K 50:

100 meter:

16.25

+0.3

Sima Zahrai-63, IFK Lund

04.06

Trelleborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

34.32

+1.7

Sima Zahrai-63, IFK Lund

04.06

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

77.00

 

Sima Zahrai-63, IFK Lund

24.07

Ystad

800 meter:

2.36.90

 

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

19.06

Vellinge

3.09.16

´

Sima Zahrai-63, IFK Lund

28.08

Lund

800 meter, manuell tid:

3.18.8m

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

11.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.12.11

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

01.07

Odense,DEN

6.03.6m

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

10.59.3m

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

05.05

Lund

12.41.25

 

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

24.07

Ystad

13.52.50

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

24.07

Ystad

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

18.54.43

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

03.07

Odense,DEN

23.11.36

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

16.06

Ystad

10000 meter:

49.16.2m

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

11.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

17.54

1.2

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

20.08

Vittsjö

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

62.94

 

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

02.07

Odense,DEN

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.44

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

01.07

Odense,DEN

1.36

 

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

01.07

Odense,DEN

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

9.88

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

04.06

Malmö/S-K

8.90 §

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

01.10

Malmö/S-K

8.19

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

24.07

Söderhamn

Diskus 1.0 kg:

27.18

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

01.10

Malmö/S-K

24.53

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

03.09

Malmö/S-K

19.66

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

03.07

Odense,DEN

Slägga 3,00 kg:

32.18

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

28.05

Malmö/S-K

27.24 §

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

01.10

Malmö/S-K

23.58

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

03.07

Odense,DEN

Spjut 500 gram:

25.60 §

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

01.10

Malmö/S-K

20.48

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

03.07

Odense,DEN

13.64

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

28.05

Malmö/S-K


Vikt 7,26 kg:

11.06

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

22.07

Söderhamn

10.18

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

22.07

Söderhamn

Kastmångkamp:

2.575

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

03.07

Odense,DEN

2358 973 1966 2048 989

 

2.473

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

10.09

Bottnaryd

2731 800 2384 1219 1040

 

Sjukamp: