K 35:

100 meter:

15.54

+0.0

Helena Zander-75, Björnstorps IF

01.08

Ystad

16.03

+0.0

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

01.08

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

30.61

+2.0

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

17.08

Gävle

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

31.57

+4.8

Helena Zander-75, Björnstorps IF

16.06

Vellinge

32.95

+2.1

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

01.06

Trelleborg

400 meter:

67.16

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

08.09

Lund

69.60

 

Helena Zander-75, Björnstorps IF

08.09

Lund

73.12

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

01.08

Ystad

800 meter:

2.29.97

 

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

07.09

Lund

2.43.1m

Helena Zander-75, Björnstorps IF

07.05

Malmö/He

2.46.2m

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

07.05

Malmö/He

2.58.26

 

Maria Abel-76, FK Athlet

01.09

Ystad

3.05.6m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

07.05

Malmö/He

1000 meter:

3.16.8m

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

18.07

Helsingborg

3.38.0m

Emma Jönsson-75, IS Göta

18.07

Helsingborg

4.03.7m

Maria Trönell-76, IS Göta

18.07

Helsingborg

1500 meter:

5.08.19

 

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

5.15.02

 

Florentina Stojakovic-74, IS 5öta

17.08

Gävle

5.33.41

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

5.34.64

 

Emma Jönsson-75, IS Göta

13.07

Halmstad

5.39.13

Helena Zander-75, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

6.19.38

 

Maria Trönell-76, IS Göta

12.06

Helsingborg

7.35.4m

 

Anna Karlsson-75, Åhus FIK

17.09

Åhus

3000 meter:

10.48.7m

Petra Skiöld-75, Ryssbergets IK

01.05

Lund

11.34.3m

 

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

01.05

Lund

12.24.0m

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

01.05

Lund

12.31.5m

 

Helena Zander-75, Björnstorps IF

01.05

Lund

13.42.8m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

01.05

Lund

5000 meter:

18.39.86

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

01.08

Ystad

19.24.6m

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

22.08

Helsingborg

19.24.7m

Petra Skiöld-75, Ryssbergets IK

22.08

Helsingborg

20.50.6m

Åsa Lichtenberg-77, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

20.50.9m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

22.13.2m

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

10000 meter:

43.21.0m

Åsa Lichtenberg-77, Björnstorps IF

07.09

Trelleborg

44.07.0m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

07.09

Trelleborg

100 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

100 meter häck 84,0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.15

Maria Abel-76, FK Athlet

01.09

Ystad

1.05

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

10.09

Åhus

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

7.15

Paula Olsson-76, FK Athlet

05.05

Sjöbo

6.81

Viktoria Olofsson-78, Eslövs AI

22.09

Eslöv

6.66

 

Marie Sällberg-75, Åhus FIK

12.09

Åhus

6.33

 

Lotta Andersson-76, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

6.18

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

12.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

17.68

 

Lotta Andersson-76, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

15.51

Viktoria Olofsson-78, Eslövs AI

22.09

Eslöv

12.46

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

10.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

17.19

 

Lotta Andersson-76, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

16.66

Viktoria Olofsson-78, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

16.56

Viktoria Olofsson-78, Eslövs AI

22.09

Eslöv

14.25

 

Lotta Andersson-76, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

12.56

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

05.09

Åhus

11.74

Maria Abel-76, FK Athlet

01.09

Ystad

10.28

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

01.09

Ystad


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 


Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Sjukamp: