F 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

12.52

+0.3

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

30.05

Kristianstad

12.60

+1.7

Anja Olsson-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

12.75

+2.0

Emma Hedlund-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

12.93

+1.2

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

02.06

Klippan

13.11

+0.3

Hannah Hansson-00, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

15.10

+1.7

Elin Mårtensson-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.64

+2.2

Emma Hedlund-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

200 meter:

24.23

+1.5

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

25.17

+1.5

Samantha Oware-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

26.18

-0.7

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

27.09

+0.0

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

02.06

Klippan

27.17

-0.7

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

18.05

Eslöv

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

26.03

+2.5

Emma Hedlund-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

32.08

+2.5

Elin Mårtensson-00, Malmö AI

01.06

Trelleborg

400 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.19.82

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

02.06

Nybro

3.02.90

 

Malin Persson-01, IFK Lund

30.05

Kristianstad

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

 

 

 

 

 

3000 meter:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

14.67

+0.5

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

02.06

Borås

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter häck, 76.2cm:

 

 

 

 

 

2000 meter hinder, 76.2 cm:

7.42.76

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

19.05

Eslöv

Höjdhopp:

1.30

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

Stavhopp:

3.80

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

02.06

Borås

Längdhopp:

5.30

-1.2

Anja Olsson-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

5.25

+0.0

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

18.05

Eslöv

5.22

-1.8

Angel Richmore-01, Malmö AI

01.06

Trelleborg

5.04

-0.4

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

01.06

Trelleborg

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Tresteg:

 

 

 

 

 

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

12.40

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

21.05

Malmö/He

  7.89

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

27.04

Trelleborg

Diskus 1.0 kg:

48.22

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

01.06

Trelleborg

38.12

Vilma Engbe-00, Öresund FK

28.04

Trelleborg

23.51

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

21.38

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

54.84

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

18.05

Eslöv

43.46

Vilma Engbe-00, Öresund FK

28.04

Trelleborg

37.55

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

18.05

Eslöv

33.76

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

18.05

Eslöv

31.61

 

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

10.11

 

Ann-Sofie Tanskanen-01, Lomma FIK

18.05

Eslöv

Spjut 600 gram:

41.74

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

19.05

Eslöv

40.91

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

21.05

Malmö/He

36.17

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

02.06

Klippan

35.25

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

04.05

Tårnby,DEN

33.16

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

19.05

Eslöv

28.99

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

21.05

Malmö/He

28.04

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

30.05

Lerum

Sjukamp

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

47.50

Malmö AI

26.05

Stockholm/S

 

 

Filippa Sivnert-01, Samantha Oware-01,
Freja Andersdotter-01, Wilma Rosenquist-01

 

 

50.46

Åhus FIK

30.05

Kristianstad

 

Hannah Hansson-00, Elsa Hjelm-04,
Emma Gerdes-03, Sydney Karström-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.18.85

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Emma Hedlund-00, Angel Richmore-01,
Anja Olsson-01, Freja Andersdotter-01

 

 

2.32.85

Eslövs AI

30.05

Lerum

 

 

Elin Ekelund-02, Hanna Dahlberg-00,
Linnea Haara-03, Tova Möllerström-03