K 45:

100 meter:

15.92

-3.2

Carina Lloyd-64, Ystads IF

12.06

Helsingborg

19.20

-3.2

Elena Jönsson-66, IS Göta

12.06

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

15.20

+2.4

Carina Lloyd-64, Ystads IF

16.08

Gävle

200 meter:

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

31.61

+4.4

Carina Lloyd-64, Ystads IF

17.08

Gävle

400 meter:

74.60

Carina Lloyd-64, Ystads IF

18.08

Gävle

81.66

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

01.08

Ystad

800 meter:

2.51.5m

 

Anna Hull-67, Ystads IF

25.06

Simrishamn

3.01.0m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

07.05

Malmö/He

3.08.9m

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

25.06

Simrishamn

3.13.6m

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

25.06

Simrishamn

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

6.03.40

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

12.06

Helsingborg

6.15.84

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

12.06

Helsingborg

6.39.49

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

17.08

Gävle

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

12.46.8m

 

Anna Hull-67, Ystads IF

01.05

Lund

12.59.87

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

09.06

Ystad

13.51.91

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

09.06

Ystad

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

22.53.2m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

22.08

Helsingborg

26.07.1m

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

10000 meter:

53.01.7m

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

07.09

Trelleborg

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.40

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

28.06

Moss,NOR

1.40

- " -

10.09

Vittsjö

1.24

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.08

Gävle

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

2.53

+1.2

Elena Jönsson-66, IS Göta

12.06

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

2.89

+2.6

Elenea Jönsson-66, IS Göta

12.06

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

8.92

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

7.49

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

25.08

Åhus

6.98

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.05

Malmö/S-K

6.29

 

Vera Vadströmer-65, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

Diskus 1.0 kg:

40.02

Karin Cronstedt-67, Heleneholms IF

14.08

Malmö/S-K

30.36

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

25.08

Åhus

23.06

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

18.81

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

17.08

Gävle

16.21

 

Vera Vadströmer-65, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

Slägga 4,00 kg:

21.71

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

16.08

Gävle

20.63

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

25.08

Åhus

20.41

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

15.94

 

Vera Vadströmer-65, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

Spjut 600 gram:

25.41

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

16.83

Agneta Frisk-64, Åhus FIK

25.08

Åhus

16.28

 

Vera Vadströmer-65, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

13.40

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

07.09

Trelleborg


Vikt 9,08 kg:

 

 

 

 

 

Kastmångkamp: