K 35:

100 meter:

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

35.91

+0.0

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

17.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

75.07

 

Karolina Silfverberg-74, Ystads IF

31.08

Eslöv

800 meter:

2.31.9m

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

17.05

Malmö/He

2.55.7m

 

Helena Zander-75, Björnstorps IF

17.05

Malmö/He

3.48.63

 

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

25.09

Ystad

3.56.5m

 

Anna Karlsson-75, Åhus FIK

20.09

Åhus

1500 meter:

6.02.6m

Helena Zander-75, Björnstorps IF

24.07

Ystad

6.05.4m

Emma Jönsson-75, IS Göta

16.06

Helsingborg

6.50.3m

Anna Karlsson-75, Åhus FIK

08.09

Åhus

3000 meter:

11.03.3m

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

01.05

Lund

11.52.1m

Jaana Nehez-74, IS Göta

01.05

Lund

12.40.11

Helena Zander-75, Björnstorps IF

31.07

Hässleholm

5000 meter:

21.32.97

Emma Jönsson-75, IS Göta

31.08

Eslöv

22.30.94

Helena Zander-75, Björnstorps IF

31.08

Eslöv

25.30.84

Maria Trönell-76, IS Göta

31.08

Eslöv

10000 meter:

46.46.9m

 

Helena Zander-75, Björnstorps IF

17.09

Lund

50.16.8m

Maria Trönell-76, IS Göta

17.09

Lund

100 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

100 meter häck 84,0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

2.92

+0.4

Anna Karlsson-75, Åhus FIK

13.09

Åhus

2.92

+0.7

Mia Andersson-72, Åhus FIK

13.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

2.64

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

28.05

Sjöbo

Trestegshopp:

 

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

12.90

Karin Olsson-75, IFK Helsingborg

29.05

Göteborg/S

  9.64

Maria Brorson-76, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

  6.01

 

Anette Borgström-74, FK Athlet

28.05

Sjöbo

  5.60

 

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

28.05

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

30.74

Maria Brorson-76, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

12.45

Karolina Silfverberg-74, Ystads IF

31.08

Eslöv

Slägga 4,00 kg:

31.98

Maria Brorson-76, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

21.43

Maria Brorson-76, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

21.39

Maria Trönell-76, IS Göta

17.09

Lund

11.92

Anna Karlsson-75, Åhus FIK

13.07

Kristianstad

10.09

 

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

25.09

Ystad


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 


Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Sjukamp: