F 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.86

+1.5

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

09.08

Göteborg/S

12.24

+1.4

Famke Persson-03, IFK Lund

02.06

Klippan

12.29

+1.6

Olivia Stridh-02, Malmö AI

21.07

Ystad

12.38

-0.4

Ida Staafgård-03, Malmö AI

09.08

Trollhättan

12.61

+0.9

Joy Thulin-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

12.68

+1.0

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

02.06

Klippan

12.74

+1.0

Emelie Biarner-02, Klippans FK

02.06

Klippan

12.75

+1.2

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

02.06

Klippan

12.85

-2.2

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

11.07

Kritianstad

12.90

+1.6

Julia Berns-02, IFK Lund

21.07

Ystad

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.84

+2.9

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

06.06

Skara

12.44

+2.5

Joy Thulin-03, Malmö AI

07.07

Helsingborg

12.61

+3.9

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

12.67

+3.0

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

07.07

Helsingborg

12.82

+3.0

Daga Indebetou-03, IFK Lund

15.06

Halmstad

12.87

+2.5

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

12.90

+2.6

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

02.06

Klippan

200 meter:

25.40

+1.0

Ida Staafgård-03, Malmö AI

18.08

Uppsala

25.49

+0.0

Famke Persson-03, IFK Lund

30.05

Kristianstad

25.67

+0.2

Milla Svanberg-03, Malmö AI

18.05

Eslöv

25.77

+0.2

Joy Thulin-03, Malmö AI

18.05

Eslöv

26.21

-0.3

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

10.08

Göteborg/S

26.48

+1.4

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

10.08

Trollhättan

26.60

-0.2

Emelie Biarner-02, Klippans FK

27.07

Hässleholm

26.82

-1.0

Maja Jönsson-02, Höörs IS

27.07

Hässleholm

27.15

+1.4

Thea Nilsson-03, Höörs IS

10.08

Trollhättan

27.22

+0.2

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

24.97

+3.2

Famke Persson-03, IFK Lund

09.06

Hvidovre,DEN

25.81

+3.2

Olivia Stridh-02, Malmö AI

09.06

Hvidovre,DEN

26.80

+4.1

Maja Jönsson-02, Höörs IS

06.07

Helsingborg

400 meter:

58.90

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

10.08

Göteborg/S

60.97

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

11.07

Kristianstad

61.06

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

11.07

Kristianstad

61.62

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

29.06

Göteborg/U

61.71

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

21.07

Ystad

62.01

 

Thea Nilsson-03, Höörs ID

28.07

Hässleholm

62.69

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

09.08

Trollhättan

63.24

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

21.07

Ystad

63.68

 

Julia Berns-02, IFK Lund

15.06

Halmstad

64.78

 

Linnea Haara-03, Eslövs AI

02.06

Borås

800 meter:

2.18.39

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

18.06

Sollentuna

2.19.99

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

15.07

Varberg

2.21.03

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

28.06

Göteborg/U

2.27.07

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

18.05

Eslöv

2.27.61

 

Nicole Ljungström-03, Ängelholms IF

28.06

Göteborg/U

2.31.32

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

2.36.74

 

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

18.05

Eslöv

2.42.54

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

18.05

Eslöv

2.44.96

 

Matilda Linde-03, Björnstorps IF

28.06

Göteborg/U

2.54.65

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

19.05

Ljungby

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1500 meter:

4.50.2m

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

01.08

Helsingborg

5.00.16

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

29.06

Göteborg/U

5.09.35

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

29.06

Göteborg/U

5.15.61

 

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

29.06

Göteborg/U

3000 meter:

11.37.11

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

05.07

Helsingborg

100 meter häck, 76.2 cm:

14.70

+0.1

Milla Svanberg-03, Malmö AI

27.07

Hässleholm

14.91

+0.1

Emelie Biarner-02, Klippans FK

27.07

Hässleholm

14.94

+0.8

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

08.06

Hvidovre,DEN

16.37

+0.1

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

17.00

+0.9

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

16.06

Halmstad

17.11

+0.3

Linnea Haara-03, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

17.89

-2.7

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

18.95

+1.1

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

100 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

18.71

+2.8

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

17.09

Kristianstad

300 meter häck, 76.2 cm:

44.24

 

Milla Svanberg-03, Malmö AI

18.08

Uppsala

45.09

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

45.42

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

47.38

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

16.06

Halmstad

49.52

 

Linnea Haara-03, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

49.53

 

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.37.01 §

Juni Rugland-03, Höörs IS

19.05

Eslöv

6.03.24

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

6.55.88

 

Alva Strand-03, IFK Lund

17.08

Falkenberg

Höjdhopp:

1.65

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

09.08

Trollhättan

1.60

 

Agnes Norman-03, Åhus FIK

16.06

Halmstad

1.59

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

21.07

Ystad

1.56

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

06.07

Helsingborg

1.52

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

1.50

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

01.06

Trelleborg

1.45

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

1.45

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

1.40

 

Linnea Haara-03, Eslövs AI

30.05

Lerum

1.35

 

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

02.06

Olofström

Stavhopp:

3.92

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

15.06

Karlskrona

3.63

 

Celina Johannsen-02, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

2.70

 

Ellen Persson-03, Malmö AI

27.07

Hässleholm

1.65

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

19.05

Eslöv

1.24

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

17.09

Kristianstad

Längdhopp:

5.74

+1.7

Emelie Biarner-02, Klippans FK

11.08

Göteborg/S

5.01

+0.0

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

09.08

Trollhättan

4.97

+1.5

Maja Jönsson-02, Höörs IS

24.08

Karlshamn

4.92

-1.7

Johanna Persson-03, Ystads IF

01.06

Trelleborg

4.88

+0.0

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

4.86

+1.6

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

4.86

+0.6

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

4.72

+0.0

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

16.06

Halmstad

4.68

+1.5

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

4.62

+0.8

Johanna Obradovic-03, IFK Lund

11.07

Kristianstad

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.28

+2.1

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

09.06

Hvidovre,DEN

4.96

+3.8

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

4.92

+2.2

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

4.85

+2.8

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

Tresteg:

10.21

-0.1

Johanna Persson-03, Ystads IF

15.09

Ystad

  9.93

-0.6

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

  9.87

+0.3

Agnes Norman-03, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

  9.85

+0.0

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

  9.33

+0.5

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

  8.92

+2.0

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

30.05

Lerum

  8.00

+0.0

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

03.09

Åhus

Tresteg - medvind eller okända vindförhållanden:

10.01

+3.2

Agnes Norman-03, Åhus FIK

17.08

Falkenberg

Kula 3.0 kg:

15.58

 

Victora Quainoo-02, Malmö AI

25.08

Stockholm/S

14.99

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

28.07

Hässleholm

13.30

 

Thea Löfman-03, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

12.40

 

Emilia Wamsler-03, Heleneholms IF

16.06

Halmstad

11.73

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

28.08

Eslöv

11.34

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

11.21

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

03.09

Åhus

10.77

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

16.06

Halmstad

  9.84

 

Josefin Axelsson-03, Öresund FK

19.05

Eslöv

  9.32

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

15.09

Ängelholm

Diskus 1.0 kg:

41.01

 

Emilia Wamsler-03, Heleneholms IF

07.08

Malmö/S-K

35.36

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

33.73

 

Thea Löfman-03, Malmö AI

09.08

Trollhättan

25.83

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

31.07

Sjöbo

24.25

 

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

23.08

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

21.45

 

Emilia Pai-02, IFK Trelleborg

21.07

Ystad

20.30

 

Josefin Axelsson-03, Öresund FK

19.05

Eslöv

17.51

 

Hedda Rosvall-02, IFK Telleborg

21.07

Ystad

15.95

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

Slägga 3.0 kg:

66.29

 

Victora Quainoo-02, Malmö AI

18.05

Eslöv

59.03

 

Thea Löfman-03, Malmö AI

10.08

Trollhättan

41.28

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

26.07

Hässleholm

36.75

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

15.06

Vellinge

36.57

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

26.98

 

Emma Fräger-02, IFK Lund

02.03

Göteborg/S

26.49

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

15.09

Ängelholm

26.05

 

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

27.08

Åhus

24.95

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

28.08

Eslöv

23.58 §

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

31.07

Sjöbo

Spjut 500 gram:

36.95

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

35.56

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

32.32

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

15.06

Halmstad

29.80

 

Thea Löfman-03, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

27.73

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

01.06

Trelleborg

25.73

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

24.79

 

Ellen Rohlén-02, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

21.31

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

21.00

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

01.06

Trelleborg

20.38

 

Emilia Pai-02, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

Sjukamp

3.616

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

18/19.05

Ljungby

 

15.37 (+1.9) 150 719 27.09 (+1.1)
496 (+2.5) 1449 2.54.65

 

Stafett 4 x 100 meter:

47.98

Malmö AI

26.05

Stockholm/S

 

 

Joy Thulin-03, Nikki Anderberg-02,
Milla Svanberg-03, Ida Staafgård-03

 

 

49.66

IFK Lund

30.05

Kristianstad

 

Julia Berns-02, Alyson Vera-02,
Famke Persson-03, Daga Indebetou-03

 

 

49.92

Åhus FIK

19.05

Eslöv

 

Elsa Hjelm-04, Selma Jönsson-02,
Emma Gerdes-03, Sydney Karström-04

 

 

51.61

Eslövs AI

19.05

Eslöv

 

Elin Ekelund-02, Tova Möllerström-03,
Linnea Haara-03, Kajsa Månsson-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.13.77

 

Höörs IS

26.05

Stockholm/S

 

 

Tilde Bjerager-04, Maja Jönsson-02,
Juni Rugland-03

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.19.80

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

Olivia Stridh-02, Ida Staafgård-03,
Amanda Sörensson-03, Milla Svanberg-03

 

 

2.24.95

 

Åhus FIK

25.05

Stockholm/S

 

 

Filippa Svensson-03, Elsa Hjelm-04,
Sydney Karström-04, Selma Jönsson-02