F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

12.29

+0.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

23.05

Växjö

12.44

+1.6

Adriana Janic-96, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.54

+1.6

Linnea Sandell-96, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.66

+1.6

Emmy Ahlqvist-95, Öresund FK

10.06

Vellinge

12.66

+1.6

Wilma Kroon-95, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.78

+1.6

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.86

-0.5

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

10.08

Upplands Väsby

12.89

+1.9

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

20.05

Linköping

13.11

-1.6

Josephine Risberg Thoor-95, IFK Lund

13.05

Ängelholm

13.33

+1.4

Julia Svärd-Axelsson-96, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.00

+3.2

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

21.09

Växjö

12.32

+3.8

Adriana Janic-96, Malmö AI

21.09

Växjö

12.59

+2.8

Wilma Kroon-95, Malmö AI

21.09

Växjö

12.63

+3.1

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

21.09

Växjö

200 meter:

24.16

+1.2

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

12.08

Sollentuna

25.86

+1.2

Wilma Kroon-95, Malmö AI

12.08

Sollentuna

25.98

+1.6

Emmy Ahlqvist-95, Öresund FK

10.06

Vellinge

25.99

+0.8

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

08.07

Göteborg/U

26.11

-1,1

Adriana Janic-96, Malmö AI

02.06

Trelleborg

26.26

+0.8

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

28.07

Hässleholm

26.58

-1,1

Linnea Sandell-96, Malmö AI

02.06

Trelleborg

26.79

-0.1

Julia Svärd-Axelsson-96, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

26.90

-0.3

Lina Persson-96, Malmö AI

02.06

Trelleborg

27.08

+0.9

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

08.07

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.92

+2.4

Wilma Kroon-95, Malmö AI

17.06

Karlskrona

400 meter:

56.77

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

25.07

Karlshamn

59.23

Lina Persson-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

59.55

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

60.89

Josefine Risberg-Thoor-95, IFK Lund

23.09

Växjö

62.71

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

23.09

Växjö

62.85

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

63.04

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

64.29

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

29.07

Hässleholm

65.01

 

Sanna Göransson-96, Öresund FK

20.05

Finspång

65.89

Ebba Björkman-95, Åhus FIK

09.06

Uddevalla

800 meter:

2.15.6m

Sarah Lahti-95, Klippans FK

26.05

Lund

2.15.91

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

19.07

Karlstad

2.20.61

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

17.06

Sandnes,NOR

2.27.11

Lina Persson-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

2.31.87

 

Josefin Risberg Thor-95, IFK Lund

20.05

Lerum

2.35.99

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

2.39.59

Tessa Ekelund-95, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

3.11.29

 

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

12.05

Ystad

1500 meter:

4.32.05

Sarah Lahti-95, Klippans FK

29.05

Jönköping

4.58.15

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

20.05

Lerum

5.12.93

 

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

20.05

Lerum

3000 meter:

  9.44.65

Sarah Lahti-95, Klippans FK

23.09

Växjö

11.00.77

 

Lina Persson-96, Malmö AI

30.06

Täby

100 meter häck, 76.2 cm:

14.26

+0.7

Adriana Janic-96, Malmö AI

22.09

Växjö

14.35

+0.6

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

14.94

+0.0

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

12.08

Upplands Väsby

15.54

+0.4

Linnea Sandell-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

15.57

+1.1

My Petersson-Dahlbeck-96, Malmö AI

12.08

Upplands Väsby

16.37

+1.1

Felicia Ascard-96, IFK Lund

18.08

Stockholm/S

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.34

+2.3

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

22.09

Växjö

300 meter häck, 76.2 cm:

43.41

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

46.95

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

48.21

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

09.07

Göteborg/U

48.87

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

11.08

Upplands Väsby

50.05

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

29.06

Helsingborg

51.05

Jennifer Vidovic-95, Staffanstorps AI

23.09

Växjö

1500 meter hinder, 76.2 cm:

4.52.94

Sarah Lahti-95, Klippans FK

22.09

Växjö

5.08.69

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

01.09

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.68

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

1.65

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

15.07

Halmstad

1.62

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

08.09

Karlskrona

1.55

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

03.06

Olofström

1.53

 

Emma Schack-94, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

1.53

 

- " -

29.07

Hässleholm

1.46

Felicia Ascard-96, IFK Lund

09.06

Kil

1.46

 

- " -

30.06

Helsingborg

1.46

 

Sarah Björk-96, IFK Helsingbrog

30.06

Helsingborg

1.40

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

20.05

Finspång

1.40

Emilia Andersson-96, FK Athlet

29.09

Sjöbo

1.35

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

29.09

Sjöbo

Stavhopp:

3.73

 

Terese Dimblad-Gonzalez-95, Malmö AI

12.08

Sollentuna

3.50

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

12.08

Upplands Väsby

3.15

 

Nellie Becke-95, Malmö AI

10.06

Vellinge

2.10

 

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

20.05

Linköping

Längdhopp:

6.15

+0.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

12.07

Barcelona,ESP

5.15

+0.0

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

10.06

Vellinge

5.11

+0.5

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

18.08

Stockholm/S

5.08

+1.5

My Petersson-Dahlbeck-96, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

5.03

+0.0

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

4.90

+0.4

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

4.89

+0.0

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

25.07

Rendsburg,GER

4.69

+0.0

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

4.60

+0.3

Erika Wamsler-95, IFK Lund

02.09

Lund

4.51

-1.5

Matilda Friberg Holm-95, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.27

+2.8

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

Tresteg:

12.09

+1.7

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

23.09

Växjö

11.79

+0.0

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

11.77

+1.5

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

08.07

Göteborg/U

  9.99

+1.6

Nellie Becke-95, Malmö AI

30.06

Täby

  8.57

+1.4

Maria Johansson-96, Åhus FIK

15.09

Åhus

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

  7.93

+2.04

Ebba Andersson-96, Ystads IF

20.05

Linköping

Kula 3.0 kg:

14.64

Julia Svärd-Axelsson-96, IFK Helsingborg

12.08

Upplands Väsby

13.15

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

10.08

Sollentuna

12.89

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

25.07

Karlshamn

12.04

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

11.52

 

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

11.34

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

11.27

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

29.09

Sjöbo

11.10

 

Anna Wetterlin-96, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

10.58

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

10.42

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

04.08

Karlskrona

Diskus 1.0 kg:

42.25

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

05.09

Helsingborg

38.52

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

08.08

Malmö/S-K

29.79

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

29.06

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

27.63

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

11.08

Upplands Väsby

27.44

Emmie Olsson-Eriksson-95, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

25.50

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

30.06

Täby

24.22

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

12.05

Ystad

24.05

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

25.07

Rendsburg,GER

23.01

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

20.05

Lerum

Slägga 4.0 kg:

57.89

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

19.05

Halle,GER

45.12

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

10.08

Upplands Väsby

44.42

Malin Jönsson-95, IFK Lund

29.05

Lund

44.25

Josefina Frenander-95, IFK Lund

29.05

Lund

42.34

 

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

20.05

Jönköping

37.62

Maria Johansson-96, Åhus FIK

10.08

Upplands Väsby

36.73

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

31.08

Lund

33.12

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

29.05

Lund

25.08

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

13.05

Ängelholm

20.28

Emmie Olsson-Eriksson-95, Åhus FIK

14.10

Åhus

Spjut 600 gram:

35.02

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

12.08

Upplands Väsby

33.89

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

23.05

Växjö

32.67

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

09.07

Göteborg/U

31.36

Sofia Munther-95, IFK Lund

01.09

Lund

29.36

 

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

14.05

Hässleholm

28.19

Linnea Sandell-96, Malmö AI

30.06

Täby

28.01

 

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

13.05

Ängelholm

26.59

Erika Wamsler-95, IFK Lund

01.09

Lund

25.99

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

20.05

Lerum

24.94

Emmie Olsson-Eriksson-95, Åhus FIK

09.06

Uddevalla

Sjukamp

5.189 §

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

16/17.06

Sandnes,NOR

 

14.36 (-1.8) 161 1119 25.20 (-1.6)
5.97 (+1.6) 2496 2.20.61

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.31

 

Malmö AI

09.09

Södertälje

 

 

(Linnea Sandell-96, Adriana Janic-96,
Sara Jacobsson-96, Wilma Kroon-95 )

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.21.43

 

Malmö AI

08.09

Södertälje

 

 

(Sara Jacobsson-96, Adriana Janic-96,
Wilma Kroon-95, Lina Persson-96)

 

 

2.23.81

 

Hässleholms AIS

09.06

Ystad

 

 

(Josefin Olsson-98, Amelia Svensson-97,
Nellie Mårtensson-95, Elise Malmberg-95)