K 40:

100 meter:

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

53.63

+0.2

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

20.08

Vittsjö

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

65.64

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

22.05

Eslöv

70.95

Helena Zander-75, Björnstorps IF

22.05

Eslöv

800 meter:

2.25.75

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

29.05

Hässleholm

3.01.77

Maria Trönell-76, IS Göta

22.07

Söderhamn

800 meter, manuell tid:

2.27.5m

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

2.58.3m

Helena Zander-75, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

1000 meter:

3.52.6m

 

Eva Palmblad-74, IS Göta

14.07

Helsingborg

4.00.9m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

14.07

Helsingborg

1500 meter:

4.45.66

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

09.07

Helsingborg

5.09.32

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

01.07

Odense,DEN

6.02.9m

Monica Andersson-74, IS Göta

15.09

Helsingborg

6.04.3m

Eva Palmblad-74, IS Göta

15.09

Helsingborg

6.09.8m

Helena Zander-75, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

6.10.1m

Maria Trönell-76, IS Göta

15.09

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

9.39.7m

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

3000 meter:

10.11.6m

Annika Faager-75, Björnstorps IF

05.05

Lund

10.46.5m

Petra Skiöld-75, Björnstorps IF

05.05

Lund

11.33.2m

Florentina Stojakovic-74, IS Göta

05.05

Lund

12.50.2m

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

05.05

Lund

5000 meter:

17.20.92

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

16.06

Ystad

19.15.2m

 

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

19.37.16

 

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

16.06

Ystad

23.06.44

 

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

16.06

Ystad

23.27.4m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

09.06

Helsingborg

26.43.16

 

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

16.06

Ystad

10000 meter:

36.31.8m

Annika Faager-76, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

39.55.0m

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

46.26.7m

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

48.20.3m

Annika Brostedt Martinsson-74, Genarps IF

11.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

18.73

+0.1

Maria Trönell-76, IS Göta

24.07

Söderhamn

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

 

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

9.28

 

Sandra Nohlin-Svensson-74, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

6.52

 

Anne Eronen Henricsson-74, Eslövs IF

11.09

Eslöv

6.52

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

18.09

Åhus

Diskus 1.0 kg:

17.87

 

Maria Trönell-76, IS Göta

23.07

Söderhamn

13.28

 

Anne Eronen Henricsson-74, Eslövs IF

11.09

Eslöv

16.45

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

18.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

16.04

Anne Eronen Henricsson-74, Eslövs IF

11.09

Eslöv

16.35

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

18.09

Åhus

Spjut 600 gram:

21.98

Maria Trönell-76, IS Göta

22.07

Söderhamn

18.72

 

Anne Eronen Henricsson-74, Eslövs IF

11.09

Eslöv

16.64

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

18.09

Åhus


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Sjukamp: