F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.01

-0.6

Daniella Busk-93, Malmö AI

10.08

Sollentuna

12.41

+1.3

Linnea Killander-93, Malmö AI

14.07

Halmstad

12.56

-0.6

Fanny Lindström-94, Malmö AI

10.08

Sollentuna

13.05

-0.5

Anna Backlund-94, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

13.19

-2.18

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

25.07

Karlshamn

13.35

-0.2

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

13.71

-0.3

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

17.05

Ystad

14.36

-1.0

Ellen Andersson-94, Ystads IF

25.06

Ystad

14.43

-0.7

Linnéa Gestsson-94, IFK Trelleborg

07.07

Göteborg/U

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.05

+3.4

Linnea Killander-93, Malmö AI

01.07

Helsingborg

13.04

+2.73

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

13.05

Ängelholm

13.10

+3.6

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

200 meter:

24.59

+0.6

Daniella Busk-93, Malmö AI

12.08

Sollentuna

24.99

+1.2

Linnea Killander-93, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

26.59

+1.6

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

30.06

Helsingborg

27.37

+1.6

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

30.04

+1.1

Linnéa Gestsson-94, IFK Trelleborg

08.07

Göteborg/U

30.10

-0.7

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

02.06

Trelleborg

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

29.74

+2.1

Ellen Andersson-94, Ystads IF

14.08

Ystad

400 meter:

57.87

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

11.08

Sollentuna

65.30

 

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

25.06

Ystad

800 meter:

2.20.28

 

Malin Althin-94, IFK Lund

10.06

Vellinge

2.22.47

 

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

30.06

Helsingborg

2.28.12

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

20.05

Jönköping

2.36.12

 

Johanna Hylén-93, Malmö AI

13.05

Ängelholm

1500 meter:

4.46.05

 

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

01.07

Helsingborg

5.28.74

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

3000 meter:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

15.59

+1.9

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

10.06

Vellinge

15.63

+0.5

Fanny Lindström-94, Malmö AI

28.07

Hässleholm

17.81

-1.54

Lina Sandberg-94, Öresund FK

20.05

Finspång

20.58

-1.54

Linnea Gestsson-94, IFK Trelleborg

20.05

Finspång

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2cm:

44.06

 

Linnea Killander-93, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.72

 

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

15.07

Halmstad

1.60

 

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

17.05

Ystad

1.55

 

Frida Gustafsson-94, Malmö AI

15.07

Halmstad

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.31

+0.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

07.07

Göteborg/U

5.01

-0.4

Rima Beyed-94, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.68

+2.57

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

20.05

Linköping

5.06

+3.3

Rima Beyed-94, IFK Lund

01.08

Vellinge

4.52

 

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

29.09

Sjöbo

3.29

 

Madeleine Nilsson-93, FK Athlet

29.09

Sjöbo

Tresteg:

11.67

-0.4

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

08.07

Göteborg/U

10.79

+0.8

Tea Svensson-94, IFK Lund

20.05

Lerum

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

14.08

Lina Bengtson-94, Öresund FK

21.08

København,DEN

  8.18

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

18.08

Varberg

  8.16

Katarina Larsson-94, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

  8.02

 

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

29.09

Sjöbo

  7.96

Louise Andresen-94, IF Kronan

19.05

Eslöv

  7.81

Linnea Gestsson-94, IFK Trelleborg

20.05

Finspång

  7.76

Ellen Andersson-94, Ystads IF

17.05

Ystad

  7.76

- " -

14.08

Ystad

  7.71

Josefine la Fleur-94, Ystads IF

14.08

Ystad

  7.70

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

30.09

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

44.23

Lina Bengtson-94, Öresund FK

14.07

Malmö/S-K

38.28

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

15.07

Halmstad

27.15

Felicia Hast-93, Lomma FIK

29.05

Lund

24.22

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

18.08

Varberg

18.26

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

26.09

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

56.05

 

Maria Söderqvist-93, Öresund FK

19.05

Halle,GER

47.07

Felicia Hast-93, Lomma FIK

12.08

Sollentuna

43.04

Lina Bengtson-94, Öresund FK

06.10

Malmö/S-K

36.81

 

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

14.07

Halmstad

21.70

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

26.09

Eslöv

17.65

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

20.05

Linköping

14.92

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

25.06

Ystad

Spjut 600 gram:

46.30

 

Malin Andersson-93, Öresund FK

11.08

Sollentuna

31.48

 

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

02.06

Trelleborg

27.03

 

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

12.05

Ystad

25.42

Lina Bengtson-94, Öresund FK

20.05

Finspång

17.11

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

26.09

Eslöv

15.79

Felicia Hast-93, Lomma FIK

29.05

Lund

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.34.50

Öresund FK

09.06

Karlshamn

 

 

Sanna Svensson-Koleva-97, Emmy
Ahlqvist-95, Lina Sandberg-94, Anna
Nilsson-97

 

 

2.47.89

Ystads IF

09.06

Ystad

 

Ebba Andersson-86, Emelie Nilsson-96,
Jennifer Lidén-96, Ellen Andersson-94