F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.40

+0.6

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

18.06

Jönköping

12.62

-2.4

Elin Nossmy-96, Malmö AI

29.05

Uddevalla

12.71

+1.2

Felicia Ascard-96, IFK Lund

08.08

Gävle

12.83

-0.6

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

13.08

+0.9

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

29.05

Motala

13.46

-0.4

Wilma Kroon-95, Malmö AI

09.07

Kristianstad

13.53

-0.4

Jasmin Tornemark-95, Åhus FIK

09.07

Kristianstad

13.60

+0.2

Céline Kroné-95, IFK Lund

08.06

Ystad

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.65

+2.1

Felicia Ascard-96, IFK Lund

08.08

Gävle

200 meter:

24.62

+1.8

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

12.08

Kalmar

25.24

+2.0

Frida Grindheim-96, Malmö AI

10.08

Gävle

25.50

+2.0

Felicia Ascard-96, IFK Lund

10.08

Gävle

26.97

-1.8

Elin Nossmy-96, Malmö AI

05.07

Helsingborg

28.44

+0.1

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

15.06

Jönköping

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

25.94

+4.1

Elin Nossmy-96, Malmö AI

06.06

Vellinge

400 meter:

54.26

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.08

Helsinki,FIN

56.63

 

Frida Grindheim-96, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

59.00

 

Josefine Risberg Thoor-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

60.39

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

06.07

Helsingborg

800 meter:

2.17.98

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

13.07

Halmstad

2.22.51

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

800 meter, manuell tid:

2.29.5m

 

Linnea Strömberg-96, Björnstorps IF

24.06

Simrishamn

1500 meter:

4.43.54

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

07.06

Sollentuna

5.47.10

 

Hanna Peterson-96, IFK Helsingborg

29.05

Norrköping

7.03.59

 

Sandra Säther-96, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

3000 meter:

11.10.5m

 

Linnea Strömberg-96, Björnstorps IF

29.05

Lund

100 meter häck, 84.0 cm:

13.78

+1.6

Adriana Janic-96, Malmö AI

05.07

Mannheim,GER

13.84

+1.9

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

29.06

Göteborg/U

15.74

-1.4

Felicia Ascard-96, IFK Lund

26.07

Hässleholm

15.97

+1.7

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

29.05

Motala

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.76

+3.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

05.07

Mannheim,GER

15.64

+4.0

Felicia Ascard-96, IFK Lund

06.06

Vellinge

400 meter häck, 76.2cm:

58.42

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

30.08

Helsinki,FIN

67.23

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

73.29

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

29.05

Motala

2000 meter hinder, 76.2 cm:

7.04.92

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

08.08

Gävle

7.55.81

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

13.06

Huddinge

Höjdhopp:

1.67

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

17.05

Varberg

1.62

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

29.05

Uddevalla

Stavhopp:

3.95

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

01.08

Umeå

3.24

 

Therese Dimblad Gonzalez-95, Malmö AI

29.05

Uddevalla

Längdhopp:

6.13

+1.3

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.05

Sävedalen

5.66

+1.8

Lilly Andersson-96, Malmö AI

08.06

Ystad

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.04

+3.7

Nellie Mårtensson-95, Malmö AI

06.07

Helsingborg

Tresteg:

11.93

+1.7

Nellie Mårtensson-95, Malmö AI

10.08

Gävle

  9.01

+0.2

Maria Johansson-96, Åhus FIK

21.09

Åhus

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

12.20

+3.0

Nellie Mårtensson-95, Malmö AI

05.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

13.45

 

Julia Svärd Axelsson-96, IFK Helsingborg

10.08

Gävle

10.69

 

Lilly Andersson-96, Malmö AI

29.05

Uddevalla

10.60

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

17.05

Varberg

  9.62

 

Marinda Petersson-95, Malmö AI

12.10

Lund

  8.87

Maria Johansson-96, Åhus FIK

18.04

Åhus

  8.68

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

12.10

Åhus

  8.19

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

12.10

Åhus

  7.65

 

Malin Jönsson-95, IFK Lund

12.10

Lund

Diskus 1.0 kg:

41.00

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

40.02

 

Marinda Petersson-95, Malmö AI

29.05

Uddevalla

30.81

Maria Johansson-96, Åhus FIK

16.09

Åhus

24.12

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

12.10

Åhus

19.33

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

12.10

Åhus

14.81

 

Malin Jönsson-95, IFK Lund

12.10

Lund

Slägga 4.0 kg:

61.97

 

Marinda Petersson-95, Malmö AI

22.07

Eugene,USA

48.09

 

Malin Jönsson-95, IFK Lund

08.08

Gävle

40.96

Maria Johansson-96, Åhus FIK

29.08

Lund

37.46

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

12.10

Åhus

24.27

 

Sandra Säther-96, IFK Helsingborg

29.05

Norrköping

23.08

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

12.10

Åhus

17.81

 

Emma Brorsson-95, IF Kronan

27.04

Trelleborg

Spjut 600 gram:

38.52

 

Lilly Andersson-96, Malmö AI

29.05

Uddevalla

26.37

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

12.10

Åhus

22.94

Amanda Nilsson-96, Hörby AIF

25.05

Eslöv

19.87

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

12.10

Åhus

18.21

 

Marinda Petersson-95, Malmö AI

12.10

Lund

15.83

 

Malin Jönsson-95, IFK Lund

12.10

Lund

14.01

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

12.10

Åhus

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

46.85

Malmö AI

25.05

Kil

 

 

(Irene Ekelund-97, Adriana Janic-96,
Sara Jacobsson-96, Emmy Ahlqvist-95)

 

 

52.04

Åhus FIK

09.07

Kristianstad

 

 

(Anna Sauelsson-96, Moa Kjellander-99,
Jasmin Tornemark-95, Matilda Andersson-96)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.14.11

Malmö AI

24.05

Kil

 

 

(Sara Jacobsson-96, Adriana Janic-96,
Alexandra Everett-96, Frida Grindheim-96)