F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

12.20

+2.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

09.08

Västerås

12.68

-0.2

Linnea Sandell-96, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

12.80

+1.5

Elin Nossmy-96, Malmö AI

09.08

Västerås

12.91

+0.2

Malin Olsson-97, Malmö AI

13.07

Halmstad

13.20

+1.9

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

13.34

+1.9

Lisa Nilsson-97, Malmö AI

07.07

Helsingborg

13.38

+1.6

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

13.43

-2.2

Felicia Ascard-96, IFK Lund

18.08

Ängelholm

13.45

-0.9

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

13.48

+0.0

Jennifer Lidén-96, Ytads IF

01.08

Ystad

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.51

+2.2

Linnea Sandell-96, Malmö AI

09.06

Ystad

12.66

+2.5

Elin Nossmy-96, Malmö AI

15.06

Vellinge

13.19

+2.5

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

15.06

Vellinge

13.22

+2.5

Lisa Nilsson-97, Malmö AI

15.06

Vellinge

200 meter:

25.17

-2.44

Adriana Janic-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

26.22

+0.4

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

24.08

Stockholm/S

26.60

+0.4

Felicia Ascard-96, IFK Lund

24.08

Stockholm/S

26.80

+0.5

Alexandra Everett-96, Malmö AI

27.07

Hässleholm

27.05

-1.0

Elin Nossmy-96, Malmö AI

10.08

Västerås

27.09

+0.2

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

27.19

+1.4

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

10.08

Eskilstuna

28.87

+0.9

Rebecka Jeppsson-97, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

29.05

+1.1

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

29.31

+1.8

Emma Persson-97, Ystads IF

01.06

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.46

+4.8

Alexandra Everett-96, Malmö AI

16.06

Vellinge

26.79

+2.4

Elin Nossmy-96, Malmö AI

02.06

Klippan

28.43

+2.6

Rebecka Jeppsson-97, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

28.98

+2.7

Kajsa Unéus-97, Öresund FK

16.06

Vellinge

28.98

+2.7

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

10.07

Kristianstad

400 meter:

59.43

Patricia Striner-97, Malmö AI

28.07

Hässleholm

61.43

Alexandra Everett-96, Malmö AI

09.06

Ystad

61.61

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

09.08

Eskilstuna

61.74

Felicia Ascard-96, IFK Lund

09.08

Västerås

62.38

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

01.06

Habo

66.57

Hanna Peterson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

70.38

 

Selma Bjelkerud-97, Öresund FK

01.06

Kalmar

800 meter:

2.09.81

Patricia Striner-97, Malmö AI

08.06

Sollentuna

2.22.53

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

14.07

Halmstad

2.27.73

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

11.08

Västerås

2.31.02

 

Rebecka Jeppsson-97, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

2.34.92

 

Anna Nilsson-97, Öresund FK

05.07

Helsingborg

2.36.73

 

Hanna Petersson-96, IFK Helsingborg

07.09

Lund

2.50.98

Veronica Axelsson-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

3.07.26

Jennifer Lidén-96, Ystads IF

01.09

Ystad

3.09.66

Sara Persson-97, FK Athlet

01.09

Ystad

3.12.24

Emilia Andersson-96, FK Athlet

01.09

Ystad

1500 meter:

5.06.81

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

3000 meter:

10.52.47

Ida Lindberg-97, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

11.21.41

 

Anna Nilsson-97, Öresund FK

09.08

Eskilstuna

100 meter häck, 76.2 cm:

13.33

+0.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

11.07

Donetsk,UKR

16.36

-0.1

Felicia Ascard-96, IFK Lund

18.08

Ängelholm

18.07 §

+0.0

Emma Persson-97, Ystads IF

01.08

Ystad

19.21

+1.2

Johanna Meiby-97, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

21.78

+0.4

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

23.33 §

+0.0

Ebba Andersson-96, Ystads IF

01.08

Ystad

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.02

+3.1

Nikolina Nordqvist-97, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

19.26

+2.7

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

10.07

Kristianstad

300 meter häck, 76.2 cm:

45.03

Linnea Sandell-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

47.09

 

Nikolina Nordqvist-97, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

47.83

Felicia Ascard.96, IFK Lund

11.08

Västerås

48.53

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

26.07

Hässleholm

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.42.77

Rebecka Jeppsson-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

5.42.77

 

Anna Nilsson-97, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

5.47.48

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

6.17.25

Freya Orban-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

Höjdhopp:

1.58

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

01.06

Habo

1.56

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

18.08

Ängelholm

1.55

 

Emma Persson-97, Ystads IF

25.06

Simrishamn

1.50

 

Elina Lydén-97, Öresund FK

09.06

Ystad

1.45

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

09.06

Ystad

1.45

 

Emilia Andersson-96,FK Athlet

05.05

Sjöbo

1.35

 

Sara Persson-97, FK Athlet

05.05

Sjöbo

1.35

 

Ebba Andersson-96, Ystads IF

05.05

Sjöbo

1.35

 

- " -

25.06

Simrishamn

1.30

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

05.05

Sjöbo

1.30

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

05.05

Sjöbo

Höjdhopp - ej godkänd arena:

1.58

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

03.07

Hyllinge

Stavhopp:

3.90

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

3.38

 

Andrietta Grentzmann-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

2.73

 

Freya Orban-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

Längdhopp:

5.59

+0.2

Malin Olsson-97, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.43

+0.9

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

09.08

Eskilstona

5.11

+1.8

Moa Ugglin-97, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

4.99

+0.6

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

4.88

+1.3

Emma Persson-97, Ystads IF

01.08

Ystad

4.48

+0.0

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

4.40

+1.5

Johanna Meiby-97, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

4.26

+0.0

Jennifer Lidén-96, Ystads IF

01.08

Ystad

4.17

+0.0

Sara Persson-97, FK Athlet

25.08

København,DEN

3.96

-0.4

Emilia Andersson-96, FK Athlet

01.09

Ystad

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.62

+2.4

Malin Olsson-97, Malmö AI

07.07

Helsingborg

5.19

+2.3

Moa Ugglin-97, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

4.37

Maria Johansson-96, Åhus FIK

05.09

Åhus

Tresteg:

11.23

+0.4

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

  8.48

+0.0

Selma Bjelkerud-97, Öresund FK

01.06

Kalmar

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

15.49

 

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

08.09

Stockholm/S

12.84

 

Amanda Engbe-97, IK Finish

31.07

Malmö/S-K

12.62

 

Lilly Andersson-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

11.53

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

10.05

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

30.07

Åhus

  9.78

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

28.07

Hässleholm

  9.25

 

Emma Persson-97, Ystads IF

09.06

Ystad

  8.33

 

Emilia Andersson-96,FK Athlet

05.05

Sjöbo

  8.32

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

16.06

Malmö/S

  8.04 §

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

16.09

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

43.22

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

21.08

Helsingborg

35.97

 

Amanda Engbe-97, IK Finish

31.07

Malmö/S-K

30.48

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

30.29

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

07.09

Lund

30.17

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

22.06

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

16.09

Eslöv

20.20

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

09.06

Ystad

18.98

 

Linnea Sandell-96, Malmö AI

01.06

Habo

18.10

Emma Persson-97, Ystads IF

01.09

Ystad

16.12

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

01.09

Ystad

Slägga 4.0 kg:

40.44

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

39.12

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

16.06

Malmö/S

[36.61

Ida Lindberg-97, Öresund FK

24.08

København,DEN]

32.69

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

29.06

Göteborg/U

27.20

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

16.09

Eslöv

20.08

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

19.67

Emma Persson-97, Ystads IF

01.09

Ystad

16.38

Sara Persson-97, FK Athlet

01.09

Ystad

13.66

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

01.09

Ystad

13.25

Ebba Andersson-96, Ystads IF

01.09

Ystad

Spjut 600 gram:

35.92

Lilly Andersson-96, Malmö AI

10.08

Västerås

33.72

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

31.25

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

18.08

Ängelholm

28.45

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

05.09

Åhus

24.96

 

Sara Persson-97, FK Athlet

25.08

København,DEN

24.50

 

Emma Persson-97, Ystads IF

01.06

Trelleborg

24.37

 

Linnea Sandell-96, Malmö AI

01.06

Habo

22.41

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

16.09

Eslöv

19.69

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

25.06

Simrishamn

18.25

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

07.09

Lund

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.61

 

Malmö AI

16.06

Malmö/S

 

 

Linnea Sandell-96, Adriana Janic-96,
Elin Nossmy-96, Malin Olsson-97

 

 

53.53

 

IFK Lund

16.06

Malmö/S

 

 

Olivia Maunsbach-96, Felicia Ascard-96,
Linnea Berg-98, Veronica Axelsson-97

 

 

54.35

 

Öresund FK

01.06

Kalmar

 

 

Ellen Brobeck-98, Moa Ugglin-97,
Kajsa Unéus-97, Elina Lydén-97

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.17.91

 

Malmö AI

25.05

Huddinge

 

 

Linnea Sandell-96, Adriana Janic-96,
Elin Nossmy-96, Malin Olsson-97