F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

11.91

+2.0

Irene Ekelund-97, Malmö AI

05.08

Hässleholm

12.25

+0.9

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

05.08

Hässleholm

13.45

+0.9

Josefine Olsson-98, Hässleholms AIS

05.08

Hässleholm

13.48

+0.0

Filippa Andersson-98, Klippans FK

05.06

Klippan

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

14.02

 

Annika Mattsson-97, IFK Lund

18.06

Vellinge

200 meter:

23.70

+1.7

Irene Ekelund-97, Malmö AI

19.06

Skara

24.77

-1.7

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

06.08

Hässleholm

25.43

+0.6

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

06.08

Hässleholm

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

25.33

+2.2

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

400 meter:

57.78

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

57.81

Patricia Striner-97, Malmö AI

10.07

Helsingborg

61.78

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

63.75

 

Cornelia Faxius-98, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

800 meter:

2.11.15

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

2.21.41

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

2.23.92

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

19.06

Vellinge

2.26.47

 

Cornelia Faxius-98, Malmö AI

19.06

Vellinge

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.48.16

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

05.06

Sollentuna

4.59.82

 

Freya Orban-97, IFK Lund

06.08

Hässleholm

3000 meter:

11.11.64

 

Freya Orban-97, IFK Lund

08.07

Helsingborg

100 meter häck, 84.0 cm:

15.22

+1.9

Filippa Fernström-98, Malmö AI

24.07

Ystad

19.06

+0.0

Josefin Olsson-98, Hässleholms AIS

05.06

Ljungby

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter häck, 76.2cm:

 

 

 

 

 

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.65

 

Linnéa Berg-98, IFK Lund

10.07

Helsingborg

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.52

+1.1

Sophia Hofer-98, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

5.43

+1.8

Malin Olsson-97, Malmö AI

06.08

Hässleholm

5.18

-1.0

Isa Andersson-98, Malmö AI

14.05

Nerja,ESP

5.07

+0.3

Linnea Berg-98, IFK Lund

18.06

Vellinge

4.28

+0.0

Semahr Al Wolday-98, Åhus FIK

13.08

Jönköping

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Tresteg:

 

 

 

 

 

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

10.68

 

Louise Cronstedt-97, Malmö AI

24.07

Leksand

10.68

 

Amanda Engbe-97, IFK Lund

04.06

Borås

  9.66

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

  9.26

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

26.05

Glemmingebro

  8.86

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.09

Åhus

  8.65

 

Carolina Wamsler-98, IFK Lund

01.10

Malmö/S-K

  8.15

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

01.10

Ängelholm

  7.97

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

10.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

39.00

 

Amanda Engbe-97, IFK Lund

28.05

Hässleholm

35.86

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

19.07

Åhus

25.71

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

01.10

Ängelholm

24.15

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

10.08

Sjöbo

24.03

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

10.09

Åhus

20.37

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.09

Åhus

17.76

 

Carolina Wamsler-98, IFK Lund

01.10

Malmö/S-K

Slägga 4.0 kg:

49.74

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

26.08

Lund

38.96

 

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

25.94

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

01.10

Ängelholm

25.82

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.09

Åhus

24.59

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

10.08

Sjöbo

20.50

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

10.09

Åhus

18.65

 

Carolina Wamsler-98, IFK Lund

01.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

42.41

 

Louise Cronstedt-97, Malmö AI

23.07

Leksand

32.79

 

Daniela Gherman-97, Åhus FIK

10.09

Åhus

26.95

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

10.09

Åhus

20.77

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.09

Åhus

20.04

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

01.10

Ängelholm

18.77

´

Carolina Wamsler-98, IFK Lund

01.10

Malmö/S-K

18.38

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

22.06

Simrishamn

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.39.01

Hässleholms AIS

05.06

Ljungby

 

 

Josefine Olsson-98, Thea Pettersson-01,
Vera Kvist-01, Emma Nilsson-99