K 45:

100 meter:

13.83

-0.72

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

28.08

Lund

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

28.27

+0.5

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

23.07

Söderhamn

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

62.86

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

24.07

Söderhamn

800 meter:

2.35.16

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

19.06

Vellinge

800 meter, manuell tid:

2.59.3m

 

Helena Eriksson-71, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

3.23.6m

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

08.09

Åhus

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.11.03

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

01.07

Odense.DEN

6.09.5m

Nina Landorph-69, IS Göta

15.09

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

11.06.3m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

05.05

Lund

11.37.3m

Helena Eriksson-71, Björnstorps IF

05.05

Lund

12.32.0m

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

05.05

Lund

13.31.2m

Annika Bodén-Persson-67, Hässleholm Freeflow FC

05.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

18.52.05

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

03.07

Odense,DEN

20.08.40

 

Helena Eriksson-71, Björnstorps IF

16.06

Ystad

10000 meter:

38.47.9m

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

80 meter häck 76,2 cm:

14.69

+1.2

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

20.08

Vittsjö

18.35

+0.1

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

24.07

Söderhamn

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 76,2 cm:

72.88

 

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

22.07

Söderhamn

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.25

Anna Sjödin-71, Vittsjö GIK

20.08

Vittsjö

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

3.26

+0.6

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

06.09

Åhus

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

7.44

+0.4

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

18.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.00

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

13.08

Malmö/S-K

  8.88

Kyllan Quick.70, IFK Lund

24.09

Malmö/S-K

  8.55

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

  7.74

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

  7.64

 

Tini Kjellin-69, Eslövs IF

11.09

Eslöv

  7.43

 

Cecilia Flyckt-70, Åhus FIK

24.09

Åhus

  6.76

Runa Pettersson-70, Malmö AI

04.06

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

35.76

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

13.08

Malmö/S-K

27.52

Kyllan Quick.70, IFK Lund

24.09

Malmö/S-K

24.90

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

20.66

 

Cecilia Flyckt-70, Åhus FIK

24.09

Åhus

19.52

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

10.09

Åhus

17.73

 

Tini Kjellin-69, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Slägga 4,00 kg:

35.81

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

10.09

Bottnaryd

22.49

Kyllan Quick.70, IFK Lund

24.09

Malmö/S-K

20.96

 

Cecilia Flyckt-70, Åhus FIK

10.09

Åhus

19.94

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

18.09

Åhus

19.37

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

13.53

 

Tini Kjellin-69, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

28.86

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

13.08

Malmö/S-K

24.64

Kristina Wärff-68, Heleneholms IF

24.09

Malmö/S-K

20.62

 

Tini Kjellin-69, Eslövs IF

11.09

Eslöv

20.45

Kyllan Quick.70, IFK Lund

24.09

Malmö/S-K

19.70

 

Cecilia Flyckt-70, Åhus FIK

10.09

Åhus

15.74

 

Kerstin Karlström-70, Åhus FIK

10.09

Åhus


Vikt 9,08 kg:

11.32

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

10.09

Bottnaryd

Kastmångkamp:

3.549

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

10.09

Bottnaryd

3581 992 3548 2829 1132