F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

11.97

-0.2

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

30.08

Borås

12.40

+1.3

Emmy Ahlqvist-95, Malmö AI

09.08

Västerås

12.54

-2.3

Fanny Lindström-94, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

12.92

-0.2

Wilma Kroon-95, Malmö AI

09.06

Ystad

13.10

+0.3

Frida Olofsson-95, Malmö AI

09.06

Ystad

13.21

-0.2

Hanna Kober-94, IFK Lund

09.06

Ystad

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.73

+2.6

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

09.08

Västerås

12.39

+2.3

Emma Ahlqvist-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.50

+2.1

Fanny Lindström-94, Malmö AI

07.07

Helsingborg

13.00

+2.8

Frida Olofsson-95, Malmö AI

15.06

Karlskrona

13.59

+4.5

Isabell Norstedt-95, Hässleholms AIS

18.05

Helsingborg

200 meter:

24.46

+0.5

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

18.05

Varberg

25.81

+0.9

Emmy Ahlkvist-95, Malmö AI

10.08

Västerås

26.24

+0.0

Fanny Lindström-94, Malmö AI

27.07

Hässleholm

26.27

+0.0

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

27.07

Hässleholm

26.68

+1.5

Josefine Risberg Thor-95, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

26.97

+0.0

Wilma Kroon-95, Malmö AI

27.07

Hässleholm

27.34

+1.5

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg(U

28.01

+0.5

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

30.06

Götebrog/U

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

25.70

+4.3

Emmy Ahlkvist-95, Malmö AI

16.06

Vellinge

26.27

Wilma Kroon-95, Malmö AI

01.06

Habo

26.34

+2.1

Josefine Risberg Thor-95, IFK Lund

01.06

Trelleborg

26.55

+4.8

Wilma Kroon-95, Malmö AI

16.06

Vellinge

26.64

+5.8

Frida Olofsson-95, Malmö AI

16.06

Karlskrona

400 meter:

56.77

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

58.63

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

09.08

Västerås

59.47

 

Josefine Risberg Thor-95, IFK Lund

13.07

Halmstad

61.15

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

09.08

Västerås

800 meter:

2.21.62

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

12.05

Borås

2.22.90

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

19.05

Varberg

2.30.89

 

Tora Gimre-95, Malmö AI

06.07

Helsingborg

1500 meter:

4.51.90

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

10.08

Västerås

3000 meter:

11.21.0m

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

01.05

Lund

100 meter häck, 84.0 cm:

13.82

+1.0

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

11.08

Västerås

14.68

+0.7

Fanny Lindström-94, Malmö AI

06.07

Helsingborg

16.46

+1.5

Matilda Andersson-95, Åhus FIK

01.06

Motala

16.57

+0.3

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg(U

16.86

+1.73

Josefine Ericsson-95, IFK Lund

07.09

Lund

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2cm:

41.63

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

11.08

Västerås

48.22

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

51.52

 

Lina Sandberg-94, Öresund FK

05.07

Helsingborg

2000 meter hinder, 76.2 cm:

7.02.13

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

18.08

Leppävaara,FIN

Höjdhopp:

1.68

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

08.06

Huddinge

1.58

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

1.30

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

01.09

Ystad

Höjdhopp - ej godkänd arena:

1.66

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

04.07

Hyllinge

Stavhopp:

3.59

 

Terese Dimblad-Gonzalez-95, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

2.97

 

Nellie Becke-95, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

Längdhopp:

6.28

+1.4

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

08.09

Stockholm/S

5.70

+0.8

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

09.08

Västerås

5.49

-1.5

Hanna Kober-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

4.89

+0.4

Wilma Kroon-95, Malmö AI

14.07

Halmstad

4.53

+2.0

Emmy Johnsson-95, Malmö AI

02.06

Klippan

4.28

+0.0

Johanna Herstedt-95, Öresund FK

17.08

Ängelholm

3.85

-1.1

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

4.19

+2.7

Johanna Herstedt-95, Öresund FK

07.07

Helsingborg

Tresteg:

9.37

+0.8

Tea Svensson-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.64

+2.3

Tea Svensson-94, IFK Lund

06.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

14.86

Lina Bengtson-94, Öresund FK

28.07

Hässleholm

11.22

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

18.05

Varberg

  8.90

Vera Persson-Holm-94, Ystads IF

05.05

Sjöbo

  8.47

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

25.08

Åhus

  8.29

Katarina Larsson-94, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  7.43

Emmy Johnsson-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  7.37

Malin Jönsson-95, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

  7.32

Ellen Andersson-97, Ystads IF

05.05

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

46.69

Lina Bengtson-94, Öresund FK

23.05

Malmö/S-K

31.77

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

29.60

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

25.38

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

25.08

Åhus

22.38

 

Johanna Herstedt-95, Öresund FK

09.06

Ystad

14.63

Malin Jönsson-95, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

Slägga 4.0 kg:

59.71

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

25.05

Halle,GER

44.65

Malin Jönsson-95, IFK Lund

06.06

Ängelholm

43.80

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

13.07

Halmstad

40.18

Lina Bengtson-94, Öresund FK

21.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

31.90

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

09.06

Huddinge

30.74

 

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

22.63

Lina Bengtson-94, Öresund FK

21.09

Malmö/S-K

22.40

 

Erika Wamsler-95, IFK Lund

12.05

Borås

21.20

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

25.08

Åhus

16.06

 

Josefine Ericsson-95, IFK Lund

07.09

Lund

16.02

Malin Jönsson-95, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

14.23

 

Celine Krone-95, IFK Lund

07.09

Lund

12.77

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

01.09

Ystad

Sjukamp

5.442

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

08-09.06

Huddinge

14.22 (-1.1) 168 1107 24.67 (-2.5)
603 (-1,0) 3190 2.23.53

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.54

Malmö AI

26.05

Huddinge

 

Fanny Lindström-94, Frida Olofsson-95,
Wilma Kroon-95, Emmy Ahlqvist-95

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: