K 40:

100 meter:

14.28

+1.7

Anna Hull-67, Ystads IF

26.07

Hässleholm

14.37

+0.1

Sue Andersson-68, Malmö AI

16.08

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

30.12

-0.8

Anna Hull-67, Ystads IF

22.08

Norrtälje

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

29.60

+2.37

Sue Andersson-68, Malmö AI

12.08

Lund

33.21

+2.37

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

12.08

Lund

400 meter:

65.56

 

Sue Andersson-68, Malmö AI

10.06

Eslöv

65.91

Anna Hull-67, Ystads IF

11.08

Ystad

800 meter:

2.36.72

Anna Hull-67, Ystads IF

16.08

Ystad

2.38.95

 

Sue Andersson-68, Malmö AI

16.08

Ystad

2.45.8m

Susanne Nilsson-68, Heleneholms IF

14.05

Malmö/He

2.56.7m

 

Anna Nilsson-68, IS Göta

14.05

Malmö/He

1000 meter:

3.45.24

 

Anna Hull-67, Ystads IF

29.09

Ystad

1500 meter:

5.34.9m

Anna Hull-67, Ystads IF

27.08

Helsingborg

5.38.5m

Sue Andersson-68, Malmö AI

27.08

Helsingborg

5.39.6m

Catharina Persson-66, IS Göta

27.08

Helsingborg

5.54.9m

Anna Nilsson-68, IS Göta

27.08

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

8.08.24

Anna Hull-67, Ystads IF

06.10

Ystad

3000 meter:

12.45.14

 

Anna Hull-67, Ystads IF

16.08

Ystad

5000 meter:

21.16.12

Anna Nilsson-68, IS Göta

10.06

Eslöv

21.35.74

Anna Hull-67, Ystads IF

10.06

Eslöv

26.05.0m

Ann-Sofie Tufvesson-65, Ystads IF

11.08

Ystad

10000 meter:

45.23.31

Anna Hull-67, Ystads IF

05.09

Trelleborg

45.29.17

 

Anna Nilsson-68, IS Göta

05.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

13004

 

Anna Hull-67, Ystads IF

10.10

Ystad

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

76.79

 

Anna Hull-67, Ystads IF

05.09

Trelleborg

2000 m hinder 76,2 cm:

8.50.27

 

Anna Hull-67, Ystads IF

22.08

Norrtälje

Höjdhopp:

1.31

Anna Hull-67, Ystads IF

16.08

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

4.17

+0.0

Anna Hull-67, Ystads IF

16.08

Ystad

3.36

-0.54

Annika Eichmüller-67, Åhus FIK

20.09

Åhus

1.99

+0.3

Gitte Göransson-65, FK Athlet

11.08

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

6.81

-1.30

Annika Eichmüller-67, Åhus FIK

20.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

  7.75

Anna Hull-67, Ystads IF

05.09

Trelleborg

  7.12

Annika Eichmüller-67, Åhus FIK

17.09

Åhus

  5.13

Anette Bengtsson-69, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

Diskus 1.0 kg:

12.42

 

Anette Bengtsson-69, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

Slägga 4,00 kg:

19.56

Annika Magnusson-66, Ystads IF

11.08

Ystad

16.86

Lotta Botvidsson-68, FK Athlet

11.08

Ystad

15.89

 

Anette Bengtsson-69, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

Spjut 600 gram:

13.73

Annika Magnusson-66, Ystads IF

11.08

Ystad

10.58

 

Anette Bengtsson-69, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 

Tiokamp: