F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

12.22

+1.2

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

12.24

+1.2

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

04.07

Göteborg/U

12.52

+0.8

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

12.68

+1.2

Sophia Hofer-98, Malmö AI

13.06

Vellinge

12.77

+1.2

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

13.06

Vellinge

12.84

+0.4

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

27.06

Halmstad

12.94

+1.4

Filippa Andersson-98, Klippans FK

07.06

Klippan

13.21

-2.4

Isa Andersson-98, Malmö AI

24.05

Eslöv

13.25

-0.1

Nora Kajo-98, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

13.34

+1.7

Jasmin Hagh Pasand-99, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.85

+3.9

Filippa Andersson-98, Klippans FK

26.07

Hässleholm

200 meter:

25.20

+0.1

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

28.06

Halmstad

25.53

+1.1

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

01.08

Stockholm/S

26.04

+0.3

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

28.06

Halmstad

26.52

+1.3

Filippa Andersson-98, Klippans FK

16.08

ängelholm

27.01

+0.0

Nora Kajo-98, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

27.05

+0.0

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

27.23

+1.8

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

27.39

+1.3

Beatrice Persson-99, IFK Lund

16.08

Ängelholm

27.69

+0.3

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

28.06

Halmstad

27.71

+0.9

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

05.07

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.34

+2.8

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

11.07

Helsingborg

26.75

+2.7

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

26.99

+4.0

Sophia Hofer-98, Malmö AI

29.08

Enskede

27.04

+3.1

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

27.65

+2.5

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

11.07

Helsingborg

400 meter:

60.07

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

60.87

 

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

12.07

Helsingborg

64.82

Isa Ek-99, Björnstorps IF

19.07

Ystad

67.47

Agnes Wijk-99, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

70.06

Dalal Al-Mrza-99, Eslövs AI

30.08

Lund

72.65

Emma Svensson-99, Höörs IS

24.05

Eslöv

74.88

Sofia Rapp-99, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

800 meter:

2.16.48

Maria Freij-98, Öresund FK

30.07

Helsingør,DEN

2.19.13

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

2.30.43

Isa Ek-99, Björnstorps IF

23.08

Karlskrona

2.31.10

Frida Andersson-98, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

2.32.44

 

Sofia Voss-99, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

2.47.72

 

Emma Svensson-99, Höörs IS

15.08

Ängelholm

800 meter, manuell tid:

2.49.0m

Moa Kjellander-99, Åhus FIk

10.09

Åhus

1500 meter:

5.26.38

 

Isa Ek-99, Björnstorps IF

04.07

Göteborg/U

3000 meter:

13.51.17

Ebba Ottosson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

100 meter häck, 76.2 cm:

14.12

+1.5

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

14.44

+1.5

Isa Andersson-98, Malmö AI

11.07

Helsingborg

14.75

+1.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.07

Helsingborg

14.99

+0.0

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

28.06

Halmstad

15.17

-0.8

Filippa Fernström-98, Malmö AI

25.07

Hässleholm

17.05 §

+0.1

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.69

+2.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.07

Helsingborg

16.13

+2.4

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

300 meter häck, 76.2 cm:

44.85

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

14,06

Vellinge

48.37

Beatrice Persson-99, IFK Lund

22.08

Karlskrona

49.12

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

49.53

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

1500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.73

Louise Estberg-98, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

1.68

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

14.06

Vellinge

1.68

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

28.06

Halmstad

1.65

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

12.06

Nadderud,NOR

1.61

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

24.05

Eslöv

1.60

Linnéa Berg-98, IFK Lund

05.07

Göteborg/U

1.50

Siri Pöpke-98, Höörs IS

19.09

Hörby

1.45

Vilma Johansson-98, Ystads IF

19.07

Ystad

1.45

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.09

Åhus

1.40

 

Vera Woelfer-99, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

1.40

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

08.09

Åhus

Stavhopp:

3.72

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

23.08

Karlskrona

2.40

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

1.84

 

Agnes Wiik-99, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

Längdhopp:

5.54

-1.7

Isa Andersson-98, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

5.46

+1.2

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

5.35

+0.7

Sophia Hofer-98, Malmö AI

22.08

Kalmar

5.24

+0.8

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

13.05

Nerja,ESP

5.07

+1.7

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

19.07

Ystad

5.03

+1.1

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

4.99

+2.0

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

12.07

Helsingborg

4.98

-1.0

Beatrice Persson-99, IFK Lund

24.05

Eslöv

4.92

+1.7

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

14.06

Nadderud,NOR

4.87

-0.1

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

07.06

Klippan

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.03

+3.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Tresteg:

10.98

-0.4

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

23.08

Karlskrona

10.36

+1.7

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

  8.35

+0.2

Erika Karlström-98, Åhus FIK

16.08

Linköping

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

11.06

+3.1

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

23.08

Karlskrona

  8.40

+2.1

Erika Karlström-98, Åhus FIK

16.08

Linköping

Kula 3.0 kg:

12.42

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

24.06

Malmö/S-K

12.42

- " -

23.08

Karlskrona

12.02

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

17.09

Åhus

11.19

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

11.16

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

05.07

Göteborg/U

10.42

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

10.37

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

10.06

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

13.06

Vellinge

  9.96

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

13.06

Karlskrona

  9.91

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

19.07

Ystad

  9.67

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

17.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

40.37

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

30.08

Lund

35.93

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

11.07

Helsingborg

33.65

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

11.07

Helsingborg

27.35

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

14.05

Åhus

26.60

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

25.96

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

13.09

Ystad

24.72

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

30.08

Åhus

23.55

 

Paulina Krusinskaite-99, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

21.50

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

20.09

Åhus

21.44

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

Slägga 3.0 kg:

43.89

 

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

24.07

Hässleholm

41.24

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

10.07

Helsingborg

40.32

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

39.02

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

15.08

Ängelholm

36.47

 

Erica Dahlskog-98, Öresund FK

12.08

Malmö/S-K

33.09

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

12.08

Malmö/S-K

32.69

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

29.08

Enskede

26.44

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

13.09

Ystad

26.15 §

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

19.63 §

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

26.09

Åhus

Spjut 500 gram:

44.85

 

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

13.06

Nadderud,NOR

33.77

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

27.06

Halmstad

30.31

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

29.69

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

25.32

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

23.85 §

 

Emma Nilsson-99, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

21.63 §

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

20.11 §

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

30.08

Åhus

20.00 §

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

23.06

Simrishamn

18.89

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

15.08

Ängelholm

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

49.23

 

IFK Helsingborg

17.05

Sollentuna

 

 

Wilma Nordqvist-98, Moa Mattisson-98,
Emilia Jönsson-99, Johanna Birgersson-98

 

 

50.97

 

Malmö AI

29.08

Enskede

 

 

Nicole Ridegård-99, Alexandra Wiberg-99,
Sophia Hofer-98, Isa Andersson-98

 

 

54.76

 

Åhus FIK

30.05

Lerum

 

 

Ellen Nilsson-00, Moa Kjellander-99,
Nellie Bjerstedt-00, Cornelia Helgesson-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.19.51

 

IFK Helsingborg

16.05

Sollentuna

 

 

Johanna Birgersson-98, Emilia
Jönsson-99, Moa Mattisson-98, Olivia
Kempi-98

 

 

2.23.00

 

Malmö AI

16.05

Sollentuna

 

 

Sophia Hofer-98, Hanna Seydlitz-99,
Alexandra Wiberg-99, Jasmin Hagh
Pasand-99