K 70:

100 meter:

17.71

+1.4

Astrid Nilsson-36, IFK Lund

17.08

Greve,DEN

30.77

+0.9

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

14.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

37.81

-0.1

Astrid Nilsson-36, IFK Lund

02.08

Ljubljana,SLO

61.38

+0.97

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

20.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

90.01

Astrid Nilsson-36, IFK Lund

30.07

Ljubljana,SLO

800 meter:

5.06.2m

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

1000 meter:

6.50.9m

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

18.08

Malmö/He

1500 meter:

10.26.0m

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

29.09

Malmö/He

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

36.41.9m

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

11.06

Eslöv

10000 meter:

74.53.64

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

13.09

Trelleborg

Entimmeslöpning:

  8.087

Kerstin Holmstrand-37, Heleneholms IF

04.10

Ystad

80 meter häck 68,6 cm:

 

 

 

80 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 68,6 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

2.79

-0.6

Astrid Nilsson-36, IFK Lund

14.08

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

2.75

+2.3

Astrid Nilsson-36, IFK Lund

17.08

Greve,DEN

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3,00 kg:

  8.78

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

16.08

Bottnaryd

  7.52

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

05.09

Malmö/He

  6.86

Inga-Britt Wallin-38, IK Pallas

05.07

Malmö/S-K

  6.30

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

26.04

Malmö/S-K

  6.30

- " -

13.09

Trelleborg

Diskus 1.0 kg:

21.62

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

11.06

Eslöv

18.94

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

02.09

Malmö/He

13.68

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

11.06

Eslöv

För låg vikt:

22.69

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

28.06

Ystad

14.38

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

28.06

Ystad

Slägga 3,00 kg:

26.84

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

30.08

Malmö/S-K

23.96

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

05.09

Malmö/He

17.93

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

30.08

Malmö/S-K

Spjut 400 gram:

19.55

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

13.09

Trelleborg

14.30

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

13.09

Trelleborg

13.80

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

09.08

Malmö/S-K


Vikt 5,45 kg:

12.19

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

26.04

Malmö/S-K

12.19

- " -

28.06

Ystad

  9.38

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

05.09

Malmö/He

  7.98

Anna-Lisa Lind-36, IFK Lund

31.08

Malmö/He

Kastmångkamp:

4.062

Rosemarie Persson-37, IFK Lund

09.08

Malmö/S-K

(2554, 861, 2019, 1380, 1002)

 

3.879

Ljudmila Hvala-37, Malmö AI

05.09

Malmö/S-K,He

(2396, 752, 1849, 1790, 938)

 

Sjukamp: