F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.92

+0.6

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

06.06

Skara

12.09

+0.8

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.25

+0.2

Samantha Oware-01, Malmö AI

22.07

Ystad

12.25

+0.0

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

09.06

Trelleborg

12.34

+1.8

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

03.08

Enskede

12.47

+0.1

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

12.50

+0.2

Olivia Stridh-02, Malmö AI

22.07

Ystad

12.74

+1.8

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.07

Hässleholm

12.81

+1.8

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

18.08

København,DEN

12.92

+0.0

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

06.06

Skara

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.08

+2.2

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.22

+2.9

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

03.08

Enskede

12.23

+2.2

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.38

+2.9

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

08.07

Helsingborg

12.56

+2.9

Angel Richmore-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

12.78

+2.3

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

18.08

København,DEN

12.79

+2.5

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

08.07

Helsingborg

12.80

+2.4

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

08.07

Helsingborg

200 meter:

24.29

+1.3

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

17.06

Halmstad

24.73

+1.7

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

24.95

+0.1

Samantha Oware-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

25.05

+1.9

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

17.06

Karlskrona

25.33

+1.7

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

25.50

+1.8

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

03.06

Klippan

25.78

+1.8

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

03.06

Klippan

26.27

+1.8

Maja Jönsson-02, Höörs IS

03.06

Klippan

26.30

+1.8

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

26.32

+0.1

Ida Ottosson-01, Öresund FK

10.06

København,DEN

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.20

+2.9

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

07.07

Helsingborg

26.09

+2.8

Ida Ottosson-01, Öresund FK

16.06

Vellinge

400 meter:

57.04

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

08.07

Helsingborg

58.59

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

58.65

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

18.08

København,DEN

59.32

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

29.07

Hässleholm

59.50

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

16.06

Halmstad

61.16

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

19.08

Malmö/S

62.45

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

63.35

 

Julia Berns-02, IFK Lund

19.08

Lerum

63.92

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

22.07

Ystad

64.55

 

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

22.07

Ystad

800 meter:

2.12.01

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

10.06

Stockholm/S

2.14.69

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

19.08

København,DEN

2.16.61

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

2.19.46

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

25.07

Karlstad

2.27.67

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

03.06

Klippan

2.35.10

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

09.06

Trelleborg

2.35.92

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

20.05

Landquart,SUI

2.37.27

 

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

09.06

Trelleborg

2.44.15

 

Iman Abdul Rahim-02, Malmö AI

22.05

Malmö/He

2.44.37

 

Edith Carlsson-02, Malmö AI

22.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

2.38.3m

Agnes Martinsson-02, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

1500 meter:

4.34.28

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

25.08

Eskilstuna

5.32.6m

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

20.06

Helsngborg

6.03.4m

Vera Carlberg-01, IS Göta

20.06

Helsngborg

3000 meter:

11.52.47

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

13.06

Ystad

13.37.07

 

Iman Abdul Rahim-02, Malmö AI

19.08

Malmö/S

100 meter häck, 76.2 cm:

14.10

+1.0

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

01.09

Tampere,FIN

14.31

+1.3

Olivia Stridh-02, Malmö AI

07.07

Helsingborg

14.46

+1.7

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

07.07

Helsingborg

14.77

+0.0

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

01.09

Lerum

14.85

+1.7

Anja Olsson-01, Malmö AI

07.07

Helsingborg

15.29

+1.7

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

07.07

Helsingborg

16.11

-0.3

Thea Möllerstedt-01, IFK Lund

04.08

Huddinge

17.08

-0.6

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

28.07

Hässleholm

18.42

-0.6

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

28.07

Hässleholm

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

44.50

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

45.38

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

06.07

Helsingborg

46.93

Thea Möllerstedt-01, IFK Lund

05.08

Huddinge

48.40

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

06.07

Helsingborg

52.29

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

06.07

Helsingborg

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.04.63

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

05.08

Huddinge

5.40.81

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

6.24.93

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

19.08

Lerum

Höjdhopp:

1.60

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

09.06

Trelleborg

1.60

 

- " -

07.07

Helsingborg

1.60

 

- " -

03.08

Huddinge

1.60

 

- " -

25.08

Lund

1.60

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

03.08

Huddinge

1.60

 

- " -

25.08

Lund

1.60

 

Ellen White-01, IFK Lund

03.08

Huddinge

1.56

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

27.05

Eslöv

1.55

Mea Gedin-01, Malmö AI

17.06

Halmstad

1.53

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

22.07

Ystad

1.53

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

02.09

Kristianstad

1.45

 

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

27.05

Eslöv

1.45

 

- " -

02.06

Olofström

1.36

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

Stavhopp:

3.85

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

09.06

Göteborg/S

3.77

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

3.06

Celina Johannsen-02, Malmö AI

04.08

Enskede

Längdhopp:

5.83

+0.9

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.78

+0.8

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

03.06

Klippan

5.74

+2.0

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

22.07

Ystad

5.68

+0.1

Samantha Oware-01, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.63

+0.8

Anja Olsson-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

5.48

+1.2

Angel Richmore-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

5.39

+1.2

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

29.06

Göteborg/U

5.36

+0.7

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

18.08

Karlshamn

5.27

-0.6

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

17.06

Halmstad

5.26

+1.5

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

26.08

Lund

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.92

+2.9

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

03.06

Klippan

5.50

+2.5

Samantha Oware-01, Malmö AI

16.06

Vellinge

5.40

+2.2

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

26.08

Lund

5.35

+2.1

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

10.06

København,DEN

Tresteg:

11.67

+1.4

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

19.08

Malmö/S

11.05

+0.5

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

03.08

Huddinge

10.37

-3.3

Mea Gedin-01, Malmö AI

28.07

Hässleholm

  9.16

+1.5

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

09.09

Ystad

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

14.85

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

27.05

Eslöv

13.31

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

11.60

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

22.08

Eslöv

11.24

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

22.07

Ystad

10.68

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

19.05

Landquart,SUI

10.68

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

27.05

Eslöv

10.52

Hanna Didricksson-02, Malmö AI

22.07

Ystad

10.16

 

Selma Löfman-02, IFK Lund

29.07

Hässleholm

  9.20

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

  8.81

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

19.08

Värnamo

Diskus 1.0 kg:

33.50

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

32.50

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

02.06

Olofström

25.42

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

22.07

Ystad

24.49

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

23.09

Åhus

23.44

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

22.62

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

29.04

Trelleborg

20.29

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

18.27

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

16.95

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

03.06

Olofström

15.92

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

62.70

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

26.05

Eslöv

47.66

 

Selma Löfman-02, IFK Lund

06.07

Helsingborg

45.18

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

03.06

Olofström

39.80

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

36.73

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

19.08

Värnamo

31.56

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

09.06

Trelleborg

24.47

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

03.06

Olofström

22.28

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

19.41 §

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

16.80 §

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

37.59

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

29.06

Göteborg/U

36.83

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

19.08

Malmö/S

36.00

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

06.07

Helsingborg

35.51

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

04.08

Huddinge

34.92

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

27.05

Eslöv

29.97 §

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

22.07

Ystad

29.59 §

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

22.07

Ystad

28.50

 

Selma Löfman-02, IFK Lund

06.07

Helsingborg

24.84

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

22.20 §

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

Sjukamp

4.483

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

19/20.05

Landquart,SUI

 

15.62 (+0.4) 156 1068 27.52 (+1.7)
503 (+1.5) 3653 2.35,92

 

Stafett 4 x 100 meter:

46.60

Malmö AI

27.05

Göteborg/S

 

Olivia Stridh-02, Nikki Anderberg-02,
Freja Andersdotter-01, Wilma Rosenquist-01

 

 

52.29

IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

 

Anna Lukic-02, Tilda Lilja-03
Alva Bengtsson-01, Hanna Persson-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.08.14

 

Höörs IS

27.05

Göteborg/S

 

 

Thea Nilsson-03, Maja Jönsson-03,
Lovisa Skoglund-01

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.16.38

 

Malmö AI

26.05

Göteborg/S

 

 

Nikki Anderberg-02, Freja Andersdotter-01,
Wilma Rosenquist-01, Olivia Stridh-02

 

 

2.29.16

IFK Helsingborg

26.05

Göteborg/S

 

Tilda Lilja-03, Titti Ewerthz-03,
Hanna Persson-02, Clara Oscarsson-02