K 40:

100 meter:

14.70

+1.1

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

26.08

Lund

15.24

+1.1

Pernille Basse-78, Genarps IF

26.08

Lund

15.25

+0.2

Helena Zander-75, Björnstorps IF

22.07

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

29.80

+2.0

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

31.56

+1.2

Helena Zander-75, Björnstorps IF

07.07

Borås

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

29.53

+2.2

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

31.50

+2.2

Helena Zander-75, Björnstorps IF

11.08

Löttorp

400 meter:

60.05

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

29.07

Hässleholm

65.24

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

69.66

 

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

26.08

Lund

71.00

Helena Zander-75, Björnstorps IF

22.07

Ystad

73.18

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

12.08

Löttorp

74.57

 

Pernille Basse-78, Genarps IF

22.05

Malmö/He

75.03

 

Lidija Jörgensen-78, Genarps IF

22.05

Malmö/He

83.46

 

Kristina Larsson-74, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.15.11

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

18.08

Göteborg/S

2.24.81

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

25.08

Lund

2.38.14

 

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

01.09

Karlskrona

2.38.52

 

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

09.06

Trelleborg

800 meter, manuell tid:

2.41.7m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.55.6m

Monica Andersson-74, IS Göta

19.07

Helsingborg

1000 meter:

3.25.6m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.29.5m

 

Karolin Wennerbeck-73, Björnstorps IF

02.08

Helsingborg

3.48.2m

 

Monica Andersson-74, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.58.0m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

02.08

Helsingborg

1500 meter:

4.34.50

Annika Fager-76, Björnstorps IF

25.08

Eskilstuna

5.18.79

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

5.22.3m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.23.5m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

20.06

Helsingborg

5.39.5m

Lidija Jörgensson-78, Genarps IF

20.06

Helsingborg

6.13.8m

 

Pernille Basse-78, Genarps IF

20.06

Helsingborg

1 eng. mil:

5.31.6m

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

6.35.2m

Monica Andersson-74, IS Göta

17.05

Helsingborg

2000 meter:

7.01.2m

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

31.05

Helsingborg

7.27.0m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

31.05

Helsingborg

8.27.1m

Monica Andersson-74, IS Göta

31.05

Helsingborg

3000 meter:

  9.56.77

Annika Faager-76, Björnstorps IF

13.06

Ystad

11.14.1m

Sofie Petersson-77, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.46.17

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

13.06

Ystad

11.59.43

Lidija Jörgensson-78, Genarps IF

13.06

Ystad

12.26.0m

Anna Kinch-70, IS Göta

20.09

Helsingborg

13.22.9m

Monica Andersson-74, IS Göta

20.09

Helsingborg

13.29.06

 

Pernille Basse-78, Genarps IF

13.06

Ystad

5000 meter:

17.46.8m

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

19.16.1m

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

24.05

Malmö/He

19.41.33

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

10.08

Löttorp

19.46.8m

Sofie Petersson-77, IS Göta

24.05

Malmö/He

21.32.0m

Jill Bengtsson-78, IS Göta

24.05

Malmö/He

10000 meter:

37.40.7m

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

10.05

Lund

39.36.6m

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

10.05

Lund

41.57.2m

Sofie Petersson-77, IS Göta

11.10

Helsingborg

44.03.2m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

10.05

Lund

45.06.5m

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

10.05

Lund

47.44.8m

Lidija Jörgensson-78, Genarps IF

10.05

Lund

51.31.2m

Monica Andersson-74, IS Göta

11.10

Helsingborg

1 timmes löpning:

14.124

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

03.11

Helsingborg

11.757

 

Monica Andersson-74, IS Göta

03.11

Helsingborg

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

75.99

 

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

27.07

Hässleholm

2000 m hinder 76,2 cm:

8.16.87

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

3.93

+1.9

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

10.08

Löttorp

3.72

-2.6

Pernille Basse-78, Genarps IF

26.08

Lund

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

4.19

+3.7

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

10.08

Löttorp

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

7.19

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

20.10

Åhus

6.58

Pernille Basse-78, Genarps IF

18.08

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

24.85

 

Pernille Basse-78, Genarps IF

04.08

Vittsjö

18.40

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

20.10

Åhus

Slägga 4,00 kg:

18.65

Pernille Basse-78, Genarps IF

18.08

Malmö/S-K

18.55

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

20.10

Åhus

Spjut 600 gram:

21.29

Pernille Basse-78, Genarps IF

18.08

Malmö/S-K

15.12

 

Maria Åkesson-75, Åhus FIK

20.10

Åhus


Vikt 9,08 kg:

6.98

 

Pernille Basse-78, Genarps IF

18.08

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

1.808

Pernille Basse-78, Genarps IF

18.08

Malmö/S-K

1865 658 2265 2129 698

 

Sjukamp: