K 50:

100 meter:

16.52

-0.6

Sima Zahrai-63, IFK Lund

24.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

35.07

-1.1

Sima Zahrai-63, IFK Lund

14.06

Vellinge

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

33.77

+2.8

Sima Zahrai-63, IFK Lund

06.06

Trelleborg

400 meter:

76.94

 

Sima Zahrai-63, IFK Lund

24.05

Eslöv

800 meter:

2.38.33

 

Petra Dahlberg-65, Eslövs AI

24.07

Uddevalla

3.00.42

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

20.05

Malmö/He

3.07.34

 

Sima Zahrai-63, IFK Lund

20.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

3.25.9m

 

Ingrid Dreifaldt-64, Åhus FIK

10.09

Åhus

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.12.0m

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

27.08

Ystad

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

11.22.10

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

19.07

Ystad

11.57.75

 

Annika Rosenlund-61, Björnstorps IF

19.07

Ystad

13.44.0m

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

14.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

19.23.77

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

24.07

Uddevalla

21.06.4m

 

Annika Rosenlund-61, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

10000 meter:

43.07.7m

 

Annika Rosenlund-61, Björnstorps IF

06.08

Trelleborg

58.36.7m

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

06.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.47

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

12.08

Lyon,FRA

1.22

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

30.05

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

11.41

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

10.08

Lyon,FRA

  9.75

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

16.05

Malmö/S-K

  9.18

 

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

  7.68

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

13.06

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

29.94

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

26.09

Malmö/S-K

23.45

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

13.06

Malmö/S-K

16.63

 

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

29.08

Malmö/S-K

Slägga 3,00 kg:

37.55

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

23.55

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

16.05

Malmö/S-K

22.50

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

13.06

Malmö/S-K

24.82

 

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

29.08

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

30.67

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

12.08

Lyon,FRA

21.77

 

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

13.35

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

13.06

Malmö/S-K


Vikt 7,26 kg:

11.75

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

  9.40

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

16.05

Malmö/S-K

  9.40

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

13.06

Malmö/S-K

  8.88

 

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

16.05

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

3.646

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

3755 1099 2907 2855 1175

 

2.237

Helen Gestsson-62, Heleneholms IF

06.09

Huddinge

2159 918 1469 2177 778

 

Sjukamp: