K 40:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

29.81

+0.8

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

10.09

Vittsjö

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.37.91

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

01.06

Trelleborg

2.49.4m

Runa Pettersson-70, Malmö AI

07.05

Malmö/He

2.52.6m

 

Kim Gustafsson-72, Björnstorps IF

07.05

Malmö/He

3.26.9m

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

05.09

Åhus

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.15.36

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

12.06

Helsingborg

5.43.39

 

Kim Gustafsson-72, Björnstorps IF

12.06

Helsingborg

7.35.9m

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

17.09

Åhus

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

12.34.9m

 

Kim Gustafsson-72, Björnstorps IF

01.05

Lund

5000 meter:

19.24.4m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

19.54.3m

Anna Kinch-70, IS Göta

22.08

Helsingborg

21.19.8m

Kim Gustafsson-72, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

10000 meter:

40.28.0m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

07.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

 

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.28

 

Christine Laubert-69, Vittsjö GIK

10.09

Vittsjö

1.05

Ingela la Fleur-70, Ystads IF

01.09

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.27

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

03.09

Åhus

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.34

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

15.09

Ystad

  9.04

Kyllan Quick-70, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

  7.69

Marie Andersson-72, Åhus FIK

12.09

Åhus

  7.21

 

Carina Zäll-69, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

  6.83

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

29.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

37.06

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

26.29

Kyllan Quick-70, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

21.63

 

Carina Zäll-69, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

19.24

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

29.09

Åhus

17.93

Marie Andersson-72, Åhus FIK

10.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

38.85

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

12.06

Helsingborg

24.85

Kyllan Quick-70, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

19.86

Marie Andersson-72, Åhus FIK

29.09

Åhus

16.91

 

Carina Zäll-69, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

16.86

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

29.09

Åhus

Spjut 600 gram:

31.92

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

11.08

Malmö/S-K

19.80

Kyllan Quick-70, IFK Lund

05.10

Malmö/S-K

17.04

 

Carina Zäll-69, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

14.64

Marie Andersson-72, Åhus FIK

05.09

Åhus

12.96

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

29.09

Åhus


Vikt 9,08 kg:

12.40

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

12.06

Helsingborg

Kastmångkamp:

3.467

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

11.08

Malmö/S-K

3800 1010 3692 3192 1216

 

Sjukamp: