Kv. seniorer:

Dela

100 meter:

11.82

+1.2

Pernilla Nilsson-92, Malmö AI

12.05

Clermont,USA

11.87

+1.8

Daniella Busk-93, Malmö AI

18.08

København,DEN

11.92

+0.6

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

06.06

Skara

12.04

+0.3

Linnea Killander-93, Malmö AI

25.07

Loughborough,GBR

12.09

+0.8

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.10

+1.8

Linnéa Tillman-98, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

12.25

+0.2

Samantha Oware-01, Malmö AI

22.07

Ystad

12.25

+0.0

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

09.06

Trelleborg

12.34

+1.8

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

03.08

Enskede

12.47

+0.1

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.53

+2.7

Daniella Busk-93, Malmö AI

24.08

Eskilstuna

11.85

+2.8

Linnea Killander-93, Malmö AI

04.08

Southampton,GBR

12.06

+4.5

Linnéa Tillman-98, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

12.08

+2.2

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.23

+2.2

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

12.38

+2.9

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

08.07

Helsingborg

200 meter:

23.73

+1.9

Daniella Busk-93, Malmö AI

26.08

Eskilstuna

24.09

+1.0

Pernilla Nilsson-92, Malmö AI

09.06

Trelleborg

24.15

+1.9

Linnéa Killander-93, Malmö AI

26.08

Eskilstuna

24.29

+1.3

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

17.06

Halmstad

24.72

+1.0

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

09.06

Trelleborg

24.73

+1.7

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

24.95

+0.1

Samantha Oware-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

24.97

+1.3

Josephine Risberg Thoor-95, IFK Helsingborg

17.06

Halmstad

25.05

+1.9

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

17.06

Karlskrona

25.33

+1.7

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

200 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

23.70

+2.8

Pernilla Nilsson-92, Malmö AI

16.06

Vellinge

24.01

+2.1

Linnea Killander-93, Malmö AI

04.08

Southampton,GBR

25.16

+3.6

Linnéa Tillman-98, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

25.20

+2.9

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

07.07

Helsingborg

25.34

+2.8

Felicia Ascard-96, IFK Lund

07.07

Helsingborg

300 meter:

41.69

 

Daga Indebetou-03, IFK Lund

05.08

Enskede

42.11

 

Maria Freij-98, Öresund FK

10.03

Northridge,USA

42.14

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

42.67

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

16.09

Eslöv

43.11

Milla Svanberg-03, Malmö AI

26.08

Lund

43.14

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

43.37

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

43.80

 

Magda Karlsson-04, IFK Lund

28.07

Hässleholm

44.07

 

Joy Thulin-03, Malmö AI

04.08

Enskede

44.27

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

26.08

Lund

400 meter:

54.51

 

Josefin Magnusson-89, Malmö AI

01.07

La Chaux-de-Fonds, SUI

56.16

 

Josephine Risberg Thoor-95, IFK Helsingborg

16.06

Halmstad

57.04

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

08.07

Helsingborg

58.59

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

58.65

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

18.08

København,DEN

59.01

 

Maria Freij-98, Öresund FK

23.03

Bakersfield,USA

59.10

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

22.05

Malmö/He

59.32

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

29.07

Hässleholm

59.50

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

16.06

Halmstad

59.58

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.11.70

Maria Freij-98, Öresund FK

19.05

Bakersfield,USA

2.12.01

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

10.06

Stockholm/S

2.13.00

Sara Liljegren-81, IS Göta

10.08

Löttorp

2.14.69

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

19.08

København,DEN

2.15.11

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

18.08

Göteborg/S

2.16.61

 

Nadja Rugland-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

2.19.46

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

25.07

Karlstad

2.19.88

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

15.09

Eslöv

2.21.80

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

02.06

Göteborg/S

2.22.13

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

800 meter, manuell tid:

2.23.1m

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.23.9m

 

Åsa Wallin-87, IS Göta

19.07

Helsingborg

1000 meter:

2.53.9m

 

Sara Liljegren-81, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.13.4m

 

Åsa Wallin-87, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.23.4m

 

Annelie Blomqvist-92, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.25.6m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.29.5m

 

Karolin Wennerbeck-73, Björnstorps IF

02.08

Helsingborg

3.40.2m

 

Josefine Carlberg-69, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.48.2m

 

Monica Andersson-74, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.56.0m

 

Anna Kinch-70, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.58.0m

 

Maria Trönell-76, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.58.7m

 

Catarina Petersson-58, IS Göta

02.08

Helsingborg

1500 meter:

4.34.28

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

25.08

Eskilstuna

4.34.50

Annika Fager-76, Björnstorps IF

25.08

Eskilstuna

4.41.7m

Sara Liljegren-81, IS Göta

23.09

Båstad

5.01.03

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

07.07

Helsingborg

5.06.1m

 

Annelie Blomquist-92, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.08.42

 

Sandra Carlsson-88, IFK Lund

19.08

Lerum

5.15.45

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

11.08

Löttorp

5.15.5m

 

Åsa Wallin-87, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.18.79

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

5.22.3m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

20.06

Helsingborg

1 eng. mil:

5.19.8m

 

Johanna Hofvendal-04, IS Göta

17.05

Helsingborg

5.31.6m

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

17.05

Helsingborg

6.02.2m

 

Jennie Lorentsson-82, IS Göta

17.05

Helsingborg

6.19.8m

 

Anna Kinch-70, IS Göta

17.05

Helsingborg

6.31.6m

Vera Carlberg-02, IS Göta

17.05

Helsingborg

6.35.2m

Monica Andersson-74, IS Göta

17.05

Helsingborg

6.45.2m

Beatrice Christensson-72, Heleneholms IF

17.05

Helsingborg

6.46.8m

Catarina Petersson-58, IS Göta

17.05

Helsingborg

7.39.2m

Tina Reimer-69, IS Göta

17.05

Helsingborg

2000 m:

6.36.69

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

16.09

Eslöv

7.01.2m

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

31.05

Helsingborg

7.02.6m

 

Annelie Blomquist-92, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.11.78

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

7.11.79

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

01.07

Göteborg/U

7.22.14

 

My Ekström-04, Björnstorps IF

15.09

Eslöv

7.27.0m

 

Sofie Petersson-77, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.28.5m

 

Åsa Wallin-87, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.33.76

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

15.09

Eslöv

7.36.0m

 

Jennie Lorentsson-82, IS Göta

31.05

Helsingborg

3000 meter:

  9.56.77

Annika Faager-76, Björnstorps IF

13.06

Ystad

10.26.63

Linnéa Skoogh-85, Björnstorps IF

13.06

Ystad

10.43.6m

Sara Liljegren-81, IS Göta

20.09

Helsingborg

10.46.59

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

06.07

Helsingborg

10.51.49

 

Annelie Blomquist-92, IS Göta

06.07

Helsingborg

11.14.1m

Sofie Petersson-77, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.14.9m

Jennie Lorentsson-82, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.27.38

 

Matilda Strid-89, Ystads IF

13.06

Ystad

11.40.6m

Åsa Wallin-87, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.46.17

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

13.06

Ystad

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

17.46.8m

 

Annika Faager-76, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

18.42.44

 

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

10.08

Löttorp

19.05.01

Louise Nilsson-86, Malmö AI

02.06

Olofström

19.16.1m

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

24.05

Malmö/He

19.18.7m

Annelie Blomqvist-92, IS Göta

24.05

Malmö/He

19.20.7m

 

Marie Olsson-63, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

19.41.33

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

10.08

Löttorp

19.46.8m

Sofie Petersson-77, IS Göta

24.05

Malmö/He

20.23.65

 

Freya Orban-97, IFK Lund

19.08

Lerum

20.41.3m

 

Annika Rybäck-61, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

10000 meter:

37.40.7m

Annika Faager-76, Björnstorps IF

10.05

Lund

39.25.90

Mia Havinder-69, Björnstorps IF

12.08

Löttorp

39.36.6m

Marina Stoltz-76, Heleneholms IF

10.05

Lund

42.10.6m

Annelie Blomqvist-92, IS Göta

10.05

Lund

43.16.9m

Annika Rybäck-61, Björnstorps IF

10.05

Lund

44.03.2m

Karolin Wennerbeck-75, Björnstorps IF

10.05

Lund

44.17.2m

Gen Blanch-90, Björnstorps IF

10.05

Lund

44.48.98

 

Josefine Carlberg-69, IS Göta

12.08

Löttorp

45.06.5m

Sara Bertilsson-75, Björnstorps IF

10.05

Lund

47.08.9m

Catarina Pettersson-58, IS Göta

10.05

Lund

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

100 meter häck, 84.0 cm:

13.85

+1.3

Adriana Janic-96, Malmö AI

21.04

Lawrence,USA

14.19

-0.1

Emmy Smedberg-00, Malmö AI

06.06

Skara

14.37

+1.1

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

17.06

Halmstad

14.70

+01

Erika Wärff-00, Malmö AI

19.05

Landquart,SUI

15.17

-0.1

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.06

Skara

15.29

+0.3

Felicia Ascard-96, IFK Lund

19.08

Lerum

19.72

+0.9

Marie-Louise Levy-79, Malmö AI

08.07

Borås

20.96

+0.8

Marie Linnarsson-81, Malmö AI

25.08

Katrineholm

100 meter häck, 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.58

+3.1

Adriana Janic-96, Malmö AI

15.03

Winfield,USA

14.12

+3.0

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

14.61

+3.2

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.06

Skara

400 meter häck, 76.2cm:

62.75

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

25.08

Eskilstuna

63.95

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

06.07

Helsingborg

70.27

 

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

19.08

Lerum

75.99

Anna-Lena Falknell-78, FK Athlet

27.07

Hässleholm

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.04.63

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

05.08

Huddinge

5.40.19

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

05.08

Enskede

5.40.81

Nadja Ruland-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

5.41.53

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

05.08

Enskede

5.42.87

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

15.09

Eslöv

5.48.11

 

Freya Orban-97, IFK Lund

19.08

Lerum

6.24.93

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

19.08

Lerum

2000 meter hinder, 76.2 cm:

6.47.45

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

07.07

Györ,HUN

8.16.87

 

Florentina Stojakovic-74, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

3000 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.81

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

04.08

Huddinge

1.75

 

Ellen Björklund-90, IFK Lund

22.05

Malmö/He

1.66

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

29.07

Hässleholm

1.66

Matilda Nilsson-93, IFK Lund

26.08

Eskilstuna

1.65

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

20.04

Lawrence,USA

1.65

 

Sara Johansson-94, IFK Lund

17.06

Halmstad

1.63

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

04.08

Huddinge

1.62

 

Sydney Karström-04, Åhus FIk

02.09

Kristianstad

1.60

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

09.06

Trelleborg

1.60

 

- " -

07.07

Helsingborg

1.60

 

- " -

03.08

Huddinge

1.60

 

- " -

25.08

Lund

1.60

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

1.60

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

03.08

Huddinge

1.60

 

- " -

25.08

Lund

1.60

 

Ellen White-01, IFK Lund

03.08

Huddinge

1.60

 

Agnes Norman-03, Hässleholms AIS

25.08

Lund

Stavhopp:

4.05

 

Linnéa Jönsson-99, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

3.91

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

04.08

Huddinge

3.85

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

09.06

Göteborg/S

3.85

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

22.07

Ystad

3.77

 

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

3.06

Celina Johannsen-02, Malmö AI

04.08

Enskede

2.90

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

2.85

 

Ellen Persson-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

2.80

 

Caroline Norrsand-85, Ystads IF

09.09

Ystad

2.60

 

Luna Johannsen-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

Längdhopp:

5.83

+0.9

Freja Andersdotter-01, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.78

+0.8

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

03.06

Klippan

5.74

+2.0

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

22.07

Ystad

5.68

+0.1

Samantha Oware-01, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.63

+0.8

Anja Olsson-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

5.56

+0.5

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

19.08

København,DEN

5.55

+1.1

Adriana Janic-96, Malmö AI

19.04

Lawrence,USA

5.48

+1.2

Angel Richmore-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

5.39

+1.7

Erika Wärff-00, Malmö AI

10.06

København,DEN

5.39

+0.9

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.39

+1.2

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

29.06

Göteborg/U

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.92

+2.9

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

03.06

Klippan

5.90

+3.2

Adriana Janic-96, Malmö AI

19.04

Lawrence,USA

5.75

+3.1

Erika Wärff-00, Malmö AI

20.05

Landquart,SUI

5.50

+2.5

Samantha Oware-01, Malmö AI

16.06

Vellinge

5.40

+2.2

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

26.08

Lund

Tresteg:

11.67

+1.4

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

19.08

Malmö/S

11.20

+0.6

Sydney Karström-04, Åhus FIK

16.06

Halmstad

11.08

+0.3

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

05.08

Huddinge

11.05

+0.5

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

03.08

Huddinge

11.02

+0.6

Frida McCabe-92, IFK Lund

19.08

Lerum

10.97

-1.9

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

10.38

-1.0

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

28.07

Hässleholm

10.37

-3.3

Mea Gedin-01, Malmö AI

28.07

Hässleholm

10.31

-1.2

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

27.05

Eslöv

  9.41

-2.1

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

10.95

+2.4

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

02.06

Olofström

10.58

+2.1

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

  9.94

+2.7

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

  8.98

+3.4

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

02.06

Olofström

Kula 4.0 kg:

13.33

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

05.08

Huddinge

12.22

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

18.08

Karlshamn

11.97

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

11.77

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.08

Karlshamn

11.62

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

10.89

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

10.78

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

22.08

Eslöv

10.54

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

19.08

Lerum

10.52

 

Viktoria Johansson-88, Klippans FK

29.07

Hässleholm

  9.95

Karolina Wamsler-98, IFK Lund

09.06

København,DEN

Diskus 1.0 kg:

49.93

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

22.04

West Long Branch,USA

45.51

Ella Andersson-00, Eslövs AI

20.06

Eslöv

40.37

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

25.07

Malmö/S-K

37.68

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

37.27

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

16.06

Vellinge

36.89

 

Daniella Gherman-97, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

36.57

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

33.50

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

33.46

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

08.07

Borås

32.50

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

02.06

Olofström

Slägga 4.0 kg:

70.62

 

Ida Storm-91, Malmö AI

17.06

Bottnaryd

67.34

 

Marinda Petersson-95, Malmö AI

20.05

Fränkisch-Crumbach,GER

57.12

Jennifer Quick-00, IFK Lund

17.06

Bottnaryd

51.88

 

Daniella Gherman-97, Åhus FIK

26.05

Eslöv

50.91

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

18.08

Karlshamn

45.90

 

Sandra Lindahl Säther-96, IFK Helsingborg

01.08

Malmö/S-K

45.03

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

12.05

Ballerup,DEN

44.41

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

25.07

Malmö/S-K

44.14

Maria Johansson-96, Åhus FIK

26.05

Eslöv

42.87

Hanna Bengtson-92, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

45.46

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

02.06

Olofström

41.89

 

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

03.06

Klippan

38.31

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

22.08

Eslöv

34.86

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

19.08

Lerum

34.58

Karin Cronstedt-67, Malmö AI

22.09

Malmö/S-K

33.79

 

Viktoria Johansson-88, Klippans FK

03.06

Klippan

33.10

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.09

Malmö/S-K

31.94

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

25.08

Lund

30.82

 

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

29.97

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

22.07

Ystad

Vikt 9,08 kg:

10.57

 

Pernilla Hagberg-69, Ängelholms IF

06.07

Borås

Sjukamp

5.556w

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

19/20.05

Landquart,SUI

 

14.70 (+0,1) 175 1258 25.68 (+3.0)
575 (+3.1) 4381 2.27.98

 

Stafett 4 x 100 meter:

45.47

Malmö AI

26.05

Göteborg/S

 

Josefin Magnusson-89, Pernilla Nilsson-92,
Daniella Busk-93, Linnea Killander-93

 

 

49.35

Åhus FIK

27.05

Göteborg/S

 

 

Hannah Hansson-00, Moa Kjellander-99,
Nellie Bjerstedt-00, Selma Jönsson-02

 

 

51.53

IFK Lund

19.08

Lerum

 

 

Jennifer Quick-00, Frida McCabe-92, Famke Persson-03, Daga Indebetou-03

 

 

52.29

IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

 

Anna Lukic-02, Tilda Lilja-03
Alva Bengtsson-01, Hanna Persson-02

 

 

Stafett 3 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.16.38

 

Malmö AI

26.05

Göteborg/S

 

 

Nikki Anderberg-02, Freja Andersdotter-01,
Wilma Rosenquist-01, Olivia Stridh-02

 

 

2.27.63

 

Åhus FIK

26.05

Göteborg/S

 

 

Hannah Hansson-00, Nellie Bjerstedt-00,
Cornelia Helgesson-02, Selma Jönsson-02

 

 

2.29.16

IFK Helsingborg

26.05

Göteborg/S

 

Tilda Lilja-03, Titti Ewerthz-03,
Hanna Persson-02, Clara Oscarsson-02

 

 

2.31.41

Eslövs AI

02.06

Olofström

 

?

 

 

2.41.93

Björnstorps IF

11.08

Löttorp

 

 

Helena Zander-75, Lina Sollvén-83,
Karolin Wennerbeck-75, Annika Faager-76

 

 

2.54.14

Hässleholms AIS

02.06

Olofström

 

?