K 45:

100 meter:

16.14

-0.3

Carla Berns-68, IFK Lund

30.08

Lund

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

36.18

+2.9

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

22.08

Vittsjö

400 meter:

 

 

 

 

800 meter:

 

 

 

 

 

800 meter, manuell tid:

2.59.0m

 

Anna Hull-67, Ystads IF

30.05

Ystad

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.12.43

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

11.07

Helsingborg

1 eng. mil:

7.06.5m

Eva Svantesson-66, Genarps IF

10.08

Malmö/He

7.37.9m

Ulrika Särvegård-68, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

10.56.14

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

19.07

Ystad

12.13.7m

 

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

14.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

18.52.93

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

24.07

Uddevalla

21.21.4m

 

Petra Tschannen Hofvendahl-69, IS Göta

04.06

Helsingborg

21.25.8m

 

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

10000 meter:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

17.85

+2.3

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

22.08

Vittsjö

17.88

+2.3

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

22.08

Vittsjö

400 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.35

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

22.08

Vittsjö

1.13

Anna Hull-67, Ystads IF

30.05

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

3.57

+0.0

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

08.09

Åhus

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.07

Anna Hull-67, Ystads IF

30.05

Ystad

Trestegshopp:

7.17

+1.2

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

25.07

Uddevalla

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.06

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

  9.27

Kyllan Quick-70, IFK Lund

30.05

Motala

  8.49

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

26.09

Malmö/S-K

  7.20

Kerstin Karlström-70.Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Diskus 1.0 kg:

30.18

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

26.90

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Malmö/S-K

26.13

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

26.09

Malmö/S-K

20.27

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

15.09

Åhus

Slägga 4,00 kg:

32.91

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

28.97

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Malmö/S-K

20.95

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

26.09

Malmö/S-K

18.87

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

24.09

Åhus

Spjut 600 gram:

30.66

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

24.58

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

26.09

Malmö/S-K

21.37

Kyllan Quick-70, IFK Lund

26.09

Malmö/S-K

14.99

Charlotte Johansson-69, Åhus FIK

10.09

Åhus

14.09

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

30.08

Åhus


Vikt 9,08 kg:

10.51

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

Kastmångkamp:

3.347

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.09

Huddinge

3291 1006 3018 3066 1051