K 40:

100 meter:

14.33

-1.2

Sue Andersson-68, Malmö AI

02.09

Malmö/He

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

29.43

-1.0

Sue Andersson-68, Malmö AI

05.09

Malmö/He

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

800 meter:

2.18.43

Katarina Wikander-67, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

2.38.85

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

3.00.2m

Anna Nilsson-68, IS Göta

22.05

Malmö/He

3.08.8m

Marie Sundqvist-65, Åhus FIK

11.09

Åhus

3.59.46

Gitte Göransson-65, Sjöbo IF

22.05

Ystad

1500 meter:

5.25.88

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

02.09

Malmö/He

5.55.00

Anna Nilsson-68, IS Göta

14.08

Helsingborg

1 eng. mil:

6.20.25

Anna Hull-67, Andrarums IF

09.09

Ystad

2000 meter:

7.56.71

Anna Hull-67, Andrarums IF

16.09

Ystad

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

19.53.00

Lotte Johansson-68, Björnstorps IF

11.06

Eslöv

19.59.98

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

03.09

Malmö/He

21.11.87

Anna Hull-67, Andrarums IF

27.06

Ystad

22.12.79

Anna Nilsson-68, IS Göta

27.06

Ystad

10000 meter:

43.59.45

Anna Hull-67, Andrarums IF

29.06

Ystad

44.29.09

Anna Nilsson-68, IS Göta

13.09

Trelleborg

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.05

Ingela Fredriksson-64, Sjöbo IF

22.05

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.21

Annika Svensson-67, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

2.78

Ingela Fredriksson-64, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

  7.42

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

19.10

Åhus

  7.04

Susanna Bondesson-64, Malmö

01.09

Malmö/He

  6.79

Ingela Fredriksson-64, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

  5.74

Annika Svensson-67, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

20.55

 

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

19.10

Åhus

Slägga 4,00 kg:

19.65

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

23.09

Åhus

Spjut 600 gram:

19.90

Ingela Fredriksson-64, Sjöbo IF

22.05

Ystad

18.51

Anette Gistorp-64, Ystads IF

22.05

Ystad

16.20

 

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

19.10

Åhus

10.98

Gitte Göransson-65, Sjöbo IF

22.05

Ystad


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 

Tiokamp: