M 35:

100 meter:

12.14

+1.64

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

27.06

Ystad

12.74

-0.7

Henrik Ekehage-71, Malmö RC

02.09

Malmö/He

13.40

-1.84

Greger Jönsson-69, IS Göta

27.06

Ystad

13.98

+0.0

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

14.08

Helsingborg

14.03

+0.0

Pontus Nelderup-71, IS Göta

14.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

24.95

+0.1

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

05.09

Malmö/He

27.23

+0.46

Greger Jönsson-69, IS Göta

20.08

Lund

28.84

+0.46

Pontus Nelderup-71, IS Göta

20.08

Lund

29.94

+0.46

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

20.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

59.48

Greger Jönsson-69, IS Göta

03.09

Malmö/He

62.14

Martin Holm-73, IS Göta

11.06

Eslöv

64.10

Niklas Lovén-69, IS Göta

11.06

Eslöv

64.68

Pontus Nelderup-71, IS Göta

11.06

Eslöv

800 meter:

2.13.7m

Hans Berghäll-71, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

2.15.3m

Martin Holm-73, IS Göta

22.05

Malmö/He

2.16.2m

Niklas Lovén-69, IS Göta

22.05

Malmö/He

2.19.21

Tomas Vensryd-70, Eslövs AI

31.08

Malmö/He

2.33.98

Greger Jönsson-69, IS Göta

01.06

Klippan

2.41.7m

Erik Westersson-73, Björnstorps IF

22.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

3.44.7m

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

14.06

Watford,GBR

4.24.63

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

28.06

Ystad

4.48.3m

Hans Berghäll-71, Heleneholms IF

12.05

Malmö/He

5.24.97

Pontus Nelderup-71, IS Göta

14.08

Helsingborg

5.26.00

Greger Jönsson-69, IS Göta

27.07

Hässleholm

5.55.11

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

14.08

Helsingborg

1 eng. mil:

4.56.90

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

09.09

Ystad

5.18.46

Jonny Hansen-70, Ystads IF

09.09

Ystad

5.29.53

Patrik Persson-71, Ystads IF

09.09

Ystad

2000 meterl:

6.05.32

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

16.09

Ystad

6.53.76

Patrik Persson-71, Ystads IF

16.09

Ystad

3000 meter:

  9.24.04

Rickard Andersson-73, Malmö AI

08.06

Trelleborg

  9.31.76

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

17.08

Greve,DEN

11.27.7m

Lars Hanson-70, Heleneholms IF

21.07

Malmö/He

5000 meter:

15.51.41

Rickard Andersson-73, Malmö AI

11.07

Helsingborg

16.25.20

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

12.08

Ystad

16.36.59

Stefan Carlsson-72, IS Göta

27.06

Ystad

18.00.66

Niklas Lovén-69, IS Göta

11.06

Eslöv

18.13.73

Martin Holm-73, IS Göta

27.06

Ystad

18.45.76

Tomas Vensryd-70, Eslövs AI

11.06

Eslöv

18.56.48

Jonny Hansen-70, Ystads IF

12.08

Ystad

20.13.12

Daniel Stridh-72, Ystads IF

12.08

Ystad

20.47.47

Pontus Nelderup-71, IS Göta

11.06

Eslöv

20.54.29

Greger Jönsson-69, IS Göta

03.09

Malmö/He

10000 meter:

34.37.31

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

13.09

Trelleborg

34.40.29

Rickard Andersson-73, Malmö AI

13.09

Trelleborg

37.57.79

Reine Magnusson-73, Ystads IF

29.06

Ystad

39.26.71

Jonny Hansen-70, Ystads IF

13.09

Trelleborg

40.13.74

Patrik Persson-71, Ystads IF

29.06

Ystad

41.44.06

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

13.09

Trelleborg

46.17.97

Greger Jönsson-69, IS Göta

13.09

Trelleborg

47.47.38

Jimmy Karlsson-73, Lomma

30.08

Malmö/He

Entimmeslöpning:

16.608

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

04.10

Ystad

14.547

Reine Magnusson-73, Ystads IF

04.10

Ystad

14.175

Patrik Persson-71, Ystads IF

04.10

Ystad

14.158

Roger Andersson-73, Andrarums IF

04.10

Ystad

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

82.76

Greger Jönsson-69, IS Göta

13.09

Trelleborg

3000 m hinder 91,4 cm:

11.31.79

Tomas Vensryd-70, Eslövs AI

16.08

Hässleholm

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

5.73

+1.1

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

03.09

Malmö/He

4.20

-1.5

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

14.08

Helsingborg

4.01

-0.47

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

25.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

5.78

+2.4

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

03.09

Malmö/He

Trestegshopp:

8.15

+1.45

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

28.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 7,26 kg:

12.61

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

27.06

Ystad

10.82

Mikael Westring-69, Eslövs AI

28.09

Eslöv

  9.04

Lars Hansson-73, IS Göta

27.06

Ystad

  7.53

Greger Jönsson-69, IS Göta

13.09

Trelleborg

  7.38

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

11.10

Åhus

  7.22

Jonas Kjellander-70, Åhus FIK

16.09

Åhus

  6.65

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

13.09

Trelleborg

Diskus 2,0 kg:

38.68

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

19.07

Malmö/S-K

26.10

Mikael Westring-69, Eslövs AI

28.09

Eslöv

17.70

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

19.10

Åhus

Slägga 7,26 kg:

40.58

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

30.08

Malmö/S-K

31.54

Patrik Pettersson-69, Vittsjö GIK

18.05

Uddevalla

22.96

Mikael Westring-69, Eslövs AI

28.09

Eslöv

19.79

Modoy Coley-70, Åhus FIK

18.05

Uddevalla

16.16

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

19.10

Åhus

Spjut 800 gram:

47.37

Mikael Westring-69, Eslövs AI

28.09

Eslöv

37.68

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

21.09

Malmö/S-K

31.96

Stefan Persson-71, Åhus FIK

23.09

Åhus

26.89

Greger Jönsson-69, IS Göta

01.06

Klippan

25.97

Lesley Lundberg-71, Åhus FIK

19.10

Åhus

24.62

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

13.09

Trelleborg


Vikt 15,88 kg:

11.98

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

19.07

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

2.664

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

09.08

Malmö/S-K

(3878, 1219, 3664, 3489, 1175)

 

Tiokamp: