F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

11.87

+0.8

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

06.06

Skara

11.95

+0.0

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

12.26

-0.5

Samantha Oware-01, Malmö AI

15.06

Halmstad

12.27

+1.7

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

12.37

+0.8

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

15.06

Halmstad

12.48

-1.5

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

09.09

Göteborg/S

12.60

+1.7

Anja Olsson-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

12.75

+2.0

Emma Hedlund-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

12.81

-0.5

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

15.06

Halmstad

12.89

+1.7

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.73

+2.9

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

06.06

Skara

11.88

+3.8

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

08.06

Hvidovre,DEN

11.96

+2.1

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

09.08

Göteborg/S

12.28

+2.1

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

09.08

Göteborg/S

12.64

+2.2

Emma Hedlund-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

200 meter:

24.23

+1.5

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

25.17

+1.5

Samantha Oware-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

25.72

+1.1

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

06.06

Skara

25.82

+1.5

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

25.95

+1.5

Emma Hedlund-00, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

26.30

+1.5

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

30.06

Göteborg/U

26.72

+1.5

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

26.75

+0.0

Angel Richmore-01, Malmö AI

14.09

Varberg

26.89

+1.5

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

06.07

Helsingborg

28.13

-1.0

Nadja Rugland-01, Höörs IS

27.07

Hässleholm

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter:

58.02

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

10.08

Göteborg/S

59.91

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

15.06

Karlskrona

61.97

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

15.06

Halmstad

63.98

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

15.09

Ängelholm

800 meter:

2.10.09

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

15.07

Varberg

2.17.30

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

18.06

Sollentuna

2.33.14

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

15.09

Varberg

2.33.77

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

3.02.90

 

Malin Persson-01, IFK Lund

30.05

Kristianstad

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.34.75

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

20.07

København,DEN

7.24.29

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

17.08

Ljungby

3000 meter:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

14.30

+1.5

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

06.06

Skara

14.34

+1.3

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

11.08

Göteborg/S

14.55

+0.8

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

08.06

Hvidovre,DEN

15.41

-1.2

Angel Richmore-01, Malmö AI

11.07

Kristianstad

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.92

+2.6

Angel Richmore-01, Malmö AI

14.09

Varberg

400 meter häck, 76.2cm:

65.88

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

05.07

Helsingborg

67.58

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

17.08

Ljungby

2000 meter hinder, 76.2 cm:

6.47.12

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

11.08

Göteborg/S

7.42.76

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

19.05

Eslöv

Höjdhopp:

1.66

 

Ellen White-01, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

1.65

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

14.09

Varberg

1.55

 

Mea Gedin-01, Malmö AI

16.06

Halmstad

1.50

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

30.05

Ljungby

1.30

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

Stavhopp:

4.07

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

09.08

Göteborg/S

3.82

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

15.06

Karlskrona

Längdhopp:

5.73

+1.7

Angel Richmore-01, Malmö AI

10.08

Göteborg/S

5.68

+1.0

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.57

+0.0

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.52

+1.6

Anja Olsson-01, Malmö AI

09.06

Hvidovre,DEN

5.42

+0.6

Samantha Oware-01, Malmö AI

30.05

Ljungby

5.35

+0.0

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

09.08

Göteborg/S

5.23

+0.0

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

28.06

Göteborg/U

4.95

+0.0

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

28.06

Göteborg/U

4.86

+0.0

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.90

+3.7

Angel Richmore-01, Malmö AI

07.07

Helsingborg

5.56

+3.7

Samantha Oware-01, Malmö AI

30.05

Ljungby

5.54

+2.2

Anja Olsson-01, Malmö AI

09.06

Hvidovre,DEN

5.44

+2.2

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

17.08

Eslöv

5.27

+2.1

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

09.08

Göteborg/S

Tresteg:

11.09

+1.2

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

30.05

Ljungby

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

12.63

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

17.08

Eslöv

12.52

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

30-05

Ljungby

  9.20

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

  9.12

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

  8.92

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

07.09

Kristianstad

  8.36

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

  7.99

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

16.06

Halmstad

  7.30

 

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

  6.92

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

50.17

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

28.08

Eslöv

38.12

Vilma Engbe-00, Öresund FK

28.04

Trelleborg

32.90

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

10.08

Göteborg/S

26.64

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

23.51

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

21.80

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

21.38

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

20.75

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

07.09

Kristianstad

17.01

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

14.31

 

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

Slägga 4.0 kg:

56.33

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

30.06

Bottnaryd

43.46

Vilma Engbe-00, Öresund FK

28.04

Trelleborg

39.43

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

05.07

Helsingborg

36.14

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

16.06

Karlskrona

31.61

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

24.95

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

17.08

Eslöv

21.13

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

18.43

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

13.36

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

10.94

 

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

44.79

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

15.09

Varberg

43.67

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

11.08

Göteborg/S

36.17

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

02.06

Klippan

36.07

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

03.05

Eslöv

35.55

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

06.07

Helsingborg

33.16

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

19.05

Eslöv

28.99

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

21.05

Malmö/He

22.41

 

Filippa Sivnert-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

22.12

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

15.09

Ängelholm

18.82

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

11.09

Malmö/S-K

Sjukamp

5.173

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

14/15.09

Varberg

14.92 (+2.6) 165 1247 26.75 (+0.0) 546 (+0.5) 2.33.14

 

Stafett 4 x 100 meter:

47.50

Malmö AI

26.05

Stockholm/S

 

 

Filippa Sivnert-01, Samantha Oware-01,
Freja Andersdotter-01, Wilma Rosenquist-01

 

 

50.46

Åhus FIK

30.05

Kristianstad

 

Hannah Hansson-00, Elsa Hjelm-04,
Emma Gerdes-03, Sydney Karström-04

 

 

50.82

Eslövs AI

17.08

Eslöv

 

Elin Ekelund-02, -00, Tova Möllerströ0-03,
Linnea Haara-03, Hanna Dahlberg-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.18.85

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Emma Hedlund-00, Angel Richmore-01,
Anja Olsson-01, Freja Andersdotter-01

 

 

2.32.85

Eslövs AI

30.05

Lerum

 

 

Elin Ekelund-02, Hanna Dahlberg-00,
Linnea Haara-03, Tova Möllerström-03