K 40:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

19.15

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.57.8m

Runa Pettersson-70, Malmö AI

22.05

Malmö/He

3.24.8m

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

06.09

Åhus

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.16.00

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

04.08

Kil

5.19.4m

Anna Kinch-70, IS Göta

07.06

Helsingborg

6.07.5m

Runa Pettersson-70, Malmö AI

07.06

Helsingborg

6.41.7m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

7.03.8m

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

18.09

Åhus

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

13.02.01

 

Sofia Hegart-72, IFK Lund

17.05

Ystad

15.22.2m

 

Elna Nilsson-68, Åhus FIK

20.09

Åhus

15.36.9m

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

5000 meter:

19.22.68

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

03.08

Kil

10000 meter:

39.57.76

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

05.08

Kil

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

 

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.00

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

11.09

Åhus

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

4.60

Runa Pettersson-70, Malmö AI

07.06

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.64

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottnaryd

  8.95

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

  7.68

Mia Andersson-72, Åhus FIK

09.06

Uddevalla

  6.39

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

13.09

Åhus

  6.37

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

29.09

Sjöbo

Diskus 1.0 kg:

34.52

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottnaryd

26.49

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

21.84

Marie Andersson-72, Åhus FIK

11.09

Åhus

18.60

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

11.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

31.65

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottnaryd

21.25

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

18.70

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

20.09

Åhus

17.29

Marie Andersson-72, Åhus FIK

14.10

Åhus

Spjut 600 gram:

28.20

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottnaryd

24.17

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

15.84

Marie Andersson-72, Åhus FIK

14.10

Åhus

12.49

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

06.09

Åhus


Vikt 9,08 kg:

11.24

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottnaryd

Kastmångkamp:

3.142

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Bottanryd

(3165 1064 3452 2820 1124)

 

Sjukamp: