M 35:

100 meter:

13.16

-1.5

Greger Jönsson-69, IS Göta

23.08

Helsingborg

13.18

-1.5

Ulrik Snygg-69, IS Göta

23.08

Helsingborg

13.44

-1.5

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

23.08

Helsingborg

13.64

-1.5

Niklas Stenström-68, IS Göta

23.08

Helsingborg

13.65

-1.5

Niklas Lovén-68, IS Göta

23.08

Helsingborg

13.66

-1.5

Ulf Jacobsson-72, Heleneholms IF

23.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

27.06

-0.26

Ulrik Snygg-69, IS Göta

01.08

Lund

27.37

-0.26

Gregor Jönsson-69, IS Göta

01.08

Lund

29.01

-0.26

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

01.08

Lund

29.31

-0.26

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

01.08

Lund

30.66

-0.26

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

01.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

57.67

Tomas Mellby-68, IS Göta

18.08

Värnamo

60.34

Niklas Lovén-69, IS Göta

30.05

Eslöv

800 meter:

1.51.51

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

07.07

Helsingborg

2.11.91

Tomas Mellby-68, IS Göta

19.08

Värnamo

2.14.2m

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

05.06

Malmö/He

2.17.07

Niklas Lovén-69, IS Göta

28.07

Hässleholm/Ö

2.17.5m

Niklas Stenström-68, IS Göta

05.06

Malmö/He

2.29.1m

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

2.34.0m

Stefan Samuelsson-72, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

2.39.38

Gregor Jönsson-69, IS Göta

19.08

Ängelholm

1000 meter:

2.18.92

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

07.08

Stockholm/S

1500 meter:

3.39.30

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

28.07

Heusden-Zolder,BEL

4.14.99

Peter Hinsell-69, IS Göta

23.08

Helsingborg

4.29.94

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

23.08

Helsingborg

4.37.23

Tomas Mellby-68, IS Göta

18.08

Värnamo

4.37.83

Ulrik Snygg-69, IS Göta

23.08

Helsingborg

4.42.67

Niklas Stenström-68, IS Göta

23.08

Helsingborg

4.44.49

Niklas Lovén-69, IS Göta

23.08

Helsingborg

4.50.3m

Hans Berghäll-71, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

4.56.07

Tomas Vensryd-70, Eslövs AI

02.09

Lund

5.16.10

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

23.08

Helsingborg

3000 meter:

  9.56.47

Pelle Rollmark-68, IS Göta

28.07

Hässleholm/Ö

10.08.57

Niclas Lovén-69, IS Göta

28.07

Hässleholm/Ö

5000 meter:

15.32.04

Peter Hinsell-69, IS Göta

17.08

Värnamo

16.50.23

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

17.08

Värnamo

17.50.0m

Tomas Mellby-68, IS Göta

30.05

Eslöv

18.04.36

Niklas Lovén-69, IS Göta

06.07

Helsingborg

18.06.0m

Hans Berghäll-71, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

18.32.0m

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

19.29.1m

Marcus Henning- , LK Myran

30.05

Eslöv

10000 meter:

32.32.3m

Peter Hinsell-69, IS Göta

22.09

Ystad

35.51.0m

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

22.09

Ystad

39.17.13

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

13.09

Riccione,ITA

110 meter häck 99,1 cm:

23.33

+1.27

Ulrik Snygg-69, IS Göta

01.08

Lund

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

  9.32.00

Peter Hinsell-69, IS Göta

18.08

Värnamo

12.04.48

Tomas Vensryd-70, Eslövs AI

18.08

Sävedalen

Höjdhopp:

1.48

Per Vokk-69, Åhus FIK

13.09

Åhus

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

4.46

-1.3

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

23.08

Helsingborg

3.91

-0.6

Ulf Jacobsson-72, Heleneholms IF

23.08

Helsingborg

3.82

-0.7

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

23.08

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

9.22

+0.0

Laurent Lupont-71. Björnstorps IF

22.09

Ystad

9.02

-1.2

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

22.09

Ystad

7.32

+1.7

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

22.09

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

9.03

+2.2

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

22.09

Ystad

Kula 7,26 kg:

13.14

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

11.08

Malmö/S-K

10.82

Mikael Westring-69, Eslövs AI

26.05

Olofström

10.18

Magnus Hansson-72, Malmö AI

15.09

Malmö/S-K

  9.34

Stefan Persson-71, Åhus FIK

21.10

Åhus

  9.33

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

22.09

Ystad

  9.33

Ulf Harrysson-69, IK Pallas

29.09

Malmö/S-K

  8.98

Daniel Karlsson-72, Åhus FIK

07.10

Åhus

  8.65

Tomas Ringberg-69, Åhus FIK

18.09

Åhus

  7.15

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

07.10

Åhus

  7.04

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

Diskus 2,0 kg:

41.21

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

18.07

Malmö/S-K

27.10

Ulf Harrysson-69, IK Pallas

29.09

Malmö/S-K

25.79

Magnus Hansson-72, Malmö AI

15.09

Malmö/S-K

25.07

Daniel Karlsson-72, Åhus FIK

07.10

Åhus

20.17

Stefan Persson-71, Åhus FIK

21.10

Åhus

18.01

Tomas Ringberg-69, Åhus FIK

29.09

Åhus

17.89

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

29.09

Åhus

15.31

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

Slägga 7,26 kg:

41.01

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

30.71

Ulf Harrysson-69, IK Pallas

29.09

Malmö/S-K

20.77

Stefan Persson-71, Åhus FIK

21.10

Åhus

17.85

Magnus Hansson-72, Malmö AI

15.09

Malmö/S-K

17.68

Daniel Karlsson-72, Åhus FIK

07.10

Åhus

17.31

Tomas Ringberg-69, Åhus FIK

29.09

Åhus

15.54

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

25.09

Åhus

Spjut 800 gram:

46.00

Mikael Westring-69, Eslövs AI

26.05

Olofström

41.56

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

37.60

Ulf Harrysson-69, IK Pallas

29.09

Malmö/S-K

34.43

Stefan Persson-71, Åhus FIK

21.10

Åhus

31.46

Magnus Hansson-72, Malmö AI

15.09

Malmö/S-K

28.61

Daniel Karlsson-72, Åhus FIK

07.10

Åhus

27.18

Adam Crona-68, IFK Helsingborg

22.09

Ystad

24.34

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

22.09

Ystad

24.02

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

29.09

Åhus

22.42

Tomas Ringberg-69, Åhus FIK

29.09

Åhus


Vikt 15,88 kg:

12.27

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

14.07

Malmö/S-K

  8.65

Ulf Harrysson-69, IK Pallas

29.09

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

2.763

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

11.08

Malmö/S-K

(3849, 1314, 3844, 3795, 1113)

 

Tiokamp: