F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.23

+0.0

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

10.09

Västerås

12.41

-1.8

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

12.72

-4.8

Lynette Morgan-91, Malmö AI

06.02

Belville,RSA

12.76

+0.3

Isabell Englund-91, Malmö AI

15.06

Praha,CZE

12.92

+1.62

Camilla Olsson-92, Klippans FK

19.06

Karlskrona

12.93

+0.4

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

10.09

Västerås

12.98

+2.0

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

11.07

Helsingborg

13.26

+0.6

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

13.06

Växjö

13.30

-0.1

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

13.47

+0.1

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

21.08

Malmö/He

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.41

+3.4

Lynette Morgan-91, Malmö AI

09.01

Parow,RSA

12.66

+4.3

Sara Svensson-91, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

12.76

+2.4

Frida McCabe-92, IFK Lund

20.06

Ystad

12.86

+2.06

Camilla Olsson-92, Klippans FK

19.06

Karlskrona

13.33

+2.06

Matilda Rist-91, Malmö AI

19.06

Karlskrona

Obekräftat:

12.49

-0.5

Lynette Morgan-91, Malmö AI

20.02

Belville,RSA

200 meter:

24.76

+1.7

Lynette Morgan-91, Malmö AI

11.04

Germiston,RSA

24.79

+0.9

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

25.22

+1.5

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

26.14

+0.8

Isabell Englund-91, Malmö AI

15.06

Praha,CZE

26.37

+0.0

Sara Svensson-91, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

26.45

+1.5

Theresa Thomasson-91, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

26.46

-0.2

Frida McCabe-92, IFK Lund

10.07

Helsingborg

26.96

+1.35

Camilla Olsson-92, Klippans FK

20.06

Karlskrona

27.03

-0.5

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

27.36

+0.2

Louise Svärd-92, IK Finish

04.07

Göteborg/U

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter:

60.14

 

Theresa Thomasson-91, IFK Trelleborg

13.06

Vellinge

61.18

 

Louise Svärd-92, IK Finish

03.07

Göteborg/U

61.67

 

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

76.48

 

Annie Milvén-92, Åhus FIK

16.05

Växjö

800 meter:

2.17.03

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

29.07

Allerød,DEN

2.19.25

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

15.07

Karlstad

2.20.22

 

Anna Nilson-91, Malmö AI

14.08

Karlstad

2.23.62

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

14.08

Karlstad

2.24.38

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.30.43

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

21.07

Karlshamn

2.44.48

 

Anna Olsson-92, IFK Lund

02.05

Hässleholm

3.07.35

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

22.05

Ystad

1500 meter:

4.40.45

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

21.08

Bagsværd,DEN

4.46.95

 

Tilda Helgesson.92, Åhus FIK

25.05

Jönköping

4.47.59

 

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

18.07

Halmstad

4.48.52

 

Anna Nilson-91, Malmö AI

03.08

Malmö/S

3000 meter:

10.35.04

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

15.08

Karlstad

10.36.55

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

25.08

Stockholm/S

10.53.63

 

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

09.07

Helsingborg

11.37.68

 

Johanna Stark-91, Åhus FIK

20.06

Ystad

100 meter häck, 84.0 cm:

13.38

-0.4

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

10.08

Göteborg/S

14.19

+1.2

Isabell Englund-91, Malmö AI

04.07

Mannheim,GER

16.79

+1.2

Anna Olsson-92, IFK Lund

18.09

Eslöv

17.66

+1.2

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

18.68

+0.5

Jasmine Isgren-92, IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

18.97

+1.2

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2cm:

44.14

 

Sara Svensson-91, Åhus FIK

15.08

Karlstad

44.56

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

02.07

Göteborg/U

48.55

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

07.08

Vellinge

49.09

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

12.06

Vellinge

49.74

 

Anna Olsson-92, IFK Lund

14.08

Karlstad

57.09

Jasmine Isgren-92, IFK Trelleborg

12.06

Vellinge

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.65

 

Sandra Liljegren-91, Vittsjö GIK

16.05

Olofström

1.65

 

- " -

11.07

Helsingborg

1.65

 

- " -

13.08

Karlstad

1.57

 

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

17.07

Halmstad

1.57

 

Sophie Jensen-92, Malmö AI

01.08

Hässleholm

1.45

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

22.05

Ystad

1.41

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

1.40

 

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

16.05

Olofström

1.38

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

21.08

Malmö/He

1.35

 

Anna Olsson-92, IFK Lund

18.09

Eslöv

1.23

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

Stavhopp:

3.68

 

Sophie Jensen-92, Malmö AI

28.08

Akureyri,ISL

3.65

 

Nathalie Busk-91, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

2.30

Mathilda Stjernfelt-92, Åhus FIK

16.05

Växjö

2.20

Frida McCabe-92, IFK Lund

16.05

Växjö

1.90

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

02.05

Tårnby,DEN

1.90

 

- " -

19.06

Hässleholm

Längdhopp:

5.58

+1.2

Frida McCabe-92, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

5.40

+1.1

Josefin Olsson-92, Malmö AI

05.06

Trelleborg

5.30

+1.8

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

16.05

Växjö

5.10

+1.8

Louise Nyberg-92, IK Finish

05.06

Trelleborg

5.00

+1.9

Anna Olsson-92, IFK Lund

11.07

Helsingborg

4.89

+0.6

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

11.08

Ystad

4.88

+0.2

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

19.06

Hässleholm

4.74

+0.7

Jennika Larsson-91, Lomma FIK

02.07

Göteborg/U

4.69

+1.4

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

02.05

Tårnby,DEN

4.67

+0.6

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

19.09

Eslöv

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.21

+2.7

Louise Nyberg-92, IK Finish

05.06

Trelleborg

5.03

+2.4

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

05.06

Trelleborg

Tresteg:

11.56

+1.2

Louise Nyberg-92, IK Finish

15.08

Karlstad

11.55

+1.3

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

10.74

+0.2

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

12.06

Vellinge

10.02

+1.2

Veronika Åsman-92, Heleneholms IF

10.07

Helsingborg

  9.99

-3.9

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

21.08

Malmö/He

  9.70

+2.0

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

16.05

Växjö

  9.19

+1.0

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

31.07

Hässleholm

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

12.89

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

15.08

Karlstad

  9.49

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

10.10

Eslöv

  9.27

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

04.10

Eslöv

  9.17

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

16.05

Växjö

  8.55

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

19.06

Hässleholm

  8.47

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

26.09

Åhus

  8.27

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

18.09

Sjöbo

  7.85

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

04.10

Eslöv

  7.49

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

06.09

Åhus

  7.45

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

39.48

Ida Storm-91, Malmö AI

14.08

Karlstad

38.81

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

18.09

Malmö/S-K

35.46

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

26.05

Eslöv

29.93

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

20.05

Ängelholm

26.26

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

25.04

Trelleborg

26.22

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

11.09

Åhus

24.65

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

04.10

Eslöv

19.18

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

26.09

Åhus

18.07

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

10.10

Eslöv

16.30

 

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

20.05

Ängelholm

Slägga 4.0 kg:

56.66

Ida Storm-91, Malmö AI

04.07

Bottnaryd

48.71

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

46.66

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

13.06

Vellinge

33.53

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

10.10

Eslöv

23.58

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

18.09

Ängelholm

21.27

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

11.08

Ystad

20.63

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

10.10

Eslöv

18.28

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

11.09

Åhus

17.34

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

11.09

Åhus

12.95

 

Frida Nilsson-92, Ängelholms IF

20.05

Ängelholm

Spjut 600 gram:

39.41

 

Sophie Jensen-92, Malmö AI

01.08

Hässleholm

32.12

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

04.10

Eslöv

27.73

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

11.08

Ystad

26.75

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

04.10

Eslöv

25.24

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

11.09

Åhus

24.74

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

19.09

Eslöv

23.08

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

11.09

Åhus

22.28

 

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

19.09

Eslöv

20.96

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

20.05

Ängelholm

17.75

 

Anna Olsson-92, IFK Lund

19.09

Eslöv

Sjukamp

3.352

 

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

18-19.09

Eslöv

(18.97 (+1.2) 141 733 27.82 (+1.2)
467 (+0.6) 2474 2.33.60)

 

3.020

 

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

18-19.09

Eslöv

(17.66 (+1.2) 123 745 29.37 (+1.2)
465 (+0.2) 2228 2.40.28)

 

2.611

 

Anna Olsson-92, IFK Lund

18-19.09

Eslöv

(16.79 (+1.2) 135 693 30.28 (+1.2)
474 (+0.0) 1775 3.38.54)

 

Stafett 4 x 100 meter:

54.31

Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

 

Frida Nilsson-92, Sara Svensson-92,
Rebecca Stjern-96, Vanille Cousyn-Johansson-96

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.47.04

Ängelholms IF

19.06

Hässleholm

 

Johanna Christiansson-92, Frida Nilsson-92,
Rebecca Stjern-96, Sara Salomonsson-97