K 40:

100 meter:

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

32.83

-0.5

Helena Zander-75, Björnstorps IF

19.08

Karlskrona

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

62.47

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

23.07

Ystad

65.75

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

20.08

Karlskrona

73.34

 

Helena Zander-75, Björnstorps IF

14.05

Eslöv

800 meter:

2.22.87

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

05.08

Aarhus,DEN

2.23.80

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

18.08

Karlskrona

3.23.65

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1000 meter:

3.53.4m

 

Monica Andersson-74, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.57.2m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

03.08

Helsingborg

4.01.2m

 

Eva Palmblad-74, IS Göta

03.08

Helsingborg

4.25.4m

 

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

28.08

Malmö/He

1500 meter:

4.50.17

Annika Faager-76, Björnstorps IF

98.07

Helsingborg

5.05.30

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

19.08

Karlskrona

5.16.5m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.24.73

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

19.08

Karlskrona

6.02.5m

 

Monica Andersson-74, IS Göta

18.06

Helsingborg

6.10.83

 

Maria Trönell-76, IS Göta

19.08

Karlskrona

6.56.2m

 

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

10.17.7m

Annika Faager-76, Björnstorps IF

25.05

Lund

11.29.5m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

25.05

Lund

11.38.1m

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

05.08

Lund

12.43.8m

Sara Gidner-75, Björnstorps IF

25.05

Lund

14.27.0m

Luisa Jönsson-77, Ystads IF

21.06

Simrishamn

14.50.0m

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

25.05

Lund

5000 meter:

19.03.7m

 

Marina Stoltz-75, Heleneholms IF

28.06

Ystad

19.11.48

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

18.08

Karlskrona

19.43.3m

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

28.06

Ystad

19.45.7m

 

Linda Gröning-75, Genarps IF

28.06

Ystad

20.23.4m

 

Alicia Saavedra-77, IF Malmö Löp

07.08

Umeå

25.53.3m

 

Luisa Jönsson-77, Ystads IF

28.06

Ystad

26.26.5m

 

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

28.06

Ystad

10000 meter:

42.10.6m

 

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

8.05.07

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

31.07

Aarhus,DEN

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

6.45

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

17.09

Åhus

5.62

 

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

01.06

Glemmingebro

Diskus 1.0 kg:

19.06

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

17.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

16.73

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

17.09

Åhus

Spjut 600 gram:

15.36

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

17.09

Åhus

  9.05

Ulrika Andersson-74, FK Athlet

14.05

Eslöv


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Sjukamp: