F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

12.08

+1.62

Daniella Busk-93, Malmö AI

19.06

Karlskrona

12.52

-0.3

Hanna Kober-94, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

12.53

-0.7

Anna Backlund-94, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

12.76

+1.62

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

19.06

Karlskrona

12.92

+0.0

Fanny Lindström-94, FK Athlet

11.08

Ystad

12.98

+0.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

19.06

Hässleholm

13.14

+1.0

Maja Svensson-94, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

13.20

+0.2

Stina Ek-93, Klippans FK

07.08

Vellinge

13.27

+0.7

Erika Håkansson-93, IK Finish

01.08

Hässleholm

13.28

+0.1

Julia Rist-94, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.06

+3.33

Daniella Busk-93, Malmö AI

19.06

Karlskrona

12.68

+3.5

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

19.06

Karlskrona

13.21

+2.5

Sofie Bjöklund-93, Båstads GIF

25.09

Landskrona

13.27

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

28.08

Lund

200 meter:

25.00

+0.8

Daniella Busk-93, Malmö AI

15.06

Praha,CZE

25.18

+0.4

Hanna Kober-94, IFK Lund

15.08

Kil

25.62

+1.5

Linnea Killander-93, Malmö AI

05.06

Trelleborg

25.64

+0.4

Anna Backlund-94, IFK Lund

15.08

Kil

26.25

+2.0

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

05.06

Trelleborg

26.85

+2.0

Fanny Lindström-94, FK Athlet

05.06

Trelleborg

26.87

-1.6

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

10.07

Helsingborg

27.24

+1.5

Erica Håkansson-93, IK Finish

05.06

Trelleborg

27.43

-0.3

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

25.09

Ystad

28.70

+2.0

Vera Persson-Holm-94, FK Athlet

05.06

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.45

+2.10

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

20.06

Karlskrona

400 meter:

58.27

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

03.07

Göteborg/U

59.63

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

16.05

Växjö

60.19

 

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

66.70

 

Marleen Saarloos-94, Vittsjö GIK

16.05

Olofström

72.26

 

Frida Olsson-94, Vittsjö GIK

19.06

Hässleholm

72.29

 

Rima Beyed-94, IFK Lund

22.08

Vejen,DEN

800 meter:

2.30.18

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

21.07

Karlshamn

2.30.90

Malin Carlsson-94, IFK Lund

13.06

Vellinge

2.31.72

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

13.06

Vellinge

2.33.09

 

Amelie Toft-94, Malmö AI

13.06

Vellinge

2.36.66

 

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

22.08

Vejen,DEN

2.37.28

Johanna Hylén-93, Malmö AI

22.08

Malmö/He

2.42.84

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

22.05

Ystad

2.42.85

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

22.05

Ystad

2.43.43

Emma Jägryd-94, IFK Lund

13.06

Vellinge

3.02.97

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

22.05

Ystad

1500 meter:

4.42.20

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

14.08

Kil

5.28.89

 

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

31.07

Hässleholm

5.29.58

 

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

16.05

Växjö

6.26.43

 

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

6.41.97

 

Julia Nilsson-94, Ystads IF

31.07

Hässleholm

3000 meter:

  9.53.91

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

02.05

Tårnby,DEN

14.13.80

 

Julia Nilsson-94, Ystads IF

20.06

Ystad

100 meter häck, 76.2 cm:

14.22

+0.1

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

14.97

-0.5

Linnea Killander-93, Malmö AI

11.09

Västerås

15.70 §

+1.9

Tea Svensson-94, IFK Lund

16.05

Växjö

15.93

+0.4

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

16.10

+0.5

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

25.09

Ystad

16.94

+0.4

Lina Sandberg-94, Heleneholms IF

31.07

Hässleholm

17.29

+2.0

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

22.08

Vejen,DEN

18.02 §

-0.6

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

16.05

Olofström

18.56

+0.6

Ida Salomonsson-93, Ängelholms IF

01.05

Tårnby,DEN

24.58

-0.4

Ellen Andersson-94, Ystads IF

25.08

Ystad

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.03

+3.0

Linnea Killander-93, Malmö AI

22.08

Vejen,DEN

300 meter häck, 76.2 cm:

47.19

 

Tea Svensson-94, IFK Lund

09.07

Helsingborg

50.61

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

51.98

 

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

52.95

Lina Sandberg-94, Heleneholms IF

09.07

Helsingborg

55.46

 

Erica Persson-94, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.53.19

 

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

13.08

Karlstad

5.56.6m

Johanna Hylén-93, Malmö AI

13.06

Ystad

7.08.01

 

Julia Nilsson-94, Ystads IF

30.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.70

 

Sofie Bjöklund-93, Båstads GIF

20.06

Karlskrona

1.70

 

- " -

13.08

Karlstad

1.69

 

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

05.06

Kil

1.67

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

18.09

Sjöbo

1.65

 

Vera Persson-Holm -94, FK Athlet

03.07

Göteborg/U

1.60

 

Linnea Killander-93, Malmö AI

22.08

Vejen,DEN

1.53

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

1.53

 

Fanny Lindström-94, FK Athlet

18.09

Sjöbo

1.50

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

16.05

Olofström

1.50

 

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

1.49

 

Rima Beyed-94, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

Stavhopp:

4.01

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

2.10

 

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

Längdhopp:

5.72

+1.6

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

12.09

Västerås

5.71

-0.5

Hanna Kober-94, IFK Lund

14.08

Kil

5.53

+0.6

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

5.47

+0.8

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

15.08

Karlstad

5.32

+0.3

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

5.26

+0.0

Stina Ek-93, Klippans FK

11.09

Västerås

5.14

+1.7

Erica Håkansson-93, IK Finish

05.06

Trelleborg

5.05

+0.3

Fanny Lindström-94, FK Athlet

11.08

Ystad

4.75

+1.7

Marleen Saarloos-94, Vittsjö GIK

01.08

Hässleholm

4.72

-1.5

Rima Beyed-94, IFK Lund

28.08

Lund

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.67

+2.4

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

15.08

Karlstad

5.55

+3.3

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

11.07

Helsingborg

4.88

+2.2

Maja Svensson-94, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

4.78

+2.8

Marleen Saarloos-94, Vittsjö GIK

01.08

Hässleholm

Tresteg:

12.48

+1.8

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

12.09

Västerås

11.26

-0.2

Tea Svensson-94, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

10.96

+1.7

Fanny Lindström-94, FK Athlet

22.08

Vejen,DEN

10.76

+1.0

Rima Beyed-94, IFK Lund

15.08

Kil

  8.55

+0.7

Erica Lundh-94, IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

11.40

+3.5

Tea Svensson-94, IFK Lund

10.07

Helsingborg

11.13

+2.8

Fanny Lindström-94, FK Athlet

22.08

Vejen,DEN

Kula 3.0 kg:

13.79

Frida Johansson-93, Eslövs AI

13.06

Vellinge

13.67

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

04.07

Göteborg/U

12.55

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

12.09

Västerås

  9.71

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

18.09

Sjöbo

  9.28

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

13.06

Vellinge

  9.06

 

Vera Persson-Holm -94, FK Athlet

15.06

Glemmingebro

  8.69

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

18.09

Sjöbo

  8.37 §

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

18.09

Ängelholm

  8.34

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

18.09

Sjöbo

  8.08

 

Emma Olsson-94, FK Athlet

18.09

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

40.65

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

10.07

Helsingborg

36.11

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

16.06

Malmö/S-K

34.04

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

32.34

 

Maria Lundgren-94, IK Finish

13.08

Kil

24.39

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

24.39

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

22.05

Ystad

21.55

 

Vera Persson-Holm -94, FK Athlet

22.05

Ystad

19.69

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

22.05

Ystad

19.07

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

18.60

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

22.05

Ystad

Slägga 4.0 kg:

53.00

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

30.05

Nyköping

44.75

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

15.08

Kil

36.11

 

Felicia Hast-93, Lomma FIK

02.10

Malmö/S-K

33.98

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

21.08

Malmö/S-K

24.41

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

02.10

Malmö/S-K

22.86

 

Vera Persson-Holm -94, FK Athlet

22.05

Ystad

19.56

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

22.05

Ystad

17.81

 

Frida Nilsson-93, Ystads IF

22.05

Ystad

17.13

 

Fanny Lindström-94, FK Athlet

22.05

Ystad

16.44

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

22.05

Ystad

Spjut 600 gram:

45.45

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

10.09

Västerås

29.13

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

01.08

Hässleholm

28.97

 

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

21.49

 

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

23.85

 

Vera Persson-Holm -94, FK Athlet

29.08

Lund

22.72

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

18.09

Malmö/S-K

18.81

 

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

17.60

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

26.09

Ystad

16.35

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

27.05

Sjöbo

14.62

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

27.05

Sjöbo

Sjukamp

3.734

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

25-26.09

Ystad

(16.10 (+0.5) 159 929 27.43 (-0.3)
428 (-0.3) 1760 2.43.73)

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.74

Malmö AI

30.05

Norrtälje

 

Maja Svensson-94, Kajsa Jönsson-94,
Julia Rist-94, Linnea Killander-93

 

 

49.15

IFK Lund

30.05

Norrtälje

 

Anna Backlund-94, Hanna Kober-94,
Emilia Eriksson-95, Tea Svensson-94

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.22.66

IFK Lund

29.05

Norrtälje

 

Emilia Eriksson-95, Anna Backlund-94,
Tea Svensson-94, Hanna Kober-94