F 18 - 19 år:

100 meter:

11.94

+0.4

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

12.08

+1.5

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

08.08

Norrtälje

12.12

+1.8

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

08.08

Norrtälje

12.30

+1.0

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

27.07

Hässleholm

12.60

+1.4

Malin Olsson-90, Malmö AI

07.06

Sollentuna

12.74

+1.12

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

11.05

Ystad

12.88

-0.4

Ellen Björklund-90, IFK Lund

06.09

Lund

12.90

+1.0

Kim Petersson-90, IFK Lund

27.07

Hässleholm

13.02

+1.12

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

11.05

Ystad

13.09

+0.0

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

13.07

Helsingborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.02

+2.1

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

08.08

Norrtälje

12.10

+2.1

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

08.08

Norrtälje

12.90

+2.5

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

12.98

+2.5

Mathilda Ovnell-90, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

200 meter:

24.52

+0.3

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

24.89

-1.5

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

25.18

+0.1

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

23.07

Stockholm/S

25.64

-0.4

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

10.08

Norrtälje

27.16

-0.6

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

29.06

Göteborg/U

27.34

+1.4

Jessica Loot-90, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

27.47

-2.2

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

12.07

Helsingborg

27.55

-0.4

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

24.08

Norrköping

28.34

-0.78

Frida Falk-89, Vittsjö GIK

16.08

Hässleholm

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

26.80

+4.1

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

27.42

+4.2

Mathilda Ovnell-90, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

400 meter:

54.78

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

16.08

Fana,NOR

56.62

Victoria Joäng-89, Malmö AI

14.06

Karlskrona

56.96

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

18.05

Helsingborg

58.65

Elin Andersson-90, IFK Lund

06.09

Lund

60.49

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

61.01

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

31.08

Vellinge

62.63

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

14.06

Vellinge

62.92

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

27.05

Jönköping

64.10

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

07.06

Växjö

68.75

Jessica Loot-90, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

800 meter:

2.13.12

Elin Andersson-90, IFK Lund

10.08

Norrtälje

2.20.94

Anneli Gabriel-90, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

2.21.07

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

29.06

Göteborg/U

2.23.31

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

07.06

Växjö

2.25.14

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

29.06

Göteborg/U

2.32.49

Nathalie Nilsson-89, Hässleholms AIS

24.05

Eslöv

2.36.14

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

01.06

Lerum

2.42.33

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

10.05

Lomma

2.44.20

Julia Mårtensson-90, Björnstorps IF

02.08

Malmö/He

2.44.33

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

21.09

Eslöv

1500 meter:

4.45.36

Elin Andersson-90, IFK Lund

23.08

Sävedalen

5.08.73

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

07.09

Lund

5.10.94

Anneli Gabriel-90, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

5.15.62

Maria Sandström-90, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.20.74

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

16.08

Hässleholm

5.36.76

Julia Mårtensson-90, Björnstorps IF

28.06

Göteborg/U

5.49.47

Sofie Sundström-90, IFK Helsingborg

18.05

Helsingborg

6.08.6m

Ingrid Mattisson-90, Heleneholms IF

12.05

Malmö/He

3000 meter:

11.05.68

Jenny Strandgården-89, IS Göta

11.07

Helsingborg

11.42.46

Emma Broman-89, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

100 meter häck, 84.0 cm:

14.42

-1.2

Johanna Riex-89, Eslövs AI

24.05

Eslöv

15.50

+1.1

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

18.05

Uddevalla

16.08

-3.0

Ellen Björklund-90, IFK Lund

13.09

Sollentuna

17.72

-0.1

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

20.09

Eslöv

18.53

-0.1

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

20.09

Eslöv

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck, 76.2cm:

41.59

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

10.08

Norrtälje

45.75

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

09.08

Norrtälje

48.19

Petra Olsen-90, Malmö AI

14.09

Sollentuna

2000 meter hinder, 76.2 cm:

7.46.78

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

27.06

Göteborg/U

7.57.71

Anneli Gabriel-90, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.78

Ellen Björklund-90, IFK Lund

08.07

Bydgoszcz,POL

1.78

- " -

10.07

Bydgoszcz,POL

1.70

Sofia Kask-89, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

1.65

Emma Ekdahl-89, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

1.62

Ebba Didner-90, IK Pallas

31.08

Vellinge

1.61

Klara Karlsson-90, Ängelholms IF

20.07

Halmstad

1.61

- " -

23.08

Norrköping

1.61

Emilia Bengtsson-89, IFK Helsingborg

20.07

Halmstad

1.55

Frida Falck-89, Vittsjö GIK

16.08

Hässleholm

1.55

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

23.08

Norrköping

1.50

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

11.05

Ystad

1.50

Johanna Friberg-90, Staffanstorps AI

10.05

Lomma

1.50

- " -

07.06

Sävedalen

1.50

Sandra Bernhoff-90, Glemmingebro IF

12.08

Ystad

Stavhopp:

4.25

Petra Olsen-90, Malmö AI

16.06

Karlskrona

3.40

Hanna Påhlsson-89, Malmö AI

01.06

Lyngby,DEN

3.05

Sophie Lewin-89, Malmö AI

14.06

Vellinge

1.91

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

18.05

Uddevalla

Längdhopp:

6.03

+2.0

Malin Olsson-90, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.63

+0.6

Ellen Björklund-90, IFK Lund

13.09

Sollentuna

5.27

-1.1

Sara Olsson-90, IK Finish

14.06

Vellinge

5.27

+0.0

Sara Arwald-90, IK Pallas

14.06

Vellinge

5.10

-0.6

Johanna Riex-89, Eslövs AI

24.05

Eslöv

4.95

+1.52

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

15.07

Karlshamn

4.85

-0.3

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

21.09

Eslöv

4.84

+0.4

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

4.75

+1.0

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

01.06

Lerum

4.69

+0.8

Klara Karlsson-90, Ängelholms IF

13.07

Helsingborg

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

6.04

+3.9

Malin Olsson-90, Malmö AI

13.07

Helsingborg

5.44

+2.8

Johanna Riex-89, Eslövs AI

18.05

Helsingborg

5.31

+2.6

Sara Olsson-90, IK Finish

08.08

Norrtälje

4.68

+2.4

Mathilda Ovnell-90, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

Tresteg:

12.39

+0.1

Ellen Björklund-90, IFK Lund

09.08

Norrtälje

11.58

+0.8

Sara Olsson-90, IK Finish

15.06

Vellinge

10.84

+0.57

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

15.07

Karlshamn

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.86

+5.1

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

18.05

Helsingborg

10.70

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

11.05

Ystad

10.42

Sara Arwald-90, IK Pallas

14.09

Sollentuna

Kula 4.0 kg:

11.44

Ellinor Widh-90, IK Pallas

01.10

Malmö/S-K

10.18

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

  9.95

Ida Claesson-90, Åhus FIK

11.10

Åhus

  9.88

Kim Pettersson-Ek-90, Vittsjö GIK

14.09

Sollentuna

  9.60

Matilda Ekelund-Axelsson-90, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

  9.20

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

18.05

Uddevalla

  8.47

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

20.09

Eslöv

  8.28

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

04.05

Hässleholm

  8.25

Johanna Friberg-90, Staffanstorps AI

10.05

Lomma

  8.23

Caroline Schoug-90, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

Diskus 1.0 kg:

36.73

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

13.09

Sollentuna

36.52

Ida Claesson-90, Åhus FIK

18.09

Åhus

30.24

Matilda Ekelund-Axelsson-90, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

27.97

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

13.09

Sollentuna

27.65

Ellinor Widh-90, IK Pallas

01.10

Malmö/S-K

25.91

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

24.05

Eslöv

25.26

Kim Pettersson-Ek-90, Vittsjö GIK

29.06

Göteborg/U

15.53

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

18.09

Växjö

Slägga 4.0 kg:

38.71

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

24.05

Eslöv

33.30

Ida Claesson-90, Åhus FIK

11.10

Åhus

25.71

Ellinor Widh-90, IK Pallas

01.10

Malmö/S-K

25.53

Mimmie Andersson-89, Åhus FIK

16.08

Hässleholm

19.38

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

19.23

Matilda Ekelund-Axelsson-90, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

19.05

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

23.09

Åhus

18.27

Kim Pettersson-Ek-90, Vittsjö GIK

18.09

Växjö

16.76

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

23.08

Norrköping

15.47

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

18.09

Växjö

Spjut 600 gram:

39.46

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

33.49

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

02.05

Eslöv

32.85

Louise Melliander-90, IFK Helsingborg

23.08

Habo

32.04

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

24.05

Eslöv

30.20

Ellinor Widh-90, IK Pallas

01.10

Malmö/S-K

27.10

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

18.09

Växjö

27.03

Ida Claesson-90, Åhus FIK

11.10

Åhus

26.70

Johanna Friberg-90, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

26.38

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

24.75

Matilda Ekelund-Axelsson-90, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

Sjukamp

 

3.851

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

31.05-01.06

Lerum

    (18.79 (-1.3) 154 824 27.97(-0.5)
475 (+1.0) 3739 2.36.14)
 

3.356

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

20-21.09

Eslöv

    (17.72 (-0.1) 121 865 27.35 (-0.7)
485 (-0.3) 2326 2.44.33)
 

Stafett 4 x 100 meter:

47.53

Malmö AI

25.05

Göteborg/S

 

Isabell Englund-91, Natalie Jägerdal-89, Josefin Magnusson-89, Malin Olsson-90

 

 

51.05

IFK Lund

18.05

Motala

 

Sandra Jönsson-91, Ellen Björklund-90, Sofia Kask-89, Hanna Kober-94

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.14.37

Malmö AI

24.05

Göteborg/S

 

Malin Olsson-90, Natalie Jägerdal-89, Victoria Joäng-89, Josefin Magnusson-89