F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.14

+0.4

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

06.06

Skara

12.52

+1.6

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

12.54

-0.1

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

14.05

Eslöv

13.03

+0.5

Josefin Olsson-98, Hässleholms AIS

17.06

Halmstad

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.33

+2.8

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.08

Gävle

12.42

+2.9

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

200 meter:

24.76

+0.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

13.08

Gävle

25.51

+1.9

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

08.07

Helsingborg

26.53

+1.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

27.25

+1.0

Josefin Olsson-98, Hässleholms AIS

02.07

Göteborg/U

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

24.66

+2.4

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

12.08

Gävle

400 meter:

56.54

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

19.08

Umeå

63.45

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

01.07

Göteborg/U

64.28

 

Cornelia Faxius-98, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

64.83

 

Elin Björkman-99, Malmö AI

30.07

Hässleholm

800 meter:

2.15.05

Maria Freij-98, Öresnd FK

07.07

Helsingborg

2.22.37

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

13.08

Gävle

2.27.56

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

2.32.13

 

Elin Björkman-99, Malmö AI

23.05

Malmö/He

2.51.13

Nena Komad-99, Heleneholms IF

23.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

 

 

 

 

 

3000 meter:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

14.83

-0.9

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

13.08

Gävle

15.35

+0.0

Filippa Fernström-98, Malmö AI

29.07

Hässleholm

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter häck, 76.2cm:

62.52

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

18.06

Halmstad

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.30

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

12.09

Åhus

Stavhopp:

3.70

 

Linnéa Jönsson-99, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

2.30

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

25.05

Jönköping

2.10

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

25.05

Jönköping

Längdhopp:

5.34

-0.3

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

10.06

Trelleborg

5.25

+0.3

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

14.05

Eslöv

5.25

+0.0

Sophia Hofer-98, Malmö AI

18.06

Halmstad

4.62

+1.6

Isa Andersson-98, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

4.61

+2.8

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

23.07

Ystad

3.97

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

05.09

Åhus

3.07

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

01.06

Glemmingebro

Tresteg:

11.06

+0.0

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

10.06

Hvidovre,DEN

10.68

+0.0

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

17.06

Halmstad

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

10.86

 

Nicole Ridegård-99, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

  9.92

 

Linnéa Jönsson-99, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

  9.50

 

Karolina Wamsler-98, IFK Lund

25.05

Jönköping

  9.35

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

23.09

Malmö/S-K

  9.16

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

01.06

Glemmingebro

  8.63

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

09.09

Åhus

  8.49

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

02.09

Åhus

  7.89

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

14.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

41.06

 

Linnéa Jönsson-99, IFK Helsingborg

16.07

Löttorp

38.63

 

Nicole Ridegård-99, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

36.06

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

18.06

Halmstad

26.71

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

02.09

Åhus

23.98

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

02.08

Sjöbo

21.97

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

23.09

Åhus

19.51

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

09.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

43.96

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

13.05

Eslöv

33.58

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

01.09

Lund

30.97

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

02.08

Sjöbo

22.64

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

02.09

Åhus

20.08

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

09.09

Åhus

Spjut 600 gram:

35.97

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

02.09

Lund

28.55

 

Erika Karlström-98, Åhus FIK

02.09

Åhus

25.37

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

21.06

Eslöv

21.83

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

09.09

Åhus

21.48

 

Karolina Wamsler-98, IFK Lund

29.04

Trelleborg

19.53

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

23.09

Malmö/S-K

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: