F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.65

+1.1

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.06

Skara

12.80

+0.9

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

16.06

Karlskrona

12.87

+0.8

Emma Hedlund-00, Malmö AI

09.06

Trelleborg

13.20

+1.7

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

03.06

Klippan

13.22

+0.7

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

22.07

Ystad

14.14

+1.8

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

08.07

Helsingborg

14.98

+1.8

Elin Mårtensson--00, Malmö AI

08.07

Helsingborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.60

+3.4

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

30.06

Göteborg/U

200 meter:

25.82

+2.0

Erika Wärff-00, Malmö AI

10.06

København,DEN

26.70

-0.9

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

17.06

Halmstad

27.01

-0.3

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

28.07

Hässleholm

27.02

-0.1

Emma Hedlund-00, Malmö AI

09.06

Trelleborg

27.14

+1.8

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

03.06

Klippan

27.36

+1.8

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

03.06

Klippan

31.81

-0.1

Elin Mårtensson--00, Malmö AI

09.06

Trelleborg

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

25.68

+3.0

Erika Wärff-00, Malmö AI

19.05

Landquart,SUI

26.43

+2.6

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

07.07

Helsingborg

26.62

+2.8

Emma Hedlund-00, Malmö AI

16.06

Vellinge

26.88

+2.6

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

400 meter:

64.88

 

Elin Björkman-99, Malmö AI

16.06

Halmstad

70.48

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.27.98

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

20.05

Landquart,SUI

2.32.69

 

Elin Björkman-99, Malmö AI

06.07

Helsngborg

2.43.47

Isa Ek-99, Björnstorps IF

22.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

3.01.8m

 

Ebba Hallbäck-00, IS Göta

19.07

Helsingborg

1500 meter:

6.05.12

 

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

19.08

Lerum

3000 meter:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

14.19

-0.1

Emmy Smedberg-00, Malmö AI

06.06

Skara

14.70

+01

Erika Wärff-00, Malmö AI

19.05

Landquart,SUI

15.17

-0.1

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.06

Skara

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.61

+3.2

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.06

Skara

400 meter häck, 76.2cm:

 

 

 

 

 

2000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.81

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

04.08

Huddinge

1.63

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

04.08

Huddinge

1.44

 

Megan Berg Nobéus-00, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

Stavhopp:

4.05

 

Linnéa Jönsson-99, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

Längdhopp:

5.39

+1.7

Erika Wärff-00, Malmö AI

10.06

København,DEN

5.25

+1.2

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

22.07

Ystad

4.27

+1.3

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.75

+3.1

Erika Wärff-00, Malmö AI

20.05

Landquart,SUI

Tresteg:

11.08

+0.3

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

05.08

Huddinge

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.98

+2.4

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

02.06

Olofström

Kula 4.0 kg:

13.33

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

05.08

Huddinge

11.77

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.08

Karlshamn

  7.61

 

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

  6.99

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

Diskus 1.0 kg:

45.51

Ella Andersson-00, Eslövs AI

20.06

Eslöv

40.37

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

25.07

Malmö/S-K

37.68

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

37.27

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

16.06

Vellinge

29.59

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

04.08

Huddinge

25.65

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

21.35

 

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

09.06

Trelleborg

18.16

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

17.33

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsngborg

01.07

Helsingborg

Slägga 4.0 kg:

57.12

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

17.06

Bottnaryd

45.03

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

12.05

Ballerup,DEN

44.41

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

25.07

Malmö/S-K

26.27

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

24.49

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsngborg

01.07

Helsingborg

23.22

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.08

Karlshamn

20.04

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

45.46

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

02.06

Olofström

38.31

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

22.08

Eslöv

21.06

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

Sjukamp

5.556w

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

19/20.05

Landquart,SUI

14,70 (+0.1) 175 1258 25.68 (+3.0)
575 (+3.1) 4381 2.27.98

 

Stafett 4 x 100 meter:

49.35

Åhus FIK

27.05

Göteborg/S

 

 

Hannah Hansson-00, Moa Kjellander-99,
Nellie Bjerstedt-00, Selma Jönsson-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.27.63

Åhus FIK

26.05

Göteborg/S

 

 

Hannah Hansson-00, Nellie Bjerstedt-00,
Cornelia Helgesson-02, Selma Jönsson-02