K 50:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

92.22

 

Caisa Gyllin-68, Genarps IF

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.44.91

 

Sara Johnson-68, IFK Helsingborg

10.08

Löttorp

3.13.27

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

10.08

Löttorp

800 meter, manuell tid:

2.40.5m

 

Petra Dahlberg-65, Eslövs AI

02.06

Olofström

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.37.24

Sara Johnsson-68, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

6.45.07

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

11.08

Löttorp

7.34.8m

Kristina Wärff-68, Malmö AI

18.08

Karlshamn

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

7.48.4m

Sara Johnson-68, IFK Helsingborg

31.05

Helsingborg

3000 meter:

11.51.66

Sara Johnsson-68, IFK Helsingborg

13.06

Ystad

13.08.72

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

13.06

Ystad

15.22.56

 

Caisa Gyllin-68, Genarps IF

13.06

Ystad

15.25.93

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

13.06

Ystad

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

22.41.4m

Katarina Hansson-66, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

27.03.1m

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

27.06.0m

 

Caisa Gyllin-68, Genarps IF

24.05

Malmö/He

10000 meter:

54.08.69

 

Bodil Mårtensson-64, Björnstorps IF

12.08

Löttorp

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

11.62 §

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

  8.57 §

Catharina Algotsson-67, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

  8.14

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

25.08

Bottnaryd

Diskus 1.0 kg:

32.04

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

29.28

Catharina Algotsson-67, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

24.55

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

20.06

Malmö/S-K

Slägga 3,00 kg:

36.05

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.08

Malmö/S-K

23.18 §

Catharina Algotsson-67, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

23.17 §

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

34.58 §

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

25.86 §

Catharina Algotsson-67, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

14.35

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

08.07

Borås

13.13

 

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

31.05

Malmö/S-K


Vikt 7,26 kg:

12.31

 

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.08

Malmö/S-K

  7.28

 

Suzanna Bondesson-64, Malmö AI

31.05

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

2.847

Ann-Christin Lindh-65, IFK Lund

18.08

Malmö/S-K

 

 

3605 755 2418 1288 1231

 

Sjukamp: