F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.52

+1.1

Irene Ekelund-97, Malmö AI

26.06

Sollentuna

12.41

+2.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

12.07

Halmstad

12.73

+0.8

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

25.05

Eslöv

12.77

+0.6

Malin Olsson-97, Malmö AI

06.06

Vellinge

12.83

+0.6

Sophia Hofer-98, Malmö AI

06.06

Vellinge

12.89

-0.3

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

12.07

Halmstad

12.96

+0.0

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

13.06

+0.1

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

16.08

København,DEN

13.26

+0.0

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

13.44

-0.4

Filippa Andersson-98, Klippans FK

01.06

Klippan

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.34

+2.4

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

12.64

+4.6

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

12.73

+3.8

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

13.10

+2.4

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

13.23

+3.0

Nora Kajo-98, Malmö AI

15.06

Värnamo

200 meter:

23.26

+0.3

Irene Ekelund-97, Malmö AI

14.08

Zürich,SUI

25.41

+0.8

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

13.07

Halmstad

25.87

+0.2

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

09.08

Söderhamn

27.20

-2.4

Sophia Hofer-98, Malmö AI

15.06

Kalmar

27.30

-2.2

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

27.48

+1.1

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

29.06

Göteborg/U

28.32

-1.6

Josefine Olsson-98, Hässleholms AIS

09.07

Kristianstad

29.42

-0.7

Semhar Wolday-98, KFUM Kristianstad

23.08

Ängelholm

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

22.97

+2.5

Irene Ekelund-97, Malmö AI

24.07

Eugene,USA

25.13

+2.8

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

09.08

Söderhamn

27.33

+2.7

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

06.06

Vellinge

400 meter:

59.13

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

12.07

Halmstad

61.47

Frida Andersson-98, Eslövs AI

09.08

Söderhamn

61.95

 

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

28.06

Göteborg/U

62.44

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

12.07

Halmstad

66.39

 

Jessika Sarhede-98, Malmö AI

08.06

Ystad

800 meter:

2.08.97

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

05.07

Oordegem,BEL

2.20.77

 

Maria Freij-98, Öresund FK

04.07

Helsingborg

2.21.18

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

29.05

Norrköping

2.22.22

Frida Andersson-98, Eslövs AI

27.06

Göteborg/U

2.22.90

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

24.08

Ängelholm

3.06.48

Annika Mattsson-97, Ystads IF

27.05

Ystad

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1500 meter:

4.43.21

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

16.07

Karlstad

5.07.09

 

Maria Freij-98, Öresund FK

06.07

Helsingborg

5.13.34

Freya Orban-97, IFK Lund

24.08

Ängelholm

3000 meter:

13.57.22

Emma Lilja-98, Malmö AI

16.08

Tanumshede

100 meter häck, 76.2 cm:

14.78

+0.9

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

23.08

Stockholm/S

14.98

+1.7

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

15.78

-1.5

Filippa Fernström-98, Malmö AI

26.07

Hässleholm

17.68 §

-1.6

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

29.05

Norrköping

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.44

+2.5

Filippa Fernström-98, Malmö AI

16.08

Tanumshede

300 meter häck, 76.2 cm:

45.47

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

04.07

Helsingborg

46.15

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

04.07

Helsingborg

47.48

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

09.08

Söderhamn

48.48

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

04.07

Helsingborg

1500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.71

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

08.08

Söderhamn

1.68

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

1.58

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

26.07

Leksand

1.45

 

Sofia Göransson-98, IFK Trelleborg

31.05

Trelleborg

1.45

 

Vilma Johansson-98, Ystads IF

07.09

Sjöbo

1.38

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

24.08

Ängelholm

1.35

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

07.09

Sjöbo

1.25

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

07.09

Sjöbo

Stavhopp:

3.33

 

Andrietta Grentzmann-97, Malmö AI

09.08

Gävle

Längdhopp:

5.49

+1.1

Malin Olsson-97, Malmö AI

06.07

Helsingborg

5.43

+1.9

Sophia Hofer-98, Malmö AI

15.06

Kalmar

5.35

+1.6

Isa Andersson-98, IFK Helisingborg

06.07

Helsingborg

5.15

+0.9

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

5.04

+0.3

Nikolina Nordqvist-97, IFK Helsingborg

09.08

Gävle

4.95

+1.6

Nora Kajo-98, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

4.90

+1.7

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

4.79

-0.1

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

01.06

Klippan

4.50

-1.0

Filippa Andersson-98, Klippans FK

01.06

Klippan

4.34

+1.2

Ellen Viberg-98, Höörs IS

25.05

Eslöv

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.60

+2.1

Malin Olsson-97, Malmö AI

06.07

Helsingborg

4.65

+3.7

Filippa Andersson-98, Klippans FK

23.08

Ängelholm

Tresteg:

10.96

+2.0

Nikolina Nordqvist-97, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

10.83

+1.1

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

29.05

Norrköping

  9.92

+1.9

Ellen Viberg-98, Höörs IS

31.08

Lund

  8.46

-2.0

Erica Karlström-98, Åhus FIK

15.06

Jönköping

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

10.02

+3.2

Ellen Viberg-98, Höörs IS

31.08

Lund

Kula 3.0 kg:

12.40

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

27.07

Hässleholm

11.27

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

29.07

Åhus

11.07

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

25.06

Malmö/S-K

  9.73

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

07.09

Sjöbo

  9.18

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

  8.96

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

07.09

Sjöbo

  8.42 §

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

01.10

Eslöv

  5.96

 

Emilie Warhed-97, Åhus FIK

08.06

Ystad

Diskus 1.0 kg:

38.53

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

29.14

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

17.07

Ängelholm

27.09

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

09.08

Söderhamn

24.04

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

26.07

Hässleholm

21.09 §

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

01.10

Eslöv

15.91

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

27.05

Ystad

12.61

 

Emilie Warhed-97, Åhus FIK

23.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

48.19

 

Daniela Gherman-97, KFUM Kristianstad

09.10

Hässleholm

43.86

 

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

28.06

Göteborg/U

40.04

 

Ida Lindberg-97, Öresund FK

28.07

Ängelholm

39.65

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

06.08

Malmö/S-K

37.33

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

17.07

Ängelholm

35.14

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

10.08

Gävle

23.06

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

25.09

Åhus

23.01

 

Samhar Wolday-98, KFUM Kristianstad

09.10

Hässleholm

19.02

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

21.07

Ängelholm

18.83

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

27.05

Ystad

Spjut 500 gram:

49.35

 

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

10.08

Söderhamn

38.26

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

09.08

Gävle

27.64

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

23.08

Ängelholm

20.62 §

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

24.06

Simrishamn

19.39 §

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

01.10

Eslöv

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.67

 

IFK Helsingborg

25.05

Kil

 

 

(Isa Andersson-98, Wilma Nordkvist-98,
Johanna Birgersson-98, Moa Mattisson-98)

 

 

51.15

 

Malmö AI

16.08

Tanumshede

 

 

(Nicole Ridegård-99, Alexandra Wiberg-99,
Filippa Fernström-98, Sophia Hofer-98)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.17.81

 

IFK Helsingborg

24.05

Kil

 

 

(Isa Andersson-98, Johanna Birgersson-98,
Moa Mattisson-98, Olivia Kempi-98)