K 35:

100 meter:

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

68.57

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

800 meter:

2.34.0m

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

2.54.9m

Liselott Håkansson-71, Ryssbergets IK

05.06

Malmö/He

3.02.3m

Anna Nilsson-68, IS Göta

05.06

Malmö/He

1500 meter:

5.46.50

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

18.08

Värnamo

5.54.7m

Anna Nilsson-68, IS Göta

23.08

Helsingborg

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

19.18.0m

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

22.13.16

Anna Nilsson-68, IS Göta

17.08

Värnamo

22.13.6m

Liselott Håkansson-71, Ryssbergets IK

30.05

Eslöv

24.34.3m

Renette Svensson-71, Tyringe SK-89

13.09

Tyringe

32.11.0m

Anna-Lena Modig-68, Tyringe SK-69

13.09

Tyringe

10000 meter:

41.18.47

Lotte Johansson-68, Björnstorps IF

22.09

Ystad

45.03.30

Anna Nilsson-68, IS Göta

22.09

Ystad

100 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

100 meter häck 84,0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

3.30

Maria Mossberg-71, Malmö AI

12.08

Vellinge

Längdhopp:

3.20

+1.33

Marina Persson-72, Åhus FIK

30.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

11.31

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

28.07

Eksjö

  9.42

Kyllan Quick-70, IFK Lund

06.10

Malmö/S-K

  7.62

Hanka Thomasson-68, IFK Trelleborg

21.10

Åhus

  7.50

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

07.10

Åhus

  6.99

Kristina Lindblad-71, Åhus FIK

29.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

42.17

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

30.05

Eslöv

27.93

Kyllan Quick-70, IFK Lund

08.09

Malmö/S-K

20.62

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

19.98

Kristina Lindblad-71, Åhus FIK

29.09

Åhus

18.38

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

21.10

Åhus

15.14

Hanka Thomasson-68, IFK Trelleborg

21.10

Åhus

Slägga 4,00 kg:

34.90

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

18.08

Värnamo

26.10

Kyllan Quick-70, IFK Lund

06.10

Malmö/S-K

19.70

Kristina Lindblad-71, Åhus FIK

25.09

Åhus

19.27

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

07.10

Åhus

16.45

Hanka Thomasson-68, IFK Trelleborg

29.09

Åhus

Spjut 600 gram:

33.94

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

28.07

Eksjö

23.39

Kyllan Quick-70, IFK Lund

08.09

Malmö/S-K

21.35

Hanka Thomasson-68, IFK Trelleborg

21.10

Åhus

18.72

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

21.10

Åhus

11.00

Kristina Lindblad-71, Åhus FIK

29.09

Åhus


Vikt 9,08 kg:

11.01

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

17.08

Värnamo


Kastmångkamp:

3.169

Pernilla Hagberg-Axelsson-69, Ängelholms IF

28.07

Eksjö

(3184, 1131, 3837, 3394, 1033)

 

 

Sjukamp: