K 35:

100 meter:

15.29

+0.0

Paula Olsson-74, FK Athlet

11.08

Ystad

19.73

-1.0

Ulrika Holm-73, IS Göta

27.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

800 meter:

2.46.3m

Anna Kinch-70, IS Göta

14.05

Malmö/He

3.19.67

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

19.09

Ystad

3.21.90

Paula Olsson-74, FK Athlet

19.09

Ystad

1500 meter:

5.49.0m

Marie-Louise Stenström-74, IS Göta

27.08

Helsingborg

7.31.3m

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

22.09

Åhus

3000 meter:

14.21.0m

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

24.09

Åhus

5000 meter:

19.28.91

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

10000 meter:

 

 

 

 

100 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

100 meter häck 84,0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.25

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

15.09

Åhus

1.20

Paula Olsson-74, FK Athlet

19.09

Ystad

1.15

Helena Andersta-73, FK Athlet

19.09

Ystad

1.10

Anette Borgström-74, FK Athlet

19.09

Ystad

1.10

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

15.09

Åhus

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

3.73

+0.0

Paula Olsson-74, FK Athlet

11.08

Ystad

3.38

-2.01

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

08.09

Åhus

3.19

-0.48

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

3.09

-1.78

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

08.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.55

Mari Håkansson-71, FK Athlet

17.05

Sjöbo

3.21

Anneth Gistorp-64, Ystads IF

17.05

Sjöbo

3.10

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

17.05

Sjöbo

2.96

Anette Borgström-74, FK Athlet

17.05

Sjöbo

Trestegshopp:

7.13

-0.89

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

  9.10

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Trelleborg

  8.43

Marie Karlsson-70, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

  8.04

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

10.10

Åhus

  7.34

Paula Olsson-74, FK Athlet

01.07

Simrishamn

  7.30

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

19.09

Åhus

  6.64

Kerstin Karlström-70 , Åhus FIK

27.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

27.48

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Trelleborg

22.92

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

06.09

Åhus

21.02

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

18.10

Åhus

20.25

Kerstin Karlström-70 , Åhus FIK

27.09

Åhus

19.97

Paula Olsson-74, FK Athlet

01.07

Simrishamn

Slägga 4,00 kg:

28.61

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Trelleborg

22.64

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

18.10

Åhus

20.20

Anette Borgström-74, FK Athlet

11.08

Ystad

20.18

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

10.10

Åhus

19.17

Paula Olsson-74, FK Athlet

11.08

Ystad

17.23

Kerstin Karlström-70 , Åhus FIK

27.09

Åhus

Spjut 600 gram:

20.99

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Trelleborg

19.16

Cecilia Lundberg-70, Åhus FIK

19.09

Åhus

19.08

Anna Barnestam-72, Åhus FIK

04.10

Åhus

17.15

Anette Borgström-74, FK Athlet

19.09

Ystad

17.05

Paula Olsson-74, FK Athlet

11.08

Ystad

14.67

Kerstin Karlström-70 , Åhus FIK

10.09

Åhus

10.81

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

19.09

Ystad


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 


Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

 

 

Sjukamp: