K 40:

100 meter:

14.85

+1.7

Anna Hull-67, Ystads IF

19.06

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

31.15

+0.0

Anna Hull-67, Ystads IF

17.08

Lund

32.86

+0.0

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

17.08

Lund

35.62

+0.0

Karin Blomgren-67, Heleneholms IF

17.08

Lund

40.31

+0.0

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

17.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

70.82

 

Anna Hull-67, Ystads IF

31.08

Eslöv

800 meter:

2.41.8m

Sue Andersson-68, Malmö AI

17.05

Malmö/He

2.45.8m

Liselott Håkansson-71, Ryssbergets IK

17.05

Malmö/He

2.52.0m

Anna Hull-67, Ystads IF

17.05

Malmö/He

2.57.0m

Karin Blomgren-67, Heleneholms IF

17.05

Malmö/He

3.16.20

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

25.09

Ystad

3.20.04

Jenny Björkqvist-71, Ystads IF

25.09

Ystad

3.22.4m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

17.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.21.4m

Anna Kinch-70, IS Göta

16.06

Helsingborg

5.26.17

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

10.08

Ystad

5.53.0m

Anna Hull-67, Ystads IF

16.06

Helsingborg

6.01.3m

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

08.09

Åhus

6.37.0m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

16.06

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

11.09.2m

 

Anna Kinch-70, IS Göta

01.05

Lund

11.27.4m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

24.07

Ystad

12.03.7m

Lotte Johansson-68, Björnstorps IF

01.05

Lund

12.26.0m

Anna Hull-67, Ystads IF

01.05

Lund

14.09.8m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

01.05

Lund

5000 meter:

19.35.76

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

31.08

Eslöv

21.34.85

Anna Hull-67, Ystads IF

31.08

Eslöv

24.23.1m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

10000 meter:

39.36.0m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

17.09

Lund

46.15.6m

Anna Hull-67, Ystads IF

17.09

Lund

48.50.8m

Maria Yngve-69, Ystads IF

17.09

Lund

49.11.1m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

17.09

Lund

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

16.02

+0.5

Anna Hull-67, Ystads IF

17.08

Lund

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

 

3000 meter hinder, 76.2 cm:

13.34.8m

Anna Hull-67, Ystads IF

27.07

Ystad

Höjdhopp:

1.20

Anna Hull-67, Ystads IF

31.08

Eslöv

1.20

Jenny Björkqvist-71, Ystads IF

25.09

Ystad

Stavhopp:

1.65

 

Anna Hull-67, Ystads IF

10.08

Ystad

Längdhopp:

3.78

+1.9

Anna Hull-67, Ystads IF

16.06

Helsingborg

3.62

+0.5

Marie Christensson-69, Staffanstorps AI

27.08

Staffanstorp

3.50

+1.4

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

13.09

Åhus

3.14

+0.4

Maria Dahlquist-71, Åhus FIK

13.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.94

+2.7

Anna Hull-67, Ystads IF

16.06

Helsingborg

2.58

Ulrika Axelsson-68, FK Athlet

28.05

Sjöbo

Trestegshopp:

7.89

+0.6

Marie Christensson-69, Staffanstorps IF

17.09

Lund

7.26

+0.0

Anna Hull-67, Ystads IF

17.09

Lund

6.86

+0.0

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

22.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

12.25

Karin Cronstedt-67, Heleneholms IF

17.08

Malmö/S-K

10.44

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

27.08

Bottnaryd

  9.51

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

17.08

Malmö/S-K

  8.28

 

Marie Christensson-69, Staffanstorps AI

17.09

Lund

  7.45

 

Anna Hull-67, Ystads IF

19.06

Ystad

  6.74

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

06.09

Åhus

  6.60

 

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

28.05

Sjöbo

  5.73

 

Maria Yngve-69, Ystads IF

17.09

Lund

  4.69

 

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

17.09

Lund

Diskus 1.0 kg:

44.66

Karin Cronstedt-67, Heleneholms IF

17.08

Malmö/S-K

37.90

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

28.91

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

17.08

Malmö/S-K

20.39

 

Marie Christensson-69, Staffanstorps AI

06.08

Staffanstorp

20.39

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

13.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

38.45

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

19.49

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

18.54

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

17.05

Anna Hull-67, Ystads IF

16.06

Helsingborg

Spjut 600 gram:

30.79

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

27.08

Bottnaryd

24.41

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

20.85

 

Marie Christensson-69, Staffanstorps AI

17.09

Lund

19.73

Jenny Björkqvist-71, Ystads IF

25.09

Ystad

14.10

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

13.07

Kristianstad

12.45

Anna Hull-67, Ystads IF

17.09

Lund

12.10

 

Maria Dahlquist-71, Åhus FIK

15.09

Åhus

11.65

 

Karina Vidovic-70, Staffanstorps AI

23.07

Staffanstorp

10.35

Maria Yngve-69, Ystads IF

17.09

Lund


Vikt 9,08 kg:

11.73

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

07.07

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

3.261

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

27.08

Bottnaryd

3546, 1044, 3585, 3079, 1057

 

Sjukamp: