F 16 - 17 år:

100 meter:

12.12

-0.8

Daniella Busk-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

12.44

+1.17

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

14.08

Karlskrona

12.53

+1.8

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

12.60

+0.7

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

11.09

Västerås

12.77

-0.9

Frida McCabe-92, IFK Lund

18.07

Halmstad

12.83

+1.0

Lucky Grönborg-93, Malmö AI

26.07

Hässleholm

12.97

+0.7

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

13.01

+1.0

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

11.09

Västerås

13.21

+1.0

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

13.25

+0.3

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.48

+2.78

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

21.05

Olofström

12.80

+4.7

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

13.09

+4.7

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

26.07

Hässleholm

13.14

+2.3

Erika Håkansson-93, IK Finish

09.08

Vellinge

13.17

+2.53

Lisa Ralsgård-93, Heleneholms IF

22.08

Lund

13.21

+2.21

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

07.06

Ängelholm

13.21

+2.3

Louise Swärd-92, IK Finish

09.08

Vellinge

200 meter:

24.93

-0.7

Daniella Busk-93, Malmö AI

16.08

Växjö

25.84

+1.7

Frida McCabe-92, IFK Lund

11.07

Helsingborg

25.90

+0.0

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

26.17

+0.9

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

26.33

+1.5

Louise Swärd-92, IK Finish

28.06

Göteborg/U

26.46

+1.7

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

26.58

+0.1

Lisa Ralsgård-93, Heleneholms IF

07.06

Trelleborg

26.65

+0.0

Linnea Killander-93, Malmö AI

11.07

Helsingborg

26.90

+1.2

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

25.07

Hässleholm

27.04

+1.2

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.34

+2.3

Linnea Killander-93, Malmö AI

31.05

Värnamo

26.60

+3.1

Louise Swärd-92, IK Finish

08.08

Vellinge

400 meter:

58.38

 

Frida McCabe-92, IFK Lund

24.05

Eslöv

58.91

 

Daniella Busk-93, Malmö AI

26.07

Hässleholm

59.51

Louise Swärd-92, IK Finish

14.08

Karlskrona

60.51

 

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

13.09

Västerås

61.54

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

14.06

Vellinge

63.79

 

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

64.58

 

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

65.25

 

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

21.05

Olofström

65.88

 

Olivia Ekelund-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

65.99

Amanda Svensson-92, Ystads IF

21.05

Ystad

800 meter:

2.16.68

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

06.07

Karlskrona

2.26.16

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

2.27.05

 

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

30.05

Klippan

2.30.32

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

2.32.56

 

Johanna Hylén-93, Malmö AI

25.07

Hässleholm

2.34.32

 

Olivia Ekelund-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

2.38.08

Louise Nyberg-92, IK Finish

14.06

Vellinge

2.39.89

Sophie Jensen-92, Malmö AI

06.09

Eskilstuna

2.44.16

 

Elin Henriksson-93, IFK Lund

30.05

Sävedalen

2.46.43

 

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

21.05

Olofström

1500 meter:

4.47.26

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

11.09

Västerås

4.54.34

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

11.09

Västerås

5.18.84

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

21.05

Jönköping

3000 meter:

10.52.45

Julia Nilsson-92, IK Pallas

13.09

Västerås

100 meter häck, 76.2 cm:

14.66

+0.9

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

12.09

Västerås

15.56

+0.0

Matilda Stjernfeldt-93, Åhus FIK

11.07

Helsingborg

15.67

+0.0

Linnea Killander-93, Malmö AI

12.09

Västerås

15.98

+1.1

Sophie Jensen-92, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

16.72

-0.8

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

26.09

Eslöv

16.98

-1.5

Alexandra Göransson-93, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

17.68

+0.2

Jennie Lind-93, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

18.10

+0.4

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

20.57

+0.4

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

27.05

Ystad

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

21.82 §

+3.39

Jasmine Isgren-92, IFK Trelleborg

21.05

Olofström

300 meter häck, 76.2 cm:

47.32

Louise Swärd-92, IK Finish

14.06

Vellinge

48.40

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

?.08

Karlskrona

49.21

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

14.06

Vellinge

50.11

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

53.75

Jasmine Isgren-92, IFK Trelleborg

08.08

Vellinge

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.24.86

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

12.09

Västerås

5.39.10

Julia Nilsson-92, IK Pallas

26.06

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.71

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

11.07

Helsingborg

1.67

 

Matilda Stjernfeldt-93, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.66

 

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

21.05

Olofström

1.62

 

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

1.62

 

- " -

25.07

Hässleholm

1.62

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.08

Vellinge

1.59

 

Linnea Killander-93, Malmö AI

31.05

Värnamo

1.56

 

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

1.54

 

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

02.05

Tårnby,DEN

1.54

 

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

1.52

 

Hanna Wiik-Olsson-93, Treby IF

25.07

Hässleholm

Stavhopp:

3.75

Sophie Jensen-92, Malmö AI

26.07

Hässleholm

2.35

 

Josefine Roth-93, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

2.00

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

21.05

Ystad

1.60

 

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

23.08

Hässleholm

Längdhopp:

5.80

+1.6

Daniella Busk-93, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.71

-1.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

27.06

Göteborg/U

5.61

+1.2

Frida McCabe-92, IFK Lund

12.09

Västerås

5.58

+1.3

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

12.09

Västerås

5.58

+1.3

Stina Ek-93, Klippans FK

15.08

Växjö

5.36

-0.6

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

5.34

+0.6

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.21

+1.5

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

12.09

Västerås

5.11

+1.4

Erika Håkansson-93, IK Finish

07.06

Trelleborg

5.09

-0.6

Josefin Olsson-92, Malmö AI

06.06

Ängelholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.86

+2.9

Stina Ek-93, Klippans FK

15.08

Växjö

5.78

+2.1

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

12.09

Västerås

5.37

+4.8

Erika Håkansson-93, IK Finish

08.08

Vellinge

5.21

+4.9

Josefin Olsson-92, Malmö AI

08.08

Vellinge

5.09

+2.9

Louise Nyberg-92, IK Finish

30.05

Lyngby,DEN

Tresteg:

11.92

+1.1

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

28.06

Göteborg/U

11.37

-0.2

Louise Nyberg-92, IK Finish

14.08

Karlskrona

11.22

+1.6

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.79

+0.6

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

14.08

Karlskrona

10.70

+0.4

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

10.03

+1.3

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

  9.87

-0.2

Veronika Åsman-92, Heleneholms IF

17.06

Malmö/He

  9.25

+0.5

Ulrika Schmidt-92, IF Kronan

14.06

Vellinge

  8.97

+0.4

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

09.08

Varberg

  8.37

-1.30

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

13.06

Karlskrona

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

14.45

 

Frida Johansson-93, Eslövs AI

16.08

Växjö

14.21

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

16.08

Karlskrona

13.22

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

11.09

Västerås

12.91

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

17.05

Sjöbo

12.75

Nathalie Johansson-92, Heleneholms IF

12.07

Helsingborg

12.10

 

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

11.06

 

Sophie Jensen-92, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

10.71

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

11.09

Västerås

10.43

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

13.06

Karlskrona

10.41

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

Diskus 1.0 kg:

36.98

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

24.05

Eslöv

35.62

 

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

24.05

Eslöv

34.06

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

23.09

Malmö/S-K

32.86

 

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

06.09

Helsingborg

32.73

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

24.06

Malmö/S-K

30.87

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

04.08

Ängelholm

27.08

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

21.05

Ystad

26.31

 

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

02.05

Tårnby,DEN

25.09

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

24.77

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

19.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

49.30

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

24.05

Halle,GER

49.30

- " -

10.07

Helsingborg

45.91

 

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

45.91

- " -

01.08

Malmö/S

42.46

 

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

36.77

 

Felicia Hast-93, Lomma FIK

07.06

Ängelholm

36.47

 

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

27.06

Göteborg/U

30.13

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

16.08

Växjö

28.81

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

04.08

Ängelholm

28.64

 

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

27.09

Helsingborg

21.62

Mathilda Stjernfeldt-93, Åhus FIK

20.09

Åhus

18.62

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

20.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

46.74

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

02.08

Malmö/S

38.61

Sophie Jensen-92, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

33.67

 

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

26.06

Göteborg/U

31.70

 

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

24.05

Eslöv

28.76

 

Matilda Stjernfeldt-93, Åhus FIK

21.05

Olofström

27.50

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

26.82

 

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

26.22

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

06.09

Åhus

25.46

 

Louise Nyberg-92, IK Finish

11.09

Västerås

25.18

Zehra Jusupovic-92, Åhus FIK

17.05

Kristianstad

Sjukamp

3712

Sophie Jensen-92, Malmö AI

5/6.09

Eskilstuna

(15.98 (+1.1) 158 1051 DSQ
492 (?) 3693 2.39.89)

 

3486

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

26/27.09

Eslöv

(16.72 (-0.8) 146 869 28.43 (-2.0)
479 (-0.78) 2517 3.01.47)

 

Stafett 4 x 100 meter:

52.01

Ängelholms IF

21.05

Olofström

 

(Julia Axelsson-Svärd-96, Sara
Svensson-92, Vanille Cousyn-
Johansson-96, Johanna Christiansson-92)

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.33.29

Ängelholms IF

23.08

Hässleholm

 

(Julia Axelsson-Svärd-96, Johanna
Christiansson-92, Sara Svensson-92,
Vanille Cousyne-Johansson-96)