K 50:

100 meter:

15.30

+0.2

Carina Lloyd-64, Ystads IF

08.06

Ystad

16.72

+0.8

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

25.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

14.77

+2.7

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

25.07

Huddinge

16.68

+2.6

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

18.06

Helsingborg

17.84

+2.6

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

200 meter:

32.21

+0.0

Carina Lloyd-64, Ystads IF

26.07

Huddinge

34.70

+0.0

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

31.05

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

72.49

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

27.07

Huddinge

80.34

 

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

25.05

Eslöv

800 meter:

2.53.16

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

25.07

Huddinge

3.12.43

 

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

31.05

Trelleborg

800 meter, manuell tid:

2.51.7m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

21.05

Malmö/He

3.09.4m

 

Sima Zahrai-63, Björnstorps IF

21.05

Malmö/He

3.16.0m

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

21.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

6.45.0m

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

18.06

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

11.13.2m

 

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

29.05

Lund

12.48.9m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

29.05

Lund

14.03.7m

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

29.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

19.54.1m

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

07.08

Helsingborg

23.59.6m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

07.08

Helsingborg

10000 meter:

40.33.2m

 

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

14.08

Trelleborg

52.10.6m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

14.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.48

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

25.08

Izmir,TUR

1.14

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

27.07

Huddinge

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

3.62

+0.3

Helen Gestsson-63, Heleneholms IF

25.07

Huddinge

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

8.30

+0.0

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

27.07

Huddinge

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

11.19

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

06.08

Malmö/S-K

10.28

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

24.05

Malmö/S-K

  9.43

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

27.07

Huddinge

  4.87 §

 

Susanne Axelsson-63, Eslövs AI

04.10

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

28.34

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

06.08

Malmö/S-K

18.28

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

26.07

Huddinge

10.64 §

 

Susanne Axelsson-63, Eslövs AI

04.10

Eslöv

Slägga 3,00 kg:

35.06

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

27.07

Huddinge

25.63

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

18.06

Helsingborg

25.43

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

13.55 §

 

Susanne Axelsson-63, Eslövs AI

04.10

Eslöv

Spjut 500 gram:

29.08

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

25.07

Huddinge

26.47

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

25.07

Huddinge

25.74

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

25.07

Huddinge

  9.73 §

 

Susanne Axelsson-63, Eslövs AI

04.10

Eslöv


Vikt 7,26 kg:

11.39

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

14.06

Malmö/S-K

10.72

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

10.05

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

3.375

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

13.09

Östhammar

3456 1116 2355 2737 1131

 

Sjukamp: