K 45:

100 meter:

16.15

-1.0

Carina Lloyd-64, Ystads IF

27.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

74.34

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

29.09

Ystad

800 meter:

2.51.8m

Annika Rosenlund-61, Björnstorps IF

14.05

Malmö/He

2.56.4m

Eva Ek-60, Björnstorps IF

14.05

Malmö/He

3.22.2m

 

Carina Hammarstrand-62, IS Skanne

14.05

Malmö/He

1000 meter:

4.01.25

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

29.09

Ystad

1500 meter:

5.54.2m

Carina Lloyd-64 , Ystads IF

27.08

Helsingborg

5.55.7m

Eva Ek-60, Björnstorps IF

27.08

Helsingborg

6.18.4m

Lotta Lindskog-63, GF Idrott

27.08

Helsingborg

6.50.4m

Carina Hammarstrand-68, IS Skanne

27.08

Helsingborg

2000 meter:

8.32.75

Carina Lloyd-64, Ystads IF

06.10

Ystad

3000 meter:

 

 

 

 

2 eng. mil:

14.08.27

Carina Lloyd-64, Ystads IF

22.09

Ystad

5000 meter:

22.37.0m

Carina Lloyd-64, Ystads IF

11.08

Ystad

22.42.38

Eva Ek-60, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

23.13.74

Lotta Lindskog-63, GF Idrott

10.06

Eslöv

23.26.01

Margareta Warstedt-64, Åhus FIK

21.05

Olofström

10000 meter:

47.27.21

Eva Ek-60, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

48.23.36

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

05.09

Trelleborg

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.40

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

23.08

Norrtälje

1.28

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

10.06

Eslöv

1.25

Suzana Bondesson-64, Malmö AI

10.06

Eslöv

1.05

Ingela Fredriksson-64, FK Athlet

11.08

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

2.93

+0.8

Ingela Fredriksson-64, FK Athlet

11.08

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.68

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

  7.42

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

12.09

Åhus

  7.34

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

13.06

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

27.95

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

10.06

Eslöv

21.15

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

18.10

Åhus

20.20

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

10.06

Eslöv

18.13

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

13.06

Malmö/S-K

Slägga 4,00 kg:

23.43

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

23.16

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

18.10

Åhus

17.57

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

13.06

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

28.45

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

24.35

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

23.08

Norrtälje

19.02

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

13.06

Malmö/S-K

17.01

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

18.10

Åhus

14.64

Ingela Fredriksson-64, FK Athlet

11.08

Ystad


Vikt 9,08 kg:

  7.71

 

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

13.06

Malmö/S-K

Sjukamp: