F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

11.96

+0.9

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

28.05

Genève,SUI

12.16

-0.2

Daniella Busk-93, Malmö AI

02.07

Mannheim,GER

13.25

+0.96

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

05.06

Ängelholm

13.27

+1.4

Erika Håkansson-93, Öresund FK

03.07

Helsingborg

13.36

-1.8

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

13.50

+0.96

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

13.74

-0.1

Stephanie Ydström-92, Malmö AI

11.06

Vellinge

13.86

-0.9

Anna Olsson-92, IFK Lund

15.05

Eslöv

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.85

+3.4

Daniella Busk-93, Malmö AI

31.07

Sundsvall

11.94

+4.1

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

26.08

Vellinge

200 meter:

24.28

+1.5

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

24.73

+1.7

Daniella Busk-93, Malmö AI

31.07

Sundsvall

25.33

-0.2

Linnea Killander-93, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

26.97

-0.8

Frida McCabe-92, IFK Lund

29.05

Göteborg/S

27.13

+0.15

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

27.22

+1.9

Josefin Sahlström-92, Malmö AI

22.06

Jönköping

27.99

+1.1

Stephanie Ydström-92, Malmö AI

11.06

Vellinge

28.00

+0.15

Cajsa Kihlman-93 , IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

28.07

+0.0

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

10.07

Göteborg/U

28.54

+0.6

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

28.05

Lerum

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

24.64

+4.5

Daniella Busk-93, Malmö AI

28.08

Vellinge

24.97

+2.4

Linnea Killander-93, Malmö AI

19.06

Karlskrona

27.39

+4.1

Erika Håkansson-93, Öresund FK

02.07

Helsingborg

27.98

+4.1

Stephanie Ydström-92, Malmö AI

02.07

Helsingborg

400 meter:

62.69

 

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

29.05

Göteborg/S

64.14

 

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

64.87

 

Stephanie Ydström-92, Malmö AI

03.07

Helsingborg

65.12

 

Johanna Hylén-93, Malmö AI

19.06

Ystad

67.31

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

10.08

Ystad

67.39

 

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

15.05

Eslöv

800 meter:

2.27.57

 

Johanna Hylén-93, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

2.29.19

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

22.05

Motala

2.39.88

 

Stephanie Ydström-92, Malmö AI

02.07

Helsingborg

3.00.58

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

25.09

Ystad

1500 meter:

4.43.06

 

Julia Nilsson-92, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

4.49.04

 

Tilda Helgesson--92, Åhus FIK

13.07

Kristianstad

5.05.16

Johanna Hylén-93, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

5.53.52

 

Rebecka Olsson-92, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

3000 meter:

10.35.15

 

Julia Nilsson-92, Öresund FK

28.08

Vellinge

10.38.27

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

08.07

Göteborg/U

100 meter häck, 84.0 cm:

16.26

+2.0

Anna Olsson-92, IFK Lund

02.07

Helsingborg

18.11

+0.2

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

28.05

Lerum

19.54

+0.9

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

10.09

Eslöv

20.14

+1.2

Ida Salomonsson-93, Ängelholms IF

28.05

Lerum

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2cm:

44.53

 

Linnea Killander-93, Malmö AI

28.08

Vellinge

47.77

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

27.08

Vellinge

47.78

 

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

12.06

Vellinge

48.50

Anna Olsson-92, IFK Lund

12.06

Vellinge

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.72

 

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

20.08

Varberg

1.65

 

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

03.07

Helsingborg

1.55

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

23.07

Halmstad

1.43

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

28.05

Lerum

1.40

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

25.09

Ystad

1.32

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

10.09

Eslöv

1.22

Ida Salomonsson-93, Ängelholms IF

28.05

Lerum

0.90

Louise Hallgren-92, FK Athlet

25.09

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.69

+1.6

Frida McCabe-92, IFK Lund

03.09

Lund

5.66

+1.7

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

12.06

Lerum

5.46

+0.6

Stina Ek-93, Klippans FK

27.08

Vellinge

5.46

-0.2

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

31.07

Hässleholm

5.36

+0.2

Susanne Bäcker-93, Malmö AI

27.08

Vellinge

5.01

+1.1

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

03.09

Lund

4.99

+1.8

Anna Olsson-92, IFK Lund

03.07

Helsingborg

4.74

+1.23

Louise Nyberg-92, Öresund FK

12.06

Karlshamn

4.73

+0.3

Annie Milvén-92, Åhus FIK

12.06

Löttorp

4.71

+0.0

Erika Håkansson-93, Öresund FK

31.07

Hässleholm

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.80

+3.4

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

06.08

Göteborg/U

5.06

 

Erika Håkansson-93, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

Tresteg:

12.28

+0.3

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

10.07

Göteborg/U

11.48

+1.9

Louise Nyberg-92, Öresund FK

28.08

Vellinge

10.86

+0.0

Susanne Bäcker-93, Malmö AI

18.09

Växjö

10.31

+0.3

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

12.06

Löttorp

10.01

+1.6

Matilda Olsson-92, FK Athlet

21.06

Simrishamn

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

12.46

+3.5

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

02.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

12.75

Hanna Bengtson-92, Öresund FK

12.06

Karlshamn

  8.72

 

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

12.06

Karlshamn

  8.49

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

  8.34

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

  8.11

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

28.05

Sjöbo

  7.65

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

28.05

Lerum

  7.47

 

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

18.09

Åhus

  7.06

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

10.09

Eslöv

  6.32

 

Annie Milvén-92, Åhus FIK

18.09

Åhus

  6.07

Ida Salomonsson-93, Ängelholms IF

28.05

Lerum

Diskus 1.0 kg:

45.37

Hanna Bengtson-92, Öresund FK

28.05

Malmö/S-K

37.64

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

10.07

Göteborg/U

34.59

 

Malin Andersson-93, Öresund FK

10.07

Göteborg/U

32.50

Maria Söderqvist-93, Öresund FK

17.09

Växjö

30.57

 

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

12.06

Löttorp

27.24

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

27.11

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

22.05

Halmstad

25.31

Felicia Hast-93, Lomma FIK

29.06

Malmö/S-K

16.02

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

Slägga 4.0 kg:

53.31

Maria Söderqvist-93, Öresund FK

03.07

Bottnaryd

43.18

Hanna Bengtson-92, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

41.88

Felicia Hast-93, Lomma FIK

24.08

Malmö/S-K

36.99

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

34.45

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

26.32

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

22.24

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

19.23

 

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

18.09

Åhus

16.99

 

Annie Milvén-92, Åhus FIK

18.09

Åhus

Spjut 600 gram:

42.53

 

Malin Andersson-93, Öresund FK

17.08

Malmö/S-K

28.77

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

15.05

Eslöv

27.87

 

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

25.09

Ystad

27.80

 

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

22.05

Motala

25.11

Hanna Bengtson-92, Öresund FK

22.05

Halmstad

20.84

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

19.00

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

12.90

 

Annie Milvén-92, Åhus FIK

18.09

Åhus

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

51.38

FK Athlet

25.09

Ystad

 

Mathilda Olsson-92, Vera Persson-Holm-94
Jennie Walfridsson-95, Fanny Lindström-94

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.26.70

IFK Helsingborg

02.06

Växjö

 

Johanna Carlsson-94, Linnea Backman-92,
Josefine Norstedt-93, Cajsa Kihlman-93

 

 

2.32.53

Öresund FK

12.06

Karlshamn

 

Emmy Ahlqvist-95, Erika Håkansson-93,
Matilda Frantzich-95, Anja Persson-Hellberg-95