K 50:

100 meter:

16.73

+0.5

Sima Zahrai-63, IFK Lund

14.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

34.73

+2.0

Sima Zahrai-63, IFK Lund

18.06

Halmstad

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

34.72

+2.4

Sima Zahrai-63, IFK Lund

10.06

Trelleborg

38.62

+2.9

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

27.07

Aarhus,DEN

400 meter:

79.40

 

Sima Zahrai-63, IFK Lund

05.07

Kristianstad

800 meter:

2.43.31

 

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

10.05

Malmö/He

3.07.40

 

Sima Zahrai-63, IFK Lund

30.07

Hässleholm

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

 

 

 

 

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

11.05.9m

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

25.05

Lund

13.46.1m

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

21.06

Simrishamn

15.28.1m

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

21.06

Simrishamn

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

19.23.7m

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

28.06

Ystad

24.12.8m

 

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

28.06

Ystad

10000 meter:

40.32.12

 

Marie Olsson-63, Björsnstorps IF

20.08

Karlskrona

50.37.3m

Kristina Hedberg-65, Ystads IF

10.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

16.88

+1.9

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

27.07

Aarhus,DEN

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.40

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

04.08

Aarhus,DEN

1.40

 

- " -

20.08

Karlskrona

1.30

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

27.07

Aarhus,DEN

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

10.83

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

02.09

Malmö/S-K

10.39

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

20.08

Karlskrona

  7.74

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

09.09

Bottnaryd

  7.46

Cecilia Tornerefelt-66, Vittsjö GIK

27.07

Aarhus,DEN

Diskus 1.0 kg:

29.14

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

20.05

Malmö/S-K

23.64

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

06.05

Malmö/S-K

22.03

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

09.02

Malmö/S-K

Slägga 3,00 kg:

37.52

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

02.09

Malmö/S-K

35.82

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

01.09

Lund

31.98

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

19.08

Karlskrona

Spjut 500 gram:

25.62 §

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

21.09

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

02.09

Malmö/S-K

13.20

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

02.09

Lund


Vikt 7,26 kg:

12.17

 

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

18.08

Karlskrona

11.69

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.08

Karlskrona

11.08

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

02.09

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

3.443

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

02.09

Malmö/S-K

3752 1083 2618 2550 1108

 

2.898

Kristina Ponton-63, IFK Trelleborg

02.09

Malmö/S-K

3118 892 2076 2109 1172

 

2.671

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

02.09

Malmö/S-K

3520 767 2203 1320 1073

 

Sjukamp: