Kv. seniorer:

100 meter:

11.85

+036

Elin Backman-89, IFK Helsingborg

14.08

Karlskrona

12.12

-0.8

Daniella Busk-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

12.32

+1.7

Nina Runvik-87, Malmö AI

26.07

Hässleholm

12.33

+1.26

Hanna Kober-94, IFK Lund

22.08

Lund

12.39

+1.3

Lynette Morgan-91, Malmö AI

13.03

Stellenbosch,RSA

12.40

+1.7

Elisabeth Reutercrona-87, Malmö AI

26.07

Hässleholm

12.44

+1.17

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

14.08

Karlskrona

12.46

+0.8

Daniela Lincoln-Saavedra-84, Malmö AI

06.07

Karlskrona

12.53

+1.8

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

12.54

+0.3

Kim McCabe-90, IFK Lund

21.05

Jönköping

100 meter, medvinds-/okända vindförhållanden:

12.15

 

Elisabeth Reutercrona-87, Malmö AI

21.03

Daytona Beach,USA

12.43

+2.3

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

09.08

Vellinge

12.48

+2.78

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

21.05

Olofström

12.55

 

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

03.05

Lawrenceville,USA

Obekräftat:

12.18w

 

Lynette Morgan-91, Malmö AI

27.03

Pretoria,RSA

12.27

 

Lynette Morgan-91, Malmö AI

27.03

Pretoria,RSA

200 meter:

24.31

+0.9

Elin Backman-89, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

24.75

+1.8

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

28.06

Götborg/U

24.93

-0.7

Daniella Busk-93, Malmö AI

16.08

Växjö

25.20

+1.7

Elisabeth Reutercrona-87, Malmö AI

17.06

Jönköping

25.28

-1.1

Lynette Morgan-91, Malmö AI

28.03

Pretoria,RSA

25.30

-0.1

Nina Runvik-87, Malmö AI

06.07

Karlskrona

25.32

-1.1

Hanna Kober-94, IFK Lund

02.08

Malmö/S

25.84

+1.7

Frida McCabe-92, IFK Lund

11.07

Helsingborg

25.90

+0.0

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

26.07

+0.0

Sara Svensson-91, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

24.21

+2.02

Elin Backman-89, IFK Helsingborg

?.08

Karlskrona

25.27

+2.3

Hanna Kober-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

25.54

 

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

11.04

Beaumont,USA

Obekräftat:

25.03

 

Lynette Morgan-91, Malmö AI

06.03

Belville,RSA

300 meter:

39.41

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

41.21

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

19.07

Halmstad

41.65

 

Sofia Persson-95, Klippans FK

06.09

Olofström

42.66

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

28.06

Göteborg/U

42.67

Anja Persson Hellberg-95, Heleneholms IF

28.06

Göteborg/U

42.90

 

Emma Olsson-94, FK Athlet

11.07

Helsingborg

42.96

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

30.08

Malmö/He

43.05

 

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

44.10

 

Anna Backlund -94, IFK Lund

13.06

Vellinge

44.66

 

Frida Furebring-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

400 meter:

54.22

 

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

02.08

Malmö/S

54.40

 

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

21.03

Memphis,USA

56.61

 

Elin Backman-89, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

57.41

 

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

18.04

Austin,USA

58.24

 

Lynette Morgan-91, Malmö AI

21.11

Parow,RSA

58.38

 

Frida McCabe-92, IFK Lund

24.05

Eslöv

58.88

 

Elin Andersson-90, IFK Lund

14.06

Vellinge

58.91

 

Daniella Busk-93, Malmö AI

26.07

Hässleholm

59.88

Louise Swärd-92, IK Finish

13.09

Västerås

60.25

 

Sara Svensson-91, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

800 meter:

2.07.68

 

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

18.04

Baton Rouge,USA

2.11.37

 

Elin Andersson-90, IFK Lund

?.08

Karlskrona

2.15.76

Caroline Erlingson-86, Ängelholms IF

11.04

Norman,USA

2.16.68

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

06.07

Karlskrona

2.19.79

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

15.08

Växjö

2.19.7m

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

05.09

Olofström

2.20.80

 

Oona Souraniemi-91, Ängelholms IF

01.08

Stockholm/S

2.21.28

 

Maria Sandström-90, Malmö AI

19.07

Halmstad

2.22.09

 

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

19.07

Halmstad

2.22.6m

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

05.09

Olofström

1000 meter:

3.01.86

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

31.07

Stockholm/S

3.02.9m

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

13.09

Klippan

3.45.24

 

Anna Hull-67, Ystads IF

29.09

Ystad

3.49.98

 

Eva Lönnqvist-56, Ystads IF

29.09

Ystad

4.01.25

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

29.09

Ystad

4.26.41

 

Emma Fransson-94, Ystads IF

29.09

Ystad

4.42.02

 

Bettina Nilsson-94, Ystads IF

29.09

Ystad

4.57.78

 

Joy Laidler-96, Ystads IF

29.09

Ystad

1500 meter:

4.31.10

 

Hanna Karlsson-79, Malmö AI

02.08

Malmö/S

4.36.87

Caroline Erlingson-86, Ängelholms IF

01.04

Austin,USA

4.47.26

 

Julia Nilsson-92, IK Pallas

11.09

Västerås

4.49.98

 

Maria Sandström-90, Malmö AI

18.07

Halmstad

4.52.14

 

Oona Souraniemi-91, Ängelholms IF

02.08

Stockholm/S

4.54.34

 

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

11.09

Västerås

4.56.00

 

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

18.07

Halmstad

4.56.54

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

02.08

Stockholm/S

4.57.02

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

5.05.63

 

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

12.07

Helsingborg

1 eng. mil:

5.55.4m

Erica Rönhage-85, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

6.15.5m

Helene Nilsson-82, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

6.31.0m

Ann Sterner-85, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

6.39.1m

Ylva Sterner-82, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

7.11.4m

Ylva Jönsson-55, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

2000 m:

6.33.57

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

16.08

Växjö

6.43.44

Sarah Lahti-95, Klippans FK

06.06

Ängelholm

7.04.16

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

06.06

Ängelholm

7.30.00

 

Hanna Nilsson-95, Klippans FK

06.09

Olofström

7.34.59

 

Amelie Toft-94, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

8.08.24

Anna Hull-67, Ystads IF

06.10

Ystad

8.12.88

Eva Lönnqvist-56, Ystads IF

06.10

Ystad

8.29.80

Nicci Laidler-96, Ystads IF

06.10

Ystad

8.32.75

Carina Lloyd-64, Ystads IF

06.10

Ystad

9.04.18

Julia Nilsson-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

3000 meter:

10.12.65

 

Maria Sandström-90, Malmö AI

26.07

Hässleholm

10.14.33

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

10.07

Helsingborg

10.17.69

Caroline Erlingson-86, Ängelholms IF

21.03

Fort Worth,USA

10.29.97

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

26.06

Göteborg/U

10.35.0m

Sarah Lahti-95, Klippans FK

29.09

Klippan

10.42.87

 

Oona Souraniemi-91, Ängelholms IF

?.08

Karlskrona

10.52.45

Julia Nilsson-92, IK Pallas

13.09

Västerås

10.53.06

 

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

26.07

Hässleholm

12.06.59

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.08.86

Viktoria Norstedt-90, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

2 eng. mil:

13.32.47

Eva Lönnqvist-56, Ystads IF

22.09

Ystad

14.08.27

Carina Lloyd-64, Ystads IF

22.09

Ystad

5000 meter:

17.38.23

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

17.39.83

 

Maria Sandström-90, Malmö AI

03.08

Malmö/S

18.49.84

Lotta Lewis-Jonsson-83, IS Göta

10.06

Eslöv

19.28.91

Lotta Huselius-74, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

20.01.99

Emma Åkesson-86, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

20.14.4m

Louise Nilsson-86, Heleneholms IF

21.09

Malmö/He

20.31.47

Anna Hellner-81, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

20.31.79

Charlotta Utbult-91, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

20.42.34

Bodil Englund-86, IFK Lund

21.05

Jönköping

20.56.0m

Helene Nilsson-82, Heleneholms IF

21.09

Malmö/He

10000 meter:

38.10.20

 

Donna Finlayson-85, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

41.54.16

 

Vanja Thuvesson-85, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

44.27.21

 

Eva Lönnqvist-56, Ystads IF

05.09

Trelleborg

44.37.62

 

Karolin Wannerbeck-75, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

45.23.31

 

Anna Hull-67, Ystads IF

05.09

Trelleborg

45.29.17

 

Anna Nilsson-68, IS Göta

05.09

Trelleborg

47.23.77

 

Eva Ek.60, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

48.23.36

 

Carina Lloyd-64, Ystads IF

05.09

Trelleborg

48.33.33

 

Anna-Karin Delborg-59, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

67.21.0m

 

Malin Davidsson-81, Vittsjö GIK

10.09

Tyringe

1 timmes löpning:

13442

 

Eva Lönnqvist-56, Ystads IF

10.10

Ystad

13004

 

Anna Hull-67, Ystads IF

10.10

Ystad

12998

 

Ylva Emanuelsson-83, Ystads IF

10.10

Ystad

  7320

 

Viola Olsson-39, Ystads IF

10.10

Ystad

100 meter häck, 84.0 cm:

13.94

+1.9

Isabell Englund-91, Malmö AI

03.08

Malmö/S

14.46

+1.6

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

18.04

Princeton,USA

14.89

+1.2

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

16.05

+0.8

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

16.37

-0.5

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

26.09

Eslöv

17.30

-0.5

Caroline Ivarsson-86, Malmö AI

26.09

Eslöv

17.65

-0.5

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

26.09

Eslöv

18.60

-0.5

Johanna Enqvist-90, Eslövs AI

26.09

Eslöv

18.90

-0.5

Madeleine Friberg-88, Ystads IF

26.09

Eslöv

19.22

-0.8

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

11.08

Ystad

19.22

+1.2

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.61

+3.39

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

21.05

Olofström

18.73

+3.27

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

21.05

Olofström

19.12

+3.27

Sara Svensson-92, Ängelholms IF

21.05

Olofström

19.16

+3.27

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

21.05

Olofström

400 meter häck, 76.2cm:

57.96

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

17.05

Gainesville,USA

63.93

Frida McCabe-92, IFK Lund

21.05

Jönköping

64.67

 

Sara Svensson-91, Åhus FIK

17.06

Malmö/He

65.92

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

66.53

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

21.05

Jönköping

69.12

 

Julia Magntorn-91, Åhus FIK

21.05

Olofström

69.61

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

69.90

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

23.08

Hässleholm

72.90

 

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

75.89

 

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

23.08

Hässleholm

2000 meter hinder, 76.2 cm:

8.03.64

Hannah Nilsson-91, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

8.50.27

 

Anna Hull-67, Ystads IF

22.08

Norrtälje

3000 meter hinder, 76.2 cm:

13.31.29

Anna Hull-67, Ystads IF

24.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.81

Ellen Björklund-90, IFK Lund

02.08

Malmö/S

1.71

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

11.07

Helsingborg

1.70

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

1.67

 

Matilda Stjernfeldt-93, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.66

 

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

21.05

Olofström

1.66

 

Sandra Liljegren-91, Vittsjö GIK

21.05

Olofström

1.64

Emma Schack-95, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.64

 

- " -

26.09

Eslöv

1.62

Jenny Axelsson-95, Båstads GIF

28.06

Göteborg/U

1.62

 

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

1.62

 

- " -

25.07

Hässleholm

1.62

 

Emilia Bengtsson-89, IFK Helsingborg

09.08

Vellinge

1.62

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.08

Vellinge

1.62

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

05.09

Olofström

Stavhopp:

4.16

Petra Olsen-90, Malmö AI

14.08

Karlskrona

4.00

Isabell Lilja-87, Malmö AI

06.07

Karlskrona

3.90

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

06.07

Karlskrona

3.82

Nathalie Busk-91, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

3.82

Anna Nilson-91, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

3.77

Caroline Ivarsson-85, Malmö AI

02.08

Malmö/S

3.75

Sophie Jensen-92, Malmö AI

26.07

Hässleholm

3.60

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

17.06

Malmö/He

3.51

Terese Dimblad Gonzales-95 , Malmö AI

29.08

Malmö/He

3.21

Emma Nilsson-95, Malmö AI

29.08

Malmö/He

Längdhopp:

6.12

-1.1

Malin Olsson-90, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

5.80

+1.6

Daniella Busk-93, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.77

+1.0

Ellen Björklund-90, IFK Lund

21.05

Jönköping

5.73

-0.7

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

5.71

-1.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

27.06

Göteborg/U

5.64

+0.0

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

5.63

+1.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.06

Göteborg/U

5.61

+1.2

Frida McCabe-92, IFK Lund

12.09

Västerås

5.58

+1.3

Stina Ek-93, Klippans FK

15.08

Växjö

5.58

+1.3

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

12.09

Västerås

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.86

+2.9

Stina Ek-93, Klippans FK

15.08

Växjö

5.78

+2.1

Zehra Jusupovic -92, Åhus FIK

12.09

Västerås

Tresteg:

12.00

+1.4

Ellen Björklund-90, IFK Lund

?.08

Karlskrona

11.92

+1.1

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

28.06

Göteborg/U

11.74

+1.1

Sara Olsson-90, IK Finish

28.06

Göteborg/U

11.44

+1.0

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

06.09

Olofström

11.39

+1.7

Tea Svensson-94, IFK Lund

16.08

Växjö

11.37

-0.2

Louise Nyberg-92, IK Finish

14.08

Karlskrona

11.22

+1.6

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.87

+1.3

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

25.07

Hässleholm

10.79

+0.6

Mathilda Olsson-92, FK Athlet

14.08

Karlskrona

10.70

+0.4

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.97

+3.2

Fanny Lindström-94, FK Athlet

10.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

12.29

Tracey Andersson-84, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

11.87

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

11.52

Ida Storm-91, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

11.52

 

Frida Johansson-93, Eslövs AI

21.05

Jönköping

10.75

 

Vala Flosadottir-78, IFK Lund

21.05

Jönköping

10.68

 

Barbro Bengtson-63, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

10.49

 

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

10.35

Ida Claesson-90, Åhus FIK

20.09

Åhus

10.14

 

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

10.07

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

20.09

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

46.57

 

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

40.97

Ida Storm-91, Malmö AI

12.09

Västerås

37.27

Ida Claesson-90, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

36.98

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

24.05

Eslöv

36.23

 

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

24.05

Eslöv

35.62

 

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

24.05

Eslöv

35.50

Tracey Andersson-84, IFK Trelleborg

02.09

Göteborg/S

34.06

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

23.09

Malmö/S-K

33.67

 

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

04.10

Åhus

32.86

 

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

06.09

Helsingborg

Slägga 4.0 kg:

67.99

Tracey Andersson-84, IFK Trelleborg

19.05

Göteborg/S-K

60.94

Ida Storm-91, Malmö AI

23.05

Halle,GER

49.30

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

24.05

Halle,GER

49.30

- " -

10.07

Helsingborg

45.91

 

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

45.91

- " -

01.08

Malmö/S

42.46

 

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

39.64

Ida Claesson-90, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

36.77

 

Felicia Hast-93, Lomma FIK

07.06

Ängelholm

35.55

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

32.86

Lina Bengtson-92, Heleneholms IF

23.09

Malmö/S-K

30.40

Maria Brorson-76, Heleneholms IF

20.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

46.74

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

02.08

Malmö/S

40.57

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

38.61

Sophie Jensen-92, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

38.35

 

Malin Davidsson-81, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

37.98

 

Viktoria Joäng-89, Malmö AI

24.05

Eslöv

33.67

 

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

26.06

Göteborg/U

31.70

 

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

24.05

Eslöv

30.87

 

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

30.51

 

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

21.05

Olofström

30.48

 

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

24.05

Eslöv

Sjukamp

3850

 

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

26/27.09

Eslöv

(16.37 (-0.5) 146 859 27.87 (-0.1)
454 (+0.37) 2658 2.31.55)

 

3661

 

Caroline Ivarsson-86, Malmö AI

26/27.09

Eslöv

(17.30 (-0.5) 143 894 27.40 (-0.1)
480 (-0.7) 2443 2.43.20)

 

3452

 

Johanna Enqvist-90, Eslövs AI

26/27.09

Eslöv

(18.60 (-0.5) 143 770 28.12 (-2.0)
456 (+1.31) 2434 2.32.00)

 

2953

 

Emelie Gustafsson-88, Malmö AI

26/27.09

Eslöv

(17.65 (-0.5) 143 743 29.72 (-0.1)
468 (+1.71) 1535 3.02.56)

 

Stafett 4 x 100 meter:

46.44

Malmö AI

23.05

Karlstad

 

(Josefin Magnusson-89, Elisabeth
Reutercrona-87, Daniela Lincoln-
Saavedra-84, Daniella Busk-93)

 

 

49.76

Åhus FIK

17.05

Kristianstad

 

(Zehra Jusupovic-92, Sara Svensson-91
Alexandra Svensson-91, Anna Samuelsson-96)

 

 

49.49

IFK Lund

21.05

Jönköping

 

(Anna Backlund-94, Kim McCabe-90,
Frida McCabe-92, Sandra Jönsson-91)

 

 

50.44

IFK Helsingborg

21.05

Jönköping

 

(Gabriella Levi-91, Elin Backman-88,
Linnea Backman-92, Johanna Carlsson-94)

 

 

51.19

IK Finish

09.08

Vellinge

 

(Nathalie Sandell-87, Erika Håkansson-93,
Louise Nyberg-92, Louise Swärd-92)

 

 

52.01

Ängelholms IF

21.05

Olofström

 

(Julia Axelsson-Svärd-96, Sara
Svensson-92, Vanille Cousyn-
Johansson-96, Johanna Christiansson-92)

 

 

52.57

Eslövs AI

21.05

Jönköping

 

(Jessica Hermansson-88, Anna Jönsson-90,
Sofie Beckvall-91, Johanna Enqvist-91)

 

 

53.15

Vittsjö GIK

21.05

Olofström

 

(Frederikke Jensen-87, Louise Arvidsson-93,
Emelie Lundin-90, Sofia Andersson-95)

 

 

54.10

IFK Trelleborg

21.05

Olofström

 

(Pernilla Nilsson-92, Theresa Thomasson-91,
Jasmine Isgren-92, Amanda Friberg-91)

 

 

54.12

KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

 

(Karna Svensén-94, Miriam Svensson-95,
Ebba Björkman-95, Jasmine Tornemark-95)

 

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 


Stafett 1.000 meter:

2.17.60

Malmö AI

23.05

Karlstad

 

(Sofie Eriksson-92, Malin Olsson-90,
Matilda Farkas-91, Daniella Busk-93)

 

 

2.31.10

Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

2.33.29

Ängelholms IF

23.08

Hässleholm

 

(Julia Axelsson-Svärd-96, Johanna
Christiansson-92, Sara Svensson-92,
Vanille Cousyne-Johansson-96)

 

 

2.49.77

Vittsjö GIK

23.08

Hässleholm