F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

12.25

-0.9

Wilma Rosenqvist-01, Malmö AI

06.06

Skara

12.31

+0.4

Samantha Oware-01, Malmö AI

06.06

Skara

12.32

+1.9

Filippa Sivnert-01, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

12.55

-0.8

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

11.08

Falun

12.70

+0.8

Emmy Smedberg-00, Malmö AI

23.07

Ystad

12.79

+0.2

Ida Ottosson-01, Öresund FK

10.06

Hvidovre,DEN

12.84

-0.1

Erika Wärff-00, Malmö AI

23.05

Malmö/He

12.86

+1.5

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

12.99

+0.0

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

04.06

Klippan

13.00

-0.8

Anja Olsson-01, Malmö AI

10.06

Göteborg/S

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.46

+3.1

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

12.81

+3.2

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

11.08

Gävle

200 meter:

25.00

+0.6

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

18.06

Halmstad

25.47

+0.3

Samantha Oware-01, Malmö AI

13.08

Falun

25.57

-1.2

Erika Wärff-00, Malmö AI

20.07

Grosseto,ITA

25.95

+0.7

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

29.07

Hässleholm

26.46

+1.6

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

02.07

Göteborg/U

26.51

+1.8

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

12.08

Gävle

27.11

+0.9

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

11.06

Hvidovre,DEN

27.49

+0.8

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

27.51

+0.9

Karen Styrmisdotter-01, IFK Helsingborg

11.06

Hvidovre,DEN

27.69

+0.0

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

10.06

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.52

+2.2

Samantha Oware-01, Malmö AI

11.06

Hvidovre,DEN

27.17

+2.3

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

27.39

+2.7

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

02.07

Göteborg/U

400 meter:

56.21

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

02.09

Stockholm/S

58.43

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

09.07

Helsingborg

62.33

Angel Richmore-01, Malmö AI

23.05

Malmö/He

63.48

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

10.06

Hvidovre,DEN

63.83

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

30.07

Hässleholm

63.84

 

Klara Torbjörn-01, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

66.68

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

66.82

 

Elin Skörvald-00, Höörs IS

14.05

Eslöv

800 meter:

2.13.09

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

30.06

Göteborg/U

2.15.25

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

10.06

Göteborg/S

2.23.91

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

11.06

Kuortane,FIN

2.24.98

Emma Jensen-01, Klippans FK

02.09

Lund

2.32.41

Amani Salman Ismael-00, Malmö AI

13.05

Eslöv

2.33.37

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

10.09

Linköping

2.40.53

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

2.42.14

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

10.09

Linköping

2.53.47

 

Eir Persson-00, FK Athlet

17.09

Varberg

2.54.76

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

13.05

Eslöv

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1500 meter:

4.48.29

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

06.10

Tårnby,DEN

5.20.9m

 

Tilde Pettersson-00, Björnstorps IF

18.06

Helsingborg

4.52.4m

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

16.09

Höör

3000 meter:

11.14.03

Amani Salman Ismael-00, Malmö AI

07.05

Tårnby,DEN

12.13.7m

Klara Borgqvist-01, Björnstorps IF

25.05

Lund

12.42.0m

Elise Ekfors-01, Björnstorps IF

25.05

Lund

100 meter häck, 76.2 cm:

14.28

+0.0

Erika Wärff-00, Malmö AI

18.06

Halmstad

14.36

+1.4

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

14.66

+1.6

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

09.09

Linköping

14.88

-0.5

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

15.67

+1.8

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

03.06

Borås

17.15

+1.31

Eir Persson-00, FK Athlet

02.09

Lund

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

43.08

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

18.06

Halmstad

45.40

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

18.06

Halmstad

46.51

 

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

18.06

Halmstad

49.23

 

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

50.81

 

Emely Nilsson-01, Eslövs IF

28.07

Hässleholm

52.33

Mea Gedin-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.02.47

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

02.09

Stockholm/S

5.35.28

 

Amani Ismael-00, Malmö AI

14.05

Eslöv

7.50.47

 

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIk

25.05

Jönköping

Höjdhopp:

1.83

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

10.06

Kuortane,FIN

1.66

Ellen White-01, IFK Lund

08.07

Helsingborg

1.61

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

03.06

Borås

1.59

 

Mea Gedin-01, Malmö AI

10.06

Lund

1.59

- " -

11.08

Falun

1.53

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

30.07

Hässleholm

1.53

- " -

19.08

Villstad

1.51

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

09.09

Linköping

1.48

 

Isabella Obradovic-00, IFK Lund

02.09

Lund

1.40

 

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

21.06

Simrishamn

1.33

 

Eir Persson-00, FK Athlet

16.09

Varberg

1.30

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

12.09

Åhus

Stavhopp:

4.00

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

29.07

Hässleholm

3.80

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

3.40

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

29.07

Hässleholm

3.02

 

Maja Torstensson-00, Malmö AI

17.06

Halmstad

2.20

 

Eir Persson-00, FK Athlet

29.07

Hässleholm

Längdhopp:

5.76

+0.7

Erika Wärff-00, Malmö AI

21.07

Grosseto,ITA

5.68

+0.3

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

12.08

Falun

5.52

+0.4

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

5.36

+1.0

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

10.09

Linköping

5.36

+0.7

Angel Richmore-01, Malmö AI

12.08

Falun

5.29

+0.3

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

04.06

Klippan

5.29

+2.0

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

12.08

Gävle

5.06

+0.0

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

04.06

Klippan

4.96

+2.0

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

23.07

Ystad

4.92

+0.4

Thelma Carlson-01, Klippans FK

04.06

Klippan

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.35

+2.5

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

01.07

Göteborg/U

5.08

+2.4

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

23.07

Ystad

Tresteg:

 

 

 

 

 

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

14.23

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

09.09

Linköping

13.16

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

21.06

Eslöv

11.99

Vilma Engbe-00, Öresund FK

21.06

Malmö/S-K

11.47

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

09.09

Linköping

10.91

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

09.07

Helsingborg

10.90

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

10.82

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

09.09

Linköping

10.45

 

Eir Persson-00, FK Athlet

18.06

Halmstad

  9.97

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

13.05

Eslöv

  8.24

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

13.05

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

43.60

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

02.07

Göteborg/U

39.14

Vilma Engbe-00, Öresund FK

29.07

Hässleholm

31.93

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

25.05

Jönköping

28.33

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

13.05

Eslöv

25.25

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

08.07

Helsingborg

24.35

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

24.10

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

13.05

Eslöv

18.40

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

25.05

Kungsbacka

15.65

Filippa Bengtsson-01, Eslövs IF

30.09

Eslöv

14.67

Fanny Bengtsson-01, Eslövs IF

30.09

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

56.68

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

07.07

Helsingborg

51.62

Vilma Engbe-00, Öresund FK

04.06

Borås

43.21

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

30.75

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

13.05

Eslöv

27.98

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

04.06

Olofström

25.50 §

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

17.84 §

Filippa Bengtsson-01, Eslövs IF

30.09

Eslöv

16.15 §

Emily Nilsson-01, Eslövs IF

30.09

Eslöv

15.39 §

Fanny Bengtsson-01, Eslövs IF

30.09

Eslöv

Spjut 500 gram:

44.47

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

11.06

Kuortane,FIN

38.54

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

14.05

Eslöv

37.46

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

07.07

Helsingborg

37.38

 

Moa Linder-00, IFK Lund

20.06

Lund

36.93

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

13.08

Falun

34.88

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

20.05

Skruv

32.99

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

10.09

Linköping

29.91

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

04.06

Klippan

27.15

Moa Simonsson-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

24.49

 

Eir Persson-00, FK Athlet

17.09

Varberg

Sjukamp

5.811

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

10/11.06

Kuortane,FIN

 

14.53 (+0.4) 183 1402 25.90 (-0.3)
572 (+0.7) 4447 2.23.91

 

4.499

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

09/10.09

Linköping

 

15.88 (+1.4) 160 1147 27.76 (-0.4)
495 (+2.1) 3444 2.33.37

 

4.355

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

09/10.09

Linköping

 

14.66 (+1.6) 151 1082 29.59 (+0.6)
536 (+1.0) 3249 2.42.14

 

3.138

 

Eir Persson-00, FK Athlet

16/17.09

Varberg

 

17.20 (-1.3) 133 943 30.53 (-0.6)
433 (+0.5) 2449 2.53.47

 

Stafett 4 x 100 meter:

47.32

Malmö AI

28.05

Malmö/S

 

Anja Olsson-01, Erika Wärff-00,
Samantha Oware-01, Wilma Rosenquist-01

 

 

52.67

IFK Helsingborg

28.05

Malmö/S

 

Moa Nilsson-01, Clara Oscarsson-02,
Alva Bengtsson-01, Karen
Styrmansdotter-01

 

 

59.16

 

FK Athlet

13.05

Eslöv

 

 

?

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.18.53

 

Malmö AI

27.05

Malmö/S

 

 

Anja Olsson-01, Samantha Oware-01,
Wilma Rosenquist-01, Erika Wärff-00

 

 

2.32.85

 

IFK Helsingborg

27.05

Malmö/S

 

 

Moa Nilsson-01, Klara Torbjörn-01,
Karen Styrmansdotter-01, Alva Bengtsson-01