F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

11.70

-0.5

Irene Ekelund-97, Malmö AI

06.06

Genève,SUI

12.15

+1.0

Lisa Lilja-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

12.18

+1.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

12.73

+1.2

Felicia Ascard-96, IFK Lund

13.06

Vellinge

12.90

+0.2

Elin Nossmy-96, Malmö AI

19.07

Ystad

12.97

+0.9

Malin Olsson-97, Malmö AI

27.06

Halmstad

13.91

+0.3

Ellen Andersson-97, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

14.62

-0.9

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

30.05

Lerum

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

200 meter:

24.69

-1.0

Irene Ekelund-97, Malmö AI

23.08

Kalmar

25.13

+0.5

Lisa Lilja-96, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

25.22

+0.3

Frida Grindheim-96, Malmö AI

28.06

Halmstad

25.61

+2.0

Felicia Ascard-96, IFK Lund

11.07

Helsingborg

26.45

+0.5

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

27.29

-1.1

Elin Nossmy-96, Malmö AI

14.06

Vellinge

27.33

+1.6

Julia Svärd Axelsson-96, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

26.35

+2.9

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

400 meter:

56.45

Alexandra Everett-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

56.70

 

Frida Grindheim-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

61.16

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

12.07

Helsingborg

62.91

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

69.13

 

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

800 meter:

2.09.30

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

06.06

Regensburg,GER

2.13.11

Alexandra Everett-96, Malmö AI

30.07

Stockholm/S

2.19.45

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

03.07

Göteborg/U

2.20.38

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

2.28.98

 

Rihanna Shemsu-96, Malmö AI

02.05

Tårnby,DEN

3.19.10

Annika Mattsson-97, IFK Lund

30.05

Motala

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.03.87

 

Freya Orban-97, IFK Lund

22.08

Kalmar

5.28.91

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

3000 meter:

11.06.53

 

Freya Orban-97, IFK Lund

23.08

Kalmar

100 meter häck, 84.0 cm:

13.73

+1.5

Adriana Janic-96, Malmö AI

13.06

Leiden,NED

15.44

+0.9

Felicia Ascard-96, IFK Lund

08.08

Varberg

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.60

+2.6

Adriana Janic-96, Malmö AI

18.07

Eskilstuna

15.32

+2.4

Felicia Ascard-96, IFK Lund

08.07

Kristianstad

400 meter häck, 76.2cm:

67.91

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

30.05

Motala

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.54

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

1.47

 

Louise Cronstedt-97, Malmö AI

08.08

Varberg

Stavhopp:

3.91

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

23.08

Kalmar

Längdhopp:

5.81

+1.5

Lilly Andersson-96, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.60

+1.9

Malin Olsson-97, Malmö AI

13.06

Vellinge

5.25

+2.0

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

14.06

Nadderud.NOR

4.52

+1.9

Julia Svärd Axelsson-96, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.89

+3.8

Lilly Andersson-96, Malmö AI

08.08

Söderhamn

5.37

+3.1

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

Tresteg:

11.22

+0.9

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

13.43

 

Julia Svärd Axelsson-96, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

  9.83

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

04.10

Åhus

  9.67

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

26.09

Malmö/S-K

  9.34

Maria Johansson-96, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

  7.83

Frida Johansson-97, FK Athlet

16.05

Sjöbo

  6.37

Emilia Andersson-96, FK Athlet

16.05

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

41.46

 

Jessik Lowe-96, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

39.96

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

25.07

Hässleholm

32.99

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

31.02

Maria Johansson-96, Åhus FIK

16.08

Linköping

25.84

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

Slägga 4.0 kg:

46.80

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

10.07

Helsingborg

43.17

Maria Johansson-96, Åhus FIK

16.08

Linköping

36.73

 

Ida Lindberg-97, Öresund FK

14.06

Vellinge

32.06

 

Sandra Säther-96, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

26.90

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

35.62

 

Louise Cronstedt-97, Malmö AI

14.06

Vellinge

31.31

 

Julia Svärd Axelsson-96, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

30.47

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

26.09

Malmö/S-K

25.90

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

25.57

Maria Johansson-96, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.60

Malmö AI

17.05

Sollentuna

 

 

Malin Olsson-97, Elin Nossmy-96,
Sara Jacobsson-96, Irene Ekelund-97

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.16.21

Malmö AI

16.05

Sollentuna

 

 

Elin Nossmy-96, Sara Jacobsson-96,
Alexandra Everett-96, Frida Grindheim-96