71

Matilda Hansson-Ascarde-87, Ystads IF

20.05

Olofström

19.36

Sofie Svensson-87, Eslövs AI

27.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

43.04

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

41.17

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

30.05

Lerum

35.60

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

30.05

Lerum

30.43

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

30.07

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

18.09

Gävle

28.65

Emma Nilsson-88, Ängelholms IF

09.07

Helsingborg

28.49

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

12.09

Vellinge

28.44

Amanda Bjurling-88, Malmö AI

23.05

Malmö/S

27.99

Viktoria Johansson-88, Klippans FK

01.08

Ängelholm

26.10

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

30.05

Lerum

Sjukamp

5087

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

28-29.08

Nyköping

(15.07-148-1172-25.70-489-2559-2.28.68)

 

 

5080

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

19-20.06

Jyväskylä,FIN

(16.92-144-1323-27.77-511-3507-2.25.49)

 

 

5029

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

29-30.05

Lerum

    (16.07-149-1192-26.99-496-3560-2.33.66)    

4737

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

28-29.08

Nyköping

    (16.22-151-1057-27.57-485-3892-2.44.75)    

4530

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

28-29.08

Nyköping

    (15.14-151-1022-27.25-485-2385-2.46.66)    

4473

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

29-30.05

Lerum

    (16.44-158-1153-29.08-485-2610-2.47.54)    

4353

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

29-30.05

Eslöv

(15.97-143-946-27.81-464-2783-2.37.46)

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.10

IK Finish

13.06

Stockholm/S

(Nathalie Sandell-87, Sofia Rahdevi-87, Nina Törnquist-87, Helena Wallenberg-89)

 

 

48.54

Malmö AI

21.08

Västerås

(Emelie Rexelius-89, Natalie Jägerdal-89, Elisabet Svensson-87, Caroline
Bertheau-87)

 

 

53.39

Vittsjö GIK

20.05

Norrköping

(Frida Falck, Maria Andersson,
Emelie Lundin, Frederikke Jensen)

 

 

53.86

Ängelholms IF

19.06

Fredriksberg,DEN

(Malin Lundberg-90, Josefin Westelindh-90,
Matilda Kjell-89, Emma Nilsson-88)

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.16.64

IFK Helsingborg

12.06

Stockholm/S

(Elin Backman-88, Anna Wemmert-88,
Linnea Collin-89, Sofie Persson-87)

 

 

2.21.93

Malmö AI

12.06

Stockholm/S

(Caroline Bertheau-87, Elisabeth
Svensson-87, Emmy Westerdahl-88,
Petra Axenram-87)