F 16 - 17 år:

100 meter:

12.13

-1.1

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

07.06

Sollentuna

12.51

+2.0

Sandra Jönsson-91, IFK Lund

14.06

Vellinge

12.54

+1.9

Lynette Morgan-91, Malmö AI

08.08

Norrtälje

12.63

+1.8

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

18.05

Motala

12.65

+0.7

Isabell Englund-91, Malmö AI

14.06

Vellinge

12.67

+1.3

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

12.73

+1.9

Matilda Farkas-91, Malmö AI

08.08

Norrtälje

12.96

+0.5

Frida Petersson-92, IFK Lund

13.07

Helsingborg

13.00

+0.7

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

14.06

Vellinge

13.00

+1.1

Louise Swärd-92, IK Finish

08.08

Täby

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.12

+2.1

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

18.05

Helsingborg

12.49

+3.44

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

200 meter:

25.04

-0.7

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

25.68

+1.9

Sandra Jönsson-91, IFK Lund

08.06

Trelleborg

25.78

-1.1

Lynette Morgan-91, Malmö AI

10.08

Norrtälje

25.92

-3.4

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

08.06

Trelleborg

26.02

-3.4

Isabell Englund-91, Malmö AI

08.06

Trelleborg

26.30

+1.5

Frida Petersson-92, IFK Lund

20.07

Halmstad

26.49

-1.5

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

26.55

-0.78

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

16.08

Hässleholm

26.59

-1.0

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

26.71

-1.0

Louise Swärd-92, IK Finish

29.06

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.28

+2.6

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

08.06

Trelleborg

25.74

+2.6

Isabell Englund-91, Malmö AI

08.06

Trelleborg

26.17

+4.3

Frida Petersson-92, IFK Lund

20.07

Halmstad

26.60

+2.5

Louise Swärd-92, IK Finish

31.08

Vellinge

400 meter:

58.01

Frida Petersson-92, IFK Lund

09.08

Täby

60.11

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

60.70

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

08.08

Norrtälje

60.78

Julia Nilsson-92, IK Pallas

15.06

Vellinge

61.19

Theresa Thomasson-91, IFK Trelleborg

21.05

Trelleborg

61.71

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

62.45

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

15.06

Vellinge

62.45

- " -

28.06

Göteborg/U

63.28

Oona Suoraniemi-91, Ängelholms IF

23.08

Norrköping

63.58

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

64.22

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

800 meter:

2.16.64

Julia Nilsson-92, IK Pallas

29.06

Göteborg/U

2.17.83

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

10.08

Norrtälje

2.21.59

Anna Nilson-91, Malmö AI

11.07

Helsingborg

2.25.37

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

20.08

Huddinge

2.28.15

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

01.06

Klippan

2.28.58

Theresa Thomasson-91, IFK Trelleborg

18.05

Motala

2.29.29

Oona Suoraniemi-91, Ängelholms IF

11.07

Helsingborg

2.30.18

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

2.30.46

Rebecka Sundin-91, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

2.30.93

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

16.08

Trelleborg

1500 meter:

4.55.17

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

16.08

Ängelholm

4.56.76

Oona Suoraniemi-91, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

5.01.11

Julia Nilsson-92, IK Pallas

12.09

Sollentuna

5.03.06

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

12.09

Sollentuna

5.12.63

Rebecka Sundin-91, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

5.13.67

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

07.09

Lund

5.20.61

Louise Lönnqvist-91, IFK Trelleborg

07.09

Lund

5.30.0m

Johanna Stark-92, Åhus FIK

18.07

Halmstad

5.44.46

Melinda Brodelis-92, IFK Lund

18.05

Motala

5.50.20

Julia Andersson-91, IFK Trelleborg

18.05

Motala

3000 meter:

10.42.58

Oona Suoraniemi-91, Ängelholms IF

10.08

Norrtälje

11.05.86

Johanna Stark-92, Åhus FIK

22.06

Hässleholm

11.42.81

Rebecka Sundin-91, IFK Helsingborg

22.06

Hässleholm

11.50.25

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

11.07

Helsingborg

11.57.69

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

13.15.27

Josefine Roth-91, Sjöbo IF

26.07

Hässleholm

100 meter häck, 76.2 cm:

13.69 §

+0.0

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

21.06

Mannheim,GER

14.20

-1.9

Isabell Englund-91, Malmö AI

09.08

Norrtälje

15.09

+0.1

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

22.06

Hässleholm

15.48

+0.1

Natalie Busk-91, Malmö AI

22.06

Hässleholm

15.95

-2.1

Frida Petersson-92, IFK Lund

12.07

Helsingborg

16.01

-1.2

Elin Dulke-92, IFK Lund

24.05

Eslöv

16.40

+0.0

Louise Nyberg-92, IK Finish

29.06

Göteborg/U

16.53

-0.4

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

20.09

Eslöv

18.35

-0.4

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

20.09

Eslöv

18.53

-1.9

Mathilda Olsson-92, Ystads IF

14.09

Ystad

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

43.89

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

10.08

Norrtälje

45.23

Isabell Englund-91, Malmö AI

14.09

Sollentuna

45.62

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

46.37

Frida Petersson-92, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

45.91

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

09.08

Norrtälje

46.44

Nathalie Busk-91, Malmö AI

11.07

Helsingborg

46.73

Louise Swärd-92, IK Finish

14.09

Sollentuna

49.40

Louise Nyberg-92, IK Finish

25.05

Kristianstad

51.83

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

25.05

Kristianstad

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.29.24

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

09.08

Täby

5.32.16

Julia Nilsson-92, IK Pallas

13.09

Sollentuna

5.47.8m

Linda Pernevall-91, IFK Lund

18.05

Motala

6.02.88

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

22.06

Hässleholm

Höjdhopp:

1.77

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

12.07

Helsingborg

1.72

Sandra Liljegren-91, Vittsjö GIK

08.08

Norrtälje

1.55

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

07.09

Lund

1.51

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

1.48

Louise Nyberg-92, IK Finish

13.09

Sollentuna

1.48

- " -

20.09

Eslöv

1.47

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

08.06

Trelleborg

1.46

Mathilda Olsson-92, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

1.45

Linda Wahlgren-92, Staffanstorps AI

10.05

Lomma

1.45

- " -

08.06

Sävedalen

1.43

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

1.43

- " -

21.09

Ängelholm

1.43

Julia Magntorn-91, Åhus FIK

11.09

Åhus

Stavhopp:

3.87

Anna Nilson-91, Malmö AI

24.07

Stockholm/S

3.81

Natalie Busk-91, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

3.65

Sophie Jensen-92, Malmö AI

14.06

Lerum

2.80

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

18.05

Helsingborg

2.06

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

11.05

Ystad

Längdhopp:

5.50

+1.8

Frida Petersson-92, IFK Lund

27.07

Hässleholm

5.32

+1.7

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

13.07

Helsingborg

5.24

-0.3

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.08

Täby

5.19

+0.3

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

31.08

Vellinge

5.18

+1.50

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

06.09

Karlskrona

5.14

+1.0

Louise Nyberg-92, IK Finish

28.06

Göteborg/U

5.11

+1.0

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

11.05

Ystad

5.11

+1.8

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

14.09

Sollentuna

5.09

+0.0

Josefin Olsson-92, Malmö AI

14.06

Vellinge

5.08

-0.3

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

04.05

Hässleholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.32

+2.7

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

31.08

Vellinge

5.28

+2.6

Louise Nyberg-92, IK Finish

31.08

Vellinge

5.24

+2.4

Josefin Olsson-92, Malmö AI

27.07

Hässleholm

5.21

+2.8

Sandra Jönsson-91, IFK Lund

08.06

Trelleborg

Tresteg:

11.60

+1.6

Louise Nyberg-92, IK Finish

29.06

Göteborg/U

10.97

+1.7

Sophie Jensen-92, Malmö AI

10.08

Täby

10.87

+0.0

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

18.05

Uddevalla

10.59

+0.0

Frida Petersson-92, IFK Lund

26.07

Hässleholm

10.52

+1.35

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

06.09

Karlskrona

10.27

+1.4

Mathilda Olsson-92, Sjöbo IF

10.08

Täby

  9.99

+2.0

Amanda Friberg-91, IFK Trelleborg

18.05

Motala

  9.15

+0.2

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

  9.00

+1.1

Julia Andersson-Thysell-91, IFK Trelleborg

16.08

Trelleborg

  8.98

+0.0

Malin Andersson-92, Höörs IF

24.09

Hässleholm

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.21

+3.0

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

  9.16

+2.8

Julia Andersson-Thysell-91, IFK Trelleborg

16.08

Trelleborg

Kula 3.0 kg:

