M 35:

100 meter:

12.70

+0.5

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

06.08

Löttorp

12.83

+2.0

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

31.07

Hässleholm

13.69

-2.0

Fredrik Olsson-74, Ystads IF

19.09

Ystad

14.16

-2.0

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

19.09

Ystad

15.44

-2.0

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

19.09

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

12.08

+4.89

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

28.08

Lund

200 meter:

26.18

+1.0

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

10.07

Helsingborg

26.51

-0.17

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

18.08

Lund

28.56

-0.17

Niels Schultz-75, Björnstorps IF

18.08

Lund

29.55

-0.17

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

18.08

Lund

29.74

-0.17

Jimmy Sandgren-73, IS Göta

18.08

Lund

33.46

-1.0

Benny Asp-74, Ystads IF

07.08

Löttorp

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter:

41.87

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

18.07

Halmstad

400 meter:

56.40

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

28.08

Lund

64.07

Nils Schultz-75, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

64.70

Ludovic Vaugarny-75, Ryssbergets IK

02.06

Eslöv

800 meter:

1.49.79

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

14.05

Doha,QAT

2.17.2m

Magnus Söderdahl-73, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

2.21.0m

Martin Holm-73, IS Göta

18.05

Malmö/He

2.30.2m

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

2.32.8m

Håkan Huselius-72, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

3.06.6m

Fredrik Andersson-72, FK Athlet

18.09

Sjöbo

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

3.40.60

 

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

26.06

Wattenscheid,GER

4.30.10

John Olsson-72, IS Göta

25.09

Landskrona

4.56.39

Magnus Söderdahl-73, Björnstorps IF

19.09

Ystad

5.11.27

 

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

5.12.54

 

Fredrik Olsson-74, Ystads IF

19.09

Ystad

5.14.78

 

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

19.09

Ystad

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

8.04.8m

Janne Jönsson-72, Malmö

16.08

Malmö/He

3000 meter:

  9.35.30

 

Toni Rovina-75, IK Pallas

02.10

Norrköping

  9.43.96

Stefan Carlsson-72, IS Göta

01.08

Hässleholm

10.31.94

 

Tobias Illebo-73, Malmö AI

02.10

Norrköping

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

16.27.72

Stefan Carlsson-72, IS Göta

02.06

Eslöv

16.45.26

 

Tobias Jansson-74, IS Göta

06.08

Löttorp

17.08.04

Ludovic Vaugarny-75, Ryssbergets IK

02.06

Eslöv

18.00.19

Martin Holm-73, IS Göta

02.06

Eslöv

18.13.92

Magnus Söderdahl-73, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

18.23.22

 

Jimmy Sandgren-73, IS Göta

06.08

Löttorp

19.26.76

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

16.05

Olofström

19.45.09

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

21.04.41

Nils Schultz-75, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

10000 meter:

35.20.32

Tobias Jansson-74, IS Göta

08.08

Löttorp

38.44.15

Martin Holm-73, IS Göta

08.08

Löttorp

39.15.17

 

Jimmy Sandgren-73, IS Göta

08.08

Löttorp

39.31.13

Magnus Söderdahl-73, Björnstorps IF

04.09

Trelleborg

42.20.39

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

04.09

Trelleborg

46.55.2m

Jimmy Ringström-72, Tyringe SK-69

09.09

Tyringe

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

17.84

+0.0

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

08.08

Löttorp

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

13.12.28

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

4.40

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

21.08

Malmö/He

Längdhopp:

4.63

-0.7

Fredrik Olsson-74, Ystads IF

19.09

Ystad

3.97

-0.2

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

19.09

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.37

 

Fredrik Andersson-72, FK Athlet

18.09

Sjöbo

Trestegshopp:

8.31

-1.3

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

10.51

Jens Duvander-74, Åhus FIK

11.09

Åhus

  9.02

Lars Hansson-73, IS Göta

06.08

Löttorp

  7.79

Roger Andersson-73, Andrarums IF

04.09

Trelleborg

  7.42

Lesley Lundberg-70, Åhus FIK

05.09

Åhus

Diskus 2,0 kg:

20.88

Jens Duvander-74, Åhus FIK

11.09

Åhus

20.65

Lars Hansson-73, IS Göta

06.08

Löttorp

19.47

Lesley Lundberg-70, Åhus FIK

05.09

Åhus

Slägga 7,26 kg:

20.90

Jens Duvander-74, Åhus FIK

11.09

Åhus

18.55

Lars Hansson-73, IS Göta

07.08

Löttorp

18.28

Fredrik Olsson-74, Ystads IF

19.09

Ystad

17.76

Lesley Lundberg-70, Åhus FIK

05.09

Åhus

Spjut 800 gram:

49.23

Jens Duvander-74, Åhus FIK

11.09

Åhus

42.17

Leif Nilsson-71, FK Athlet

18.09

Sjöbo

28.22

Mikael Persson-73, Ystads IF

18.09

Sjöbo

26.65

Lesley Lundberg-70, Åhus FIK

11.09

Åhus

24.25

Ulf Jakobsson-72, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg

23.89

Roger Andersson-73, Andrarums IF

04.09

Trelleborg

22.20

Fredrik Andersson-72, FK Athlet

18.09

Sjöbo


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: