F 18 - 19 år:

100 meter:

11.95

+0.0

Annika Andersson-85, IFK Trelleborg

20.06

Mannheim,GER

12.39

-0.4

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

30.05

Sollentuna

12.39

-3.4

- " -

31.07

Uddevalla

12.43

+1.0

Nathalie Hildingsson-85, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.46

+0.0

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

07.06

København,DEN

12.49

+1.6

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

19.06

Vellinge

12.53

+0.98

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

24.07

Karlskrona

12.72

-1.4

Helena Andersson-86, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

13.02

+1.7

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

23.06

Jönköping

13.33

+1.1

Ida Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

13.39

+1.0

Lina Bårström-85, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.83

+3.1

Annika Andersson-85, IFK Trelleborg

22.05

Malmö/S

12.15

+4.0

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

17.09

Gävle

12.24

+4.0

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

17.09

Gävle

12.36

+2.2

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

12.47

+3.9

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

20.05

Olofström

200 meter:

24.48

+1.7

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

24.57

+1.10

Annika Andersson-85, IFK Trelleborg

15.08

Borlänge

25.64

+1.2

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

23.06

Jönköping

25.68

+0.4

Nathalie Hildingsson-85, IFK Helsingborg

06.06

Lyngby,DEN

25.91

+1.0

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

31.05

Trelleborg

26.02

+1.20

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

15.08

Borlänge

26.57

+1.2

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

29.05

Lerum

28.89

+1.1

Jennie Karström-86, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

25.12

+2.2

Nathalie Hildingsson-85, IFK Helsingborg

20.05

Malmö/S

400 meter:

   55.20

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

14.08

Borlänge

   57.41

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

14.08

Borlänge

   60.31

Nathalie Hildingsson-85, IFK Helsingborg

07.06

København,DEN

   60.93

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

08.08

Simrishamn

   62.58

Malin Friberg-86, Åhus FIK

20.06

Vellinge

   62.92

Camilla Olsson-86, Malmö AI

19.09

Gävle

   63.07

Johanna Englund-86, Åhus FIK

20.06

Vellinge

   69.22

Jennie Karström-86, Åhus FIK

09.05

Hässleholm

800 meter:

2.17.37

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

2.18.78

Nina Andersson-85, IFK Helsingborg

20.06

Vellinge

2.26.34

Emma Hansson-86, Malmö AI

25.07

Värnamo

2.29.17

Johanna Englund-86, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

2.40.30

Charlotta Persson-86, Ystads IF

20.05

Olofström

2.46.1m

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

2.50.8m

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

2.56.6m

Ida Persson-85, Ystads IF

26.05

Simrishamn

2.58.5m

Elin Persson-85, Ystads IF

26.05

Simrishamn

3.07.04

Sofia Johansson-86, Klippans FK

06.06

Klippan

1500 meter:

4.47.43

Nina Andersson-85, IFK Helsingborg

07.06

København,DEN

4.48.19

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

13.08

Borlänge

5.33.19

Erica Rönnhage-85, IFK Trelleborg

20.05

Norrköping

5.38.8m

Johanna Englund-86, Åhus FIK

21.08

Klippan

3000 meter:

10.41.86

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

16.07

Halmstad

11.08.9m

Erica Rönnhage-85, IFK Trelleborg

21.08

Klippan

100 meter häck, 84.0 cm:

14.49

+1.5

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

19.06

Mannheim,GER

14.77

+0.5

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

06.06

Lyngby,DEN

18.58

+1.5

Malin Friberg-86, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

100 meter häck, 84.0 cm - medvind:

14.41

+3.0

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

20.05

Malmö/S

14.55

+3.3

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

20.06

Vellinge

16.98

+3.4

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

20.05

Olofström

17.72

+3.3

Malin Friberg-86, Åhus FIK

20.06

Vellinge

300 meter häck, 76.2cm:

   42.73

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

15.08

Borlänge

   44.64

Emma Hansson-86, Malmö AI

19.09

Gävle

   48.45

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

24.07

Hässleholm

   49.70

Johanna Englund-86, Åhus FIK

19.09

Gävle

   50.27

Malin Friberg-86, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

2000 meter hinder, 76.2 cm:

7.34.76

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

02.07

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.71

Elin Hansson-85, Malmö AI

15.08

Borlänge

1.68

Emma Hansson-86, Malmö AI

24.07

Värnamo

1.65

Karin Rydh-85, Malmö AI

15.08

Falun

1.62

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

31.07

Ängelholm

1.59

Jennie Karström-86, Åhus FIK

20.05

Norrköping

1.58

Ida Persson-85, Ystads IF

26.05

Simrishamn

1.46

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

19.09

Gävle

1.40

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

1.40

Malin Karrlson-86, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

1.35

Elin Persson-85, Ystads IF

26.05

Simrishamn

Stavhopp:

3.64

Sophie Larup-86, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

3.50

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

17.07

Halmstad

2.60

Annie Persson-86, Klippans FK

21.08

Klippan

Längdhopp:

5.83

+0.4

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

29.05

Sollentuna

5.66

+1.5

Emma Hansson-86, Malmö AI

25.07

Värnamo

5.60

+1.66

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

5.47

+0.79

Camilla Olsson-86, Malmö AI

23.05

Malmö/S

5.31

+1.8

Ida Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

5.21

+0.5

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

31.07

Ängelholm

5.21

+0.8

- " -

11.09

Vellinge

5.05

+1.3

Johanna Englund-86, Åhus FIK

08.08

Simrishamn

4.94

+1.1

Elin Hansson-85, Malmö AI

11.09

Vellinge

4.94

+2.0

Jennie Karström-86, Åhus FIK

18.09

Gävle

4.92

+0.8

Elin Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.96

+3.4

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

09.06

Borås

5.79

+2.06

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

5.37

+2.6

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

18.09

Gävle

4.99

+2.2

Jennie Karström-86, Åhus FIK

18.09

Gävle

4.97

+2.1

Elin Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

4.96

+2.6

Malin Friberg-86, Åhus FIK

08.08

Simrishamn

Tresteg:

11.52

+1.7

Pernilla Tornemark-85, Malmö AI

19.09

Gävle

10.37

+0.4

Frida Mårtensson-86, IFK Lund

10.07

Helsingborg

10.27

+0.0

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

24.07

Hässleholm

9.91

-0.6

Johanna Englund-86, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

9.80

+0.0

Malin Friberg-86, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

9.74

+1.64

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

20.05

Norrköping

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.84

+2.6

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

19.09

Gävle

10.31

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

11.09

Simrishamn

9.92

Elin Persson-85, Ystads IF

11.09

Simrishamn

Kula 4.0 kg:

10.59

Tanja Olsson-85, Klippans FK

20.05

Norrköping

10.35

Emma Hansson-86, Malmö AI

24.07

Värnamo

9.82

Ida Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

9.59

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

06.06

Klippan

9.24

Elin Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

8.53

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

25.09

Landskrona

8.51

Malin Friberg-86, Åhus FIK

21.08

Klippan

6.39

Jennie Karström-86, Åhus FIK

09.05

Hässleholm

6.03

Johanna Englund-86, Åhus FIK

09.05

Hässleholm

5.51

Rebecka Ottvall-86, Hässleholms AIS

06.06

Klippan

Diskus 1.0 kg:

30.00

Ida Persson-85, Ystads IF

10.07

Helsingborg

27.86

Elin Persson-85, Ystads IF

10.07

Helsingborg

24.97

Malin Friberg-86, Åhus FIK

20.06

Vellinge

21.73

Jennie Karström-86, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

21.64

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

25.09

Landskrona

20.58

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

25.09

Landskrona

19.65

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

11.09

Simrishamn

19.28

Johanna Englund-86, Åhus FIK

16.07

Halmstad

15.63

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

11.09

Simrishamn

Slägga 4.0 kg:

21.42

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

28.07

Simrishamn

20.48

Jennie Karström-86, Åhus FIK

21.08

Klippan

Spjut 600 gram:

35.31

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

30.05

Lerum

32.84

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

06.06

Klippan

32.66

Tanja Olsson-85, Klippans FK

02.07

Göteborg/U

28.41

Ida Persson-85, Ystads IF

26.05

Simrishamn

28.20

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

20.05

Malmö/S

25.25

Elin Persson-85, Ystads IF

17.08

Trelleborg

22.43

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

20.06

Vellinge

21.63

Caroline Ivarsson-85, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

19.52

Malin Karlsson-86, Ystads IF

26.05

Simrishamn

Sjukamp

4.896

Emma Hansson-86, Malmö AI

24-25.
07

Värnamo

(15.45-168-1035-26.63-566-3133-2.26.34)

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

51.65

IFK Trelleborg

20.05

Norrköping

(Amanda Frid, Nathalie Sterckx,
Isabella Lendt, Annika Andersson-85)

 

 

52.24

Klippans FK

20.05

Norrköping

(Viktoria Waldemarsson, Anna Ek,
Viktoria Johansson, Jessica Pettersson)

 

 

53.02

Åhus FIK

20.05

Norrköping

(Malin Friberg, Jenny Karström,
Ida Claesson, Johanna Englund)

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.15.97

Heleneholms IF

12.06

Stockholm/S

(Johanna Wallin-89, Martina Vivlund-88,
Emma Hansson-86, Sara Strömberg-86)