14.42

Michelle Nilsson-91, Malmö AI

08.08

Norrtälje

14.30

Ida Storm-91, Malmö AI

26.07

Hässleholm

13.50

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

12.65

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

14.09

Ystad

12.46

Nathalie Johansson-92, Lomma FIK

22.06

Hässleholm

12.45

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

09.08

Täby

12.06

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

11.05

Ystad

11.84

Ida Månsson-91, Ystads IF

12.06

Glemmingebro

10.80

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

24.08

Norrköping

10.37

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

Diskus 1.0 kg:

39.96

Ida Storm-91, Malmö AI

30.07

Malmö/S-K

35.71

Ida Månsson-91, Ystads IF

10.08

Norrtälje

34.35

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

08.06

Trelleborg

32.70

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

20.08

Malmö/S-K

28.99

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

15.05

Staffanstorp

27.33

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

26.29

Marika Ljungberg-92, Lomma FIK

21.09

Malmö/S-K

25.75

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

27.07

Hässleholm

23.56

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

22.05

Ystad

23.34

Michelle Nilsson-91, Malmö AI

13.09

Sollentuna

Slägga 4.0 kg:

57.55

Ida Storm-91, Malmö AI

30.08

Helsinki,FIN

42.22

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

06.08

Malmö/S-K

40.96

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

24.05

Eslöv

31.50

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

30.71

Natalie Johansson-92, Lomma FIK

21.09

Malmö/S-K

28.89

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

28.80

Ida Månsson-91, Ystads IF

12.08

Ystad

24.19

Anneli Andersson-91, Ystads IF

11.05

Ystad

21.66

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

12.08

Ystad

20.27

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

23.09

Åhus

Spjut 600 gram:

38.39

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

01.06

Klippan

36.07

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

22.06

Hässleholm

33.60

Sophie Jensen-92, Malmö AI

13.09

Sollentuna

32.01

Alison Anderberg-92, Malmö AI

07.09

Lund

29.56

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

13.09

Sollentuna

28.88

Louise Nyberg-92, IK Finish

31.08

Vellinge

27.33

Michelle Nilsson-91, Malmö AI

08.06

Trelleborg

26.94

Rebecka Jeppsson-91, IFK Lund

18.05

Motala

26.82

Amanda Nilsson-92, IFK Helsingborg

01.06

Klippan

26.24

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

06.09

Karlskrona

Sjukamp

4.184

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

20-21.09

Eslöv

    (18.35 (-0.4) 139 891 27.62 (-0.2)
468 (-0.7) 2503 2.22.82)
 

4.163

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

20-21.09

Eslöv

    (16.53 (-0.4) 139 818 28.02 (-0.2)
483 (-0.7) 2399 2.28.35)
 

4.134

Louise Nyberg-92, IK Finish

20-21.09

Eslöv

    (17.08 (-0.4) 148 981 29.14 (-0.2)
476 (-1.2) 2188 2.45.17)
 

Stafett 4 x 100 meter:

49.43

Malmö AI

25.05

Göteborg/S

 

Frida Jönsson-92, Sofie Eriksson-92, Nicole Möllerberg-92, Matilda Farkas-91

 

 

50.20

IFK Lund

16.08

Trelleborg

 

Anna Backlund-94, Hanna Kober-94, Emilia Eriksson-95, Sandra Jönsson-91

 

 

52.30

IFK Trelleborg

25.05

Göteborg/S

 

Theresa Thomasson-91, Jasmine Isgren-92, Amanda Friberg-91, Pernilla Nilsson-92

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.19.08

Malmö AI

24.05

Göteborg/S

 

Matilda Farkas-91, Sofie Eriksson-92, Nicole Möllerberg-92, Josefin Sahlström-91

 

 

2.23.38

IFK Trelleborg

24.05

Göteborg/S

 

Jasmine Isgren-92, Amanda Friberg-91, Theresa thomasson-91, Pernilla Nilsson-